Prezentujemy 10 pomysłów na nowe życie zawodowe dla 30- i 40-latków. Zdradzamy, kto może otworzyć McDonalda. Podpowiadamy, jak z sukcesem prowadzić naleśnikarnię, wypożyczalnię skuterów, sklep z telefonami i pasiekę.
 

W sierpniowym wydaniu 8/2018 (162)

RAPORT SPECJALNY

Z korporacji do własnej firmy
Biurko w korpo może się znudzić nawet wiceprezesowi. Grunt to mieć odwagę i w odpowiednim momencie zamienić je na nawet twarde krzesło we własnej firmie.

SUPERTEMAT

Biznes pełen wdzięku
Polska wyrasta na kosmetyczną potęgę. To dobrze wróży rozwojowi sieci drogerii i sklepów branżowych.

11 zyskownych franczyz
Sprzedaż perfum, kosmetyków, a może biżuterii – każdy znajdzie coś dla siebie wśród konceptów franczyzowych w tym segmencie rynku. W artykule opisane są warunki współpracy z: Collagen Cocktail, Drogerie Natura, Golden Rose, Kontigo, Molluscoo, Mydlarnia u Franciszka, NeoNail, Refan, Sorvella, Swarovski, W.KRUK.

STAŁO SIĘ

Przewietrz głowę!
Sezon urlopowy w pełni, a urlop to czas na odpoczynek i zastanowienie się nad swoim życiem. Może warto coś w nim zmienić – na przykład założyć własną firmę?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Biznes na patelni
Naleśniki lubi niemal każdy, ale też prawie wszyscy potrafią je samodzielnie usmażyć. Czy w takim razie otwieranie naleśnikarni ma sens? Szczególnie we franczyzie?

Klient podróżuje, licznik bije
Rowery na minuty, samochody, przyszedł też czas na skutery. Mieszkańcy reagują z entuzjazmem na nowy środek transportu, a franczyzobiorcy czerpią zyski z wypożyczania pojazdów.

Halo, tu twój zysk
Punkt z akcesoriami GSM może być dochodowym biznesem. A jeśli ktoś nie ma pewności, czy poradzi sobie w tej branży albo nie ma pieniędzy na start, franczyzodawca marki Teletorium ma dla niego szczególną propozycję.

Firma, w której pracują pszczoły
Na inwestycję w pasiekę decydują się najczęściej mieszkańcy wsi. Trzeba mieć choć 80 uli, żeby czerpać z tego biznesu satysfakcjonujące dochody.

E-FIRMA

Do lekarza jeden klik
Z wirtualnej przychodni korzystają przede wszystkim klienci, którzy chcą sprawdzić czy rzeczywiście są chorzy. Oni oszczędzają czas, a pomysłodawcy Telemedi.co. zarabiają.

Mój franchising

Złote łuki dla wytrwałych
Waldemar Dziubiński dwa razy próbował dołączyć do sieci McDonald's. Wreszcie mu się udało i od marca jest pierwszym licencjobiorcą tej marki w Radomiu.

Depilują i zarabiają
– Moją największą przewagą nad konkurencją jest specjalizacja. Doceniają ją coraz bardziej świadome i wymagające klientki – mówi Martyna Błaszczyk, franczyzobiorczyni DepilConcept ze Szczecina.

WŁASNY BIZNES

W biznesie idę po swoje
– Prowadzenie własnego biznesu zapewnia emocje i adrenalinę tak samo jak i sport. I umożliwia rywalizację – mówi Urszula Radwańska, tenisistka, właścicielka marki UR, produkującej torebki.

SONDA

Jak zasiać ziarno biznesu
Zapytaliśmy franczyzodawców, w jaki sposób wymyślili własny biznes. Jedni kierowali się pasją lub perspektywą szybkiego rozwoju, inni chcieli pokonać problemy finansowe.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

356 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

VAT razem czy oddzielnie?
Właśnie wszedł w życie tzw. split payment, inaczej zwany metodą podzielonej płatności VAT. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

ABC FRANCZYZY

Umowa zobowiązuje
Umowa franczyzy jest podstawą, w oparciu o którą budowane są stosunki między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Sprawdźmy, do czego się obie strony w niej zobowiązują.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

 

 


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską: ok. 1-3 dni roboczych. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski przez Pocztę Polską: ok 7-14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed wysłaniem.

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka)
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni)

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Zarabiaj na swoim / Biurko w korpo może się znudzić nawet wiceprezesowi. Grunt to mieć odwagę zamienić je na twarde krzesło we własnej firmie.