Przemyślana strategia

Lokal niekoniecznie od początku / Wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes pod szyldem Misja Robotów w formie mobilnej. Polega ona na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.
Poniedziałek
28.05.2018
Franczyzodawca Misji Robotyki ma sposób na motywowanie franczyzobiorców do pozyskiwania kolejnych klientów. Im więcej ich zdobędą, tym niższą zapłacą miesięczną opłatę franczyzową.
 

Nauczyć dzieci programowania poprzez dobrą zabawę – taki cel ma Misja Robotyka, firma organizująca zajęcia pozalekcyjne z programowania i konstruowania robotów dla dzieci w wieku szkolnym. Na rynku funkcjonuje od czterech lat. Do tej pory otworzyła pięć placówek franczyzowych – w Ełku, Łukowie, Białymstoku, Siedlcach i Rzeszowie. Własny oddział działa w Warszawie. Kolejnych partnerów firma szuka w całej Polsce, niezależnie od wielkości miasta.

Koncept nie jest drogi, bo wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes w formie mobilnej. Polega on na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.

 W taki sposób działa większość naszych franczyzobiorców. Naturalnym krokiem w rozwoju jest otwarcie placówki stacjonarnej, dzięki której łatwiej będzie organizować dodatkowe gałęzie działalności, takie jak półkolonie czy urodziny – mówi Bartłomiej Podgórski, menedżer w Misji Robotyce.

Franczyzobiorcy mogą też jednak prowadzić działalność wyłącznie w firmie mobilnej. W tym przypadku wymagane jest tylko posiadanie własnego samochodu, działalności gospodarczej oraz zaangażowanie w projekt.

Inwestycja zwraca się maksymalnie  w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia. Jeżeli będzie to mniej niż 100 osób, wtedy są zobowiązani do wpłacania 15 proc. przychodu miesięcznie. Natomiast zebranie powyżej 100 uczniów to już tylko 10 proc. albo mniej – w zależności od indywidualnych uzgodnień.

– Podobny system ma motywować naszych franczyzodawców do pozyskiwania jak największej liczby uczniów. Ale z ich naborem generalnie nie mamy problemu. Rodzice zdają sobie sprawę z wagi umiejętności programowania, więc chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia. Sprzyja nam także ostatnia zmiana podstawy programowej, która wprowadza programowanie od 1 klasy szkoły podstawowej. Dlatego wielu uczniów pozyskujemy dzięki marketingowi szeptanemu – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczęszczają one na nie raz w tygodniu. Jedna lekcja trwa 90 minut. Semestr kosztuje od 490 do 590 zł.

– Ale już po dwóch miesiącach większość dzieci osiąga cel, jakim jest opanowanie podstaw programowania – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Kurs nie uczy ich jednak tego wprost.

– Chodzi o to, żeby dzieci uczyły się przez zabawę. Próbują więc samodzielnie skonstruować robota, a potem organizujemy im różnego rodzaju zawody i konkurencje w efekcie których wprowadzają modyfikacje do swoich projektów, a tym samym tworzą coś nowego i opanowują podstawy programowania – tłumaczy Bartłomiej Podgórski.

Firma pracuje na platformie Lego Mindstorms EV3 Educatio oraz Lego WeDo Education. Obie stanowią połączenie serwomotorów, czujników, programowalnego mikrokomputera oraz klocków lego. To pozwala na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota.

Przy tym każde stanowisko jest zaopatrzone w dwa zestawy klocków lego, czyli 1400 elementów do dyspozycji dla każdego dziecka.


Im więcej, tym taniej / Franczyzodawca Misji Robotów zapewnia, że inwestycja zwraca się maksymalnie w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia.
Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018