Czwartek
31.10.2019
Łuków to kolejny na mapie franczyzowych sklepów DDD Dobre Dla Domu.
 

Wojciech Pietruszka, nowy franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu, jest doświadczonym przedsiębiorcą. Od 13 lat działa w branży motoryzacyjnej (handel samochodami, myjnie, etc.). Branża podłogowa to jednak dla niego zupełna nowość.

Od pewnego czasu szukałem nowych możliwości biznesowych – mówi franczyzobiorca. Rozglądałem się. Motywację do wejścia w branżę wyposażenia wnętrz znalazłem przy budowie kolejnego domu. Bardzo szybko zorientowałem się, że w najbliższej okolicy brakuje dobrego sklepu z drzwiami i podłogami. Uznałem to za sprzyjające warunki rozpoczęcia nowej działalności.

Jak mówi, zdecydował się na franczyzę, by nie wyważać już otwartych drzwi.  Jeśli bowiem na rynku są gotowe i sprawdzone rozwiązania, to po co zaczynać od zera? dodaje przedsiębiorca. Mówi też, że ryzyko niepowodzenia oszacował na dość niskim poziomie, ponieważ uznał DDD za wiarygodnego partnera, a swój sklep uruchomił w budynku, którego jest właścicielem. Sklep Wojciecha Pietruszki ruszył w ostatnich dniach sierpnia. Posiada blisko 300 m2 powierzchni sprzedażowej.

Przedsiębiorca mówi, że to zdecydowanie za wcześnie by oceniać tę inwestycję. Jest jednak dobrej myśli. –Mam doświadczonego sprzedawcę, a mój salon znajduje się w okolicy innych sklepów z branż pokrewnych, więc łatwo do mnie trafić przy okazji innych zakupów budowlanych czy wyposażeniowych mówi. Na razie trwa kampania rozruchowa, nawiązuję współpracę z architektami wnętrz oraz uruchamiam dawne kontakty z branży budowlanej.

Marka DDD Dobre Dla Domu obecna jest na rynku od kilkunastu lat. Obecnie w sieci funkcjonuje 36 salonów z czego 35 prowadzą franczyzobiorcy.

Wysokość inwestycji w sklep DDD Dobre Dla Domu zależna jest od wielkości lokalu i wynosi 50-100 tys. zł. Projekt aranżacji salonu, plan sklepu oraz wizualizację zewnętrzną przygotowuje centrala firmy. Następnie DDD konsultuje z franczyzobiorcą ofertę handlową sklepu podpowiadając, co najlepiej będzie się sprzedawać na lokalnym rynku partnera. Spółka zapewnia także wyposażenie sklepu – meble ekspozycyjne, elementy reklamy oraz wsparcia handlowego. Pierwsze zatowarowanie i ekspozycja drzwi to wydatek ok. 40-50 tys. zł. Partner współfinansuje również kampanię marketingową na otwarcie sklepu. To wydatek tym bardziej opłacalny, że centrala DDD wspomaga zarówno organizacyjnie, jak i finansowo start biznesu. Według szacunków centrali już w 3-4 miesiącu od otwarcia sklep zaczyna zarabiać – oczywiście przy zaangażowaniu partnera w pozyskiwanie klientów oraz działaniach zgodnych ze standardami. Aby ułatwić franczyzobiorcy rynkowy start, przez pierwszy rok współpracy DDD oferuje preferencyjny system opłat franczyzowych. W tym okresie firma również wspiera finansowo lokalne działania marketingowe partnera oraz oferuje specjalne warunki zakupowe. To pozwala na zrównoważony rozwój w okresie, kiedy franczyzobiorcy zdobywają rynek. Najlepsze sklepy osiągają zwrot z inwestycji już po pierwszym roku swojej działalności.


Wsparcie na starcie / DDD konsultuje z franczyzobiorcą ofertę handlową sklepu podpowiadając, co najlepiej będzie się sprzedawać na lokalnym rynku partnera.
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Sporo ciekawych wpisów,a więc rad można znaleźć na tym blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog prowadzonym prze pracownię architektoniczną MG Projekt Sam od nich...

3 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2020
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Ostatnio byłam w Lubiczu Apartamenty by rozejrzeć się za fajnymi nieruchomościami i przyznam, że jestem bardzo zadowolona z wizyty. Fajna lokalizacja, dobre ceny i fachowe...

153 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Biznes na wsi

Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.

5 wypowiedzi
ostatnia 05.03.2020
Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

153 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019