Pozyskaj partnerów na Targach Franczyza 2018
-
Koniunktura w gospodarce i tzw. rynek pracownika często demotywują do podejmowania nowych wyzwań i ograniczają liczbę ludzi gotowych porzucić etat dla własnej firmy. Targi Franczyza to miejsce chętnie odwiedzane przez przedsiębiorców zainteresowanych biznesem na licencji i szukających pomysłu na biznes. Stoiska targowe zamówiło już 120 firm franczyzowych (ok. 150 marek). Zadbaj o dobre miejsce i skontaktuj się ze swoim doradcą: tel. (22) 560 80 50 do 54; email: bok@franczyza.pl
-
Targi Franczyza 2018 zajmują w tym roku aż dwa poziomy Pałacu Kultury i Nauki i posiadają wydzielone sektory branżowe. Dzięki nowemu systemowi biletowania wystawcy, po zeskanowaniu kodu QR na identyfikatorze gości, poznają swoich kandydatów, co pozwoli lepiej zarządzać pozyskanymi kontaktami.
-
Targi Franczyzy to miejsce spotkań biznesowych. Nie musisz zamawiać największego stoiska, aby zostać zauważonym. Osoby interesujące się biznesem w twojej branży i tak cię zauważą. Zadbaj o dobre materiały informacyjne o swoim koncepcie, w tym przedstawiające finansowe warunki współpracy i korzyści dla franczyzobiorcy. Jeśli nie masz folderu franczyzowego, przygotuj ulotki informacyjne i prezentację konceptu.
-
Jak cię widzą…, tak zapamiętają. Targi odwiedza kilka tysięcy ludzi zainteresowanych pomysłem na własny biznes. Zadbaj więc o atrakcyjny wygląd twojego stoiska, by przyciągnąć jak najwięcej kandydatów. Dobrze, aby stoisko przypominało sklep lub punkt usługowy pod twoją marką, ale pamiętaj także o wygospodarowaniu miejsca na komfortową rozmowę z kandydatami. Ważne jest pierwsze wrażenie, niech kandydat na franczyzobiorcę zobaczy swój przyszły biznes. Taki efekt możesz uzyskać własną zabudową stoiska lub dobrą wyklejką zabudowy standardowej.
-
Zareklamuj swoją franczyzę, ale unikaj przyciągania odwiedzających za pomocą gratisów. Wizyta na targach trwa długo i każdy odwiedzający z czasem zgłodnieje. Kolejka osób czekających na poczęstunek może spowodować, że trudno będzie porozmawiać z tobą osobie zainteresowanej twoim biznesem.
-
Przygotuj obsługę stoiska do kontaktu z kandydatami. Zespół obsługujący stoisko powinien dysponować wiedzą o twojej franczyzie – liczbie punktów (własnych i franczyzowych), kierunkach ekspansji, kwocie inwestycji, szacowanym okresie zwrotu, pożądanej lokalizacji, wymaganiach wobec kandydatów oraz procesie rekrutacji. Zadbaj o to, by informacje przekazywane przez każdego z członków zespołu były pełne.
-
Opublikuj zaproszenie na Targi – wykorzystaj własną stronę internetową i media społecznościowe. Pamiętaj, że wśród twoich klientów są potencjalni franczyzobiorcy. Otrzymasz kod promocyjny, za pomocą którego twoi goście będą mogli otrzymać darmowy bilet wstępu na Targi.
-
Zainstaluj aplikację sczytującą kody QR w telefonach zespołu obsługującego stoisko. Dzięki temu będziesz mógł szybko pobrać kontakt do kandydatów, którzy odwiedzili twoje stoisko.
-
Targi franczyzy odwiedzają goście z całej Polski. Docieraję też odwiedzający z zagranicy, w tym w szczególności z krajów bałtyckich, Ukrainy, Słowacji, Czech, Węgier i Rumunii. Przed targami zastanów się czy twój biznes może się rozwijać we wszystkich rejonach Polski oraz za granicą.
-
Najważniejsze, abyś był obecny na największym wydarzeniu na rynku franczyzy. Jeżeli w tym roku nie jesteś jeszcze gotów się wystawiać, przyjdź i zobacz jak robią to inni.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Planujesz zostać franczyzodawcą i chcesz rozwinąć sieć lub poprawić jej funkcjonowanie, ale nie wiesz jak? Eksperci od franczyzy podpowiedzą, jak to zrobić.
– Usługi równoległe to nasz wyróżnik. Dzięki temu zarabiamy więcej i oszczędzamy czas klientów – tłumaczy Maryia Terekhova, współzałożycielka salonów urody Fast Line Studio.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...