Ile można zarobić? / Licząc, że franczyzobiorca sprzeda w miesiąc ok. 30 kampanii w prasie i internecie, to po odliczeniu kosztów zawiązanych z drukiem i dystrybucją gazety jest w stanie zarobić kilkanaście tysięcy złotych.
Niedziela
28.07.2019
– Wymagamy od potencjalnych franczyzobiorców minimum sześciomiesięcznego doświadczenia w sprzedaży B2B – mówi Michał Janus, właściciel Rabatem.pl.
 

Na czym zarabia franczyzobiorca Rabatem.pl?
Franczyzobiorcy Rabatem.pl, wirtualnej platform kodów rabatowych, prowadzą lokalny portal, na którym znajdują się kupony zniżkowe na zakupy. Oprócz tego wydają “Gazetki z Rabatem”, w której można znaleźć nawet 35 kuponów rabatowych. Średnio reklamodawca za każdą kampanię w internecie, prasie i mediach społecznościowych musi zapłacić 500 zł netto. Licząc, że franczyzobiorca sprzeda w miesiąc ok. 30 kampanii w prasie i internecie, to po odliczeniu kosztów zawiązanych z drukiem I dystrybucją gazety jest w stanie zarobić kilkanaście tysięcy złotych.

Jakie wymagania stawiacie przed potencjalnymi franczyzobiorcami?
Wymagamy minimum sześciomiesięcznego doświadczenia w sprzedaży B2B. Jesteśmy zainteresowani współpracą z osobami, których ciekawi technologia internetowa oraz social media. W ramach współpracy franczyzobiorca powinien płacić na rzecz franczyzodawcy tzw. abonament w wysokości 249 zł miesięcznie. Partner musi posiadać laptop i telefon oraz uiścić 12,9 tys zł netto opłaty licencyjnej, gdy zdecyduje się działać w mieście zamieszkałym przez maksymalnie 300 tys. mieszkańców.

Jeśli w większych, to opłata wzrasta?
Tak, ponieważ można zarobić więcej.

Spodziewają się Państwo zmian na rynku?
Na pewno rynek reklamowy zmierza w stronę e - commerce, spodziewamy się też wzrostu obrotów z kilku powodów. Jednym z nich jest wdrożenie w moim mieście – Nowym Sączu – ustawy krajobrazowej. Od lipca 2020 roku w Nowym Sączu zniknie ok. 80 proc. billboardów, oczywiście reklamodawcy przeniosą budżet na inne nośniki reklamowe.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Michał Janus, właściciel Rabatem.pl / "Partner musi posiadać laptop i telefon oraz uiścić 12,9 tys zł netto opłaty licencyjnej, gdy zdecyduje się działać w mieście zamieszkałym przez maksymalnie 300 tys. mieszkańców".

POPULARNE NA FORUM

Jaki internet do firmy?

Polecam sprawdzić ofertę https://airmax.pl/klienci_biz/internet/?airexpress korzystamy z tego operatora w kilku lokalizacjach, bardzo dobrze się sprawdza.

8 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2021
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019