Franczyzobiorca poszukiwany / Franczyzodawca iBinder szuka kandydatów przede wszystkim z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, śląskiego i świętokrzyskiego.
Sobota
16.03.2019
– Chcemy do końca roku 2019 podpisać umowę z sześcioma franczyzobiorcami iBinder w Polsce – mówi Mariusz Janikowski, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami.
 

iBinder stworzył system zarządzania dokumentacją budowlaną, projektami, przetargami, zamówieniami oraz nieruchomościami. Usługi oferowane przez państwa firmę mają sporą konkurencję na rynku. Jak oceniacie aktualną kondycję branży oraz waszą pozycję w tym segmencie rynku?
Branże budowlana i IT nie tylko w Polsce należą do najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku. Przewidywania na kolejne lata są równie optymistyczne. Praca z nowymi technologiami zapewnia zatrudnienie na wiele kolejnych lat. Rynek systemów IT oferowanych w modelu SaaS (jeden z modeli chmury obliczeniowej, w którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez internet – przyp.red.) rozwija się coraz szybciej, a my jesteśmy w czołówce firm, które oferują rozwiązania w modelu SaaS dla budownictwa. Konkurencyjność rynku świadczy o jego dużej atrakcyjności. iBinder od ponad 10 lat znajduje się wśród najczęściej używanych systemów dla budownictwa w Skandynawii i Europie Zachodniej, a od teraz również w Polsce.

Ile obecnie macie franczyzobiorców?
W Polsce mamy dwóch franczyzobiorców. Obecnie prowadzimy rekrutację na cztery kolejne regiony (franczyzobiorca otrzymuje rejon w którym ma wyłączność na sprzedaż dostępu do systemu iBinder – przyp. red.). Szukamy kandydatów przede wszystkim  w województwach: dolnośląskim, łódzkim, śląskim i świętokrzyskim.
 
Jakie stawiacie wymagania potencjalnym franczyzobiorcom?
Podstawowy wymóg to udowodnione doświadczenie w sprzedaży. Wiek, płeć, ani wykształcenie nie są istotne. Należy jednak dodać, że jest to praca z prostym w użyciu produktem wysokiiej technologii i dlatego zrozumienie istoty działania systemu oraz umiejętność skutecznego przekazania tej wiedzy będą dla nas kluczowe. 
 
Ile wynoszą opłaty: wstępna licencyjna, bieżąca franczyzowa, marketingowa?
Warunkiem przystąpienia do sytemu franczyzowego iBinder jest uiszczenie opłaty wstępnej w wysokości ustalonej w zależności od regionu w jakim przyszły franczyzobiorca będzie miał wyłączność działania. Średnio jest to 50 tys. zł. Jest to opłata jednorazowa związana z podpisaniem pięcioletniego kontraktu. Przedłużenie kontraktu nie niesie ze sobą kolejnych opłat.

Co oferujecie w ramach pakietu franczyzowego?
Franczyzobiorca otrzymuje kompleksowy podręcznik działania, szkolenia produktowe oraz rozwijające techniki sprzedaży. Cyklicznie organizujemy spotkania z kolegami z zespołu krajowego, jak również spotkania z franczyzobiorcami z pozostałych krajów Europy. 

Jakie macie plany na 2019 rok?
Chcemy, żeby do końca tego roku sześciu franczyzobiorców oferowało dostęp do systemu iBinder w Polsce. W pierwszym okresie najbardziej istotne jest dla nas dotarcie z informacją o systemie do jak największej liczby potencjalnych użytkowników. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Mariusz Janikowski, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami / "Warunkiem przystąpienia do sytemu franczyzowego iBinder jest uiszczenie opłaty wstępnej. Średnio wynosi ona 50 tys. zł".

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

76 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Niby dobry pomysł, ale ta franczyza niczego Tobie nie daje, nie da się zarobić, ponieważ I tak większe firmy mają lepsze ceny, a to jest najważniejsze dla potencjalnego...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2019
Gadżety reklamowe - co zamówić?

U mnie super sprawdziły się brendowane soki owocowe i woda dla klientów. Prowadzę biznes dla klientów premium, więc butelki z własnym logiem robiły zawsze dobre...

92 wypowiedzi
ostatnia 14.02.2019
Szkolenia menedżerskie

Szkolenia to szczególny element w pracy np. handlowca, dobrze jest przyłożyć się do organizacji takiego wydarzenia. Nasza firma organizowała ostatnio szkolenie dla...

28 wypowiedzi
ostatnia 06.02.2019