Czwartek
31.10.2019
Łuków to kolejny na mapie franczyzowych sklepów DDD Dobre Dla Domu.
 

Wojciech Pietruszka, nowy franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu, jest doświadczonym przedsiębiorcą. Od 13 lat działa w branży motoryzacyjnej (handel samochodami, myjnie, etc.). Branża podłogowa to jednak dla niego zupełna nowość.

Od pewnego czasu szukałem nowych możliwości biznesowych – mówi franczyzobiorca. Rozglądałem się. Motywację do wejścia w branżę wyposażenia wnętrz znalazłem przy budowie kolejnego domu. Bardzo szybko zorientowałem się, że w najbliższej okolicy brakuje dobrego sklepu z drzwiami i podłogami. Uznałem to za sprzyjające warunki rozpoczęcia nowej działalności.

Jak mówi, zdecydował się na franczyzę, by nie wyważać już otwartych drzwi.  Jeśli bowiem na rynku są gotowe i sprawdzone rozwiązania, to po co zaczynać od zera? dodaje przedsiębiorca. Mówi też, że ryzyko niepowodzenia oszacował na dość niskim poziomie, ponieważ uznał DDD za wiarygodnego partnera, a swój sklep uruchomił w budynku, którego jest właścicielem. Sklep Wojciecha Pietruszki ruszył w ostatnich dniach sierpnia. Posiada blisko 300 m2 powierzchni sprzedażowej.

Przedsiębiorca mówi, że to zdecydowanie za wcześnie by oceniać tę inwestycję. Jest jednak dobrej myśli. –Mam doświadczonego sprzedawcę, a mój salon znajduje się w okolicy innych sklepów z branż pokrewnych, więc łatwo do mnie trafić przy okazji innych zakupów budowlanych czy wyposażeniowych mówi. Na razie trwa kampania rozruchowa, nawiązuję współpracę z architektami wnętrz oraz uruchamiam dawne kontakty z branży budowlanej.

Marka DDD Dobre Dla Domu obecna jest na rynku od kilkunastu lat. Obecnie w sieci funkcjonuje 36 salonów z czego 35 prowadzą franczyzobiorcy.

Wysokość inwestycji w sklep DDD Dobre Dla Domu zależna jest od wielkości lokalu i wynosi 50-100 tys. zł. Projekt aranżacji salonu, plan sklepu oraz wizualizację zewnętrzną przygotowuje centrala firmy. Następnie DDD konsultuje z franczyzobiorcą ofertę handlową sklepu podpowiadając, co najlepiej będzie się sprzedawać na lokalnym rynku partnera. Spółka zapewnia także wyposażenie sklepu – meble ekspozycyjne, elementy reklamy oraz wsparcia handlowego. Pierwsze zatowarowanie i ekspozycja drzwi to wydatek ok. 40-50 tys. zł. Partner współfinansuje również kampanię marketingową na otwarcie sklepu. To wydatek tym bardziej opłacalny, że centrala DDD wspomaga zarówno organizacyjnie, jak i finansowo start biznesu. Według szacunków centrali już w 3-4 miesiącu od otwarcia sklep zaczyna zarabiać – oczywiście przy zaangażowaniu partnera w pozyskiwanie klientów oraz działaniach zgodnych ze standardami. Aby ułatwić franczyzobiorcy rynkowy start, przez pierwszy rok współpracy DDD oferuje preferencyjny system opłat franczyzowych. W tym okresie firma również wspiera finansowo lokalne działania marketingowe partnera oraz oferuje specjalne warunki zakupowe. To pozwala na zrównoważony rozwój w okresie, kiedy franczyzobiorcy zdobywają rynek. Najlepsze sklepy osiągają zwrot z inwestycji już po pierwszym roku swojej działalności.


Wsparcie na starcie / DDD konsultuje z franczyzobiorcą ofertę handlową sklepu podpowiadając, co najlepiej będzie się sprzedawać na lokalnym rynku partnera.
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019