Wydatki na inwestycję / Kwota, potrzebna na start inwestycji, to zazwyczaj ok. 50 tys. zł. Jest przeznaczana na: opłatę wstępną – 20 tys. zł, zatowarowanie wyspy – 25 tys. zł, sprzęt (kasa fiskalna, komputer) – 5 tys. zł.
Wtorek
17.07.2018
– Inwestycja w stoisko z kosmetykami może się zwrócić po dziewięciu miesiącach – mówi Agnieszka Sęczkowska, kierownik ds. rozwoju sieci detalicznej Golden Rose.
 

Jak przebiega rozwój sieci Golden Rose?
Sieć naszych placówek liczy blisko 80 punktów. Dwa z nich otwarto w tym roku – w Łodzi i Kaliszu. Mamy swoje stoiska firmowe lub franczyzowe w każdym województwie. Obecnie trwają rozmowy z galeriami, w których planowane są kolejne otwarcia.

Gdzie można otworzyć placówkę z waszym szyldem?
Skupiamy się na otwarciach w centrach handlowych, w miastach liczących ponad 60 tys. mieszkańców. Wybieramy galerie handlowe, które cieszą się największą popularnością w danym mieście i przyciągają klientów urozmaiconą ofertą. Bardziej stawiamy na wolnostojące wyspy niż sklepy. Wyspa generuje dużo niższe koszty niż sklep, co jest kluczowe przy prowadzeniu działalności. Ten model od samego początku proponujemy naszym partnerom franczyzowym, i jak do tej pory sprawdza się.

Co jest największym wyzwaniem przy uruchamianiu punktu?
Dla sukcesu w tym biznesie kluczowa jest lokalizacja. Atrakcyjne centra handlowe często posiadają wieloletnie umowy z najemcami, uniemożliwiające wejście nowej marki przez kilka następnych lat. Z wyspami handlowymi jest co prawda trochę prościej, jednak również to należy wziąć pod uwagę przygotowując się do otwarcia stoiska franczyzowego. Staramy się zawsze doradzać w doborze lokalizacji, m.in. analizując nasycenie rynku w danym regionie. Są miasta, w których otwarto już od 4 do 6 punktów Golden Rose i otwieranie kolejnego nie ma najmniejszego sensu.

Ile trzeba wydać na inwestycję?
Nasze standardowe stoisko handlowe użyczamy franczyzobiorcy nieodpłatnie. Kwota, potrzebna na start inwestycji, to zazwyczaj ok. 50 tys. zł. Jest przeznaczana na: opłatę wstępną – 20 tys. zł, zatowarowanie wyspy – 25 tys. zł, sprzęt (kasa fiskalna, komputer) – 5 tys. zł. Nie ma żadnych opłat miesięcznych. Licencjobiorcy zarabiają na marży. Przy pełnym zaangażowaniu w prowadzenie biznesu zwrot z inwestycji jest możliwy do uzyskania po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży.

Rozmawiała Monika-Wojniak-Żyłowska


Agnieszka Sęczkowska, kierownik ds. rozwoju sieci detalicznej Golden Rose / "Staramy się zawsze doradzać w doborze lokalizacji, m.in. analizując nasycenie rynku w danym regionie. Są miasta, w których otwarto już od 4 do 6 punktów Golden Rose i otwieranie kolejnego nie ma najmniejszego sensu".
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ