Największy z nowo otwartych sklepów Spar działa w galerii handlowej Quick Park Mysłowice.
Wtorek
06.03.2018
Spar otworzył trzy sklepy jednego dnia. Każdy w innym województwie.
 

Małopolski Zabierzów, świętokrzyski Bławatków i śląskie Mysłowice – do tych trzech miejscowości zawitał właśnie koncept handlowy Spar. Największy z nowo otwartych sklepów działa w galerii handlowej Quick Park Mysłowice, w której Spar jest operatorem spożywczym. Quick Park to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w tym mieście. Na powierzchni najmu przekraczającej 13 tys. m2 działa ok. 45 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Centrum handlowe oferuje klientom bezpłatny parking na 400 samochodów.

Mysłowicki Spar ma powierzchnię sprzedażową 890 m2. W ofercie sklepu oprócz tradycyjnego asortymentu spożywczego znalazło się wypiekane na miejscu pieczywo, serwis garmażeryjny oraz świeże ryby. Franczyzobiorca placówki wyodrębnił w sklepie specjalną powierzchnię, tzw. strefę dziecięcą, umożliwiającą dokonanie w jednym miejscu zakupu produktów pielęgnacyjnych, żywnościowych czy zabawek dla najmłodszych. Spar w Quick Parku czynny jest 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-21.00, natomiast w niedziele 9.00-20.00.

Spar w Zabierzowie działa w formacie supermarketowym i ma powierzchnię 270 m2. Placówka w Bławatkowie otwarta została natomiast w modelu Express, w lokalu o powierzchni 178 m2.

Minimalna kwota inwestycji w sklep Spar oraz opłaty licencyjne ustalane są indywidualnie z poszczególnymi franczyzobiorcami. Są one zależne od formatu powierzchniowego, na jaki zdecyduje się partner. Franczyzodawca wymaga od kandydatów doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, choć niekoniecznie w branży FMCG. Potencjalny franczyzobiorca powinien też dysponować lokalem od 120 do 2,5 tys.m2.

Operator Spar zapewnia pomoc w tworzeniu wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej sklepu, a także doradztwo podczas regularnych wizyt w sklepie. Franczyzobiorcy korzystają z gazetek promocyjnych oraz programów lojalnościowych, uzyskują również dostęp do szkoleń oraz systemu komputerowego.

Holenderska sieć Spar jest obecna w 44 krajach i liczy ponad 13 tys. sklepów. W Polsce jej rozwojem od 2010 roku zarządza Grupa Kapitałowa Bać-Pol.