Interes dobrze zaprogramowany

Założyciele Gigantów Programowania / Szkołę Giganci Programowania uruchomili czterej absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Wtorek
05.11.2019
Obecnie pod szyldem Gigantów Programowania działa 56 placówek własnych i 30 franczyzowych. Jakie są koszty inwestycji w szkołę programowania?
 

Giganci Programowania to sieć szkół programowania, w której uczą się osoby zainteresowane nowymi technologiami i programowaniem komputerów. Szkoła została założona w 2015 roku przez czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Chcemy zarazić pasją do programowania jak najwięcej młodych osób, ponieważ nauka ta rozwija wiele umiejętności, które dają lepszy start w przyszłość – mówi Radosław Kulesza, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania.

Radosław Kulesza zaznacza, że od potencjalnych franczyzobiorców nie jest wymagana wiedza IT. Najistotniejsze są umiejętności zarządzania biznesem.
W naszych szeregach są franczyzobiorcy, którzy nie mają wiedzy informatycznej, ale świetnie sobie radzą z prowadzeniem biznesu. Jeśli licencjobiorca nie posiada takiego doświadczenia, wówczas wspieramy go w kwestiach zarówno technicznych, jak i doboru kadry. W trakcie szkoleń przekazujemy informację, gdzie takiej kadry szukać. Franczyzodawca zamieszcza jedynie ogłoszenia na portalach i zbiera CV. My zaś przeprowadzamy rozmowę kwalifikacyjną. Dodatkowo franczyzobiorcy przekazujemy know-how, materiały dydaktyczne, reklamowe oraz dostęp do systemu CRM – mówi Radosław Kulesza.

Przyszły franczyzobiorca Gigantów Programowania powinien mieć na start 25-30 tys. zł. Wstępna opłata franczyzowa waha się od 8 do 20 tys. zł. Jej ostateczna wysokość zależy od wielkości miasta, w którym otwierana jest placówka. Ważne jest, aby potencjalny partner dysponował lokalem o powierzchni około 30 m2, w którym będzie prowadził zajęcia (możliwy jest także wynajem sali konferencyjnych na godziny). Franczyzodawca szacuje koszt wyposażenia sali na ok. 10 tys. zł.
Doradzamy, gdzie taki lokal powinien się znajdować. Ale franczyzobiorcy mają lepszą wiedzę na temat odpowiednich lokalizacji na swoim terenie. Nie narzucamy niczego na siłę. Kwestie związaną z wystrojem wnętrza również pozostawiamy franczyzobiorcom. Jednocześnie zaznaczamy, że wynajem lokalu na stałe nie jest warunkiem koniecznym. Jeśli na początku franczyzobiorca będzie czuł się niepewnie, może wynajmować salę konferencyjną tylko na godziny zajęć– zapewnia Kulesza.

Obecnie pod szyldem Gigantów Programowania działa 56 placówek własnych i 30 franczyzowych.
 W 2020 roku powstanie jeszcze kilka naszych jednostek własnych. Chcemy otwierać po kilka placówek w jednym mieście, aby nasi uczniowie nie tracili czasu na dojazdy. Oczywiście stawiamy również na rozwój biznesu za granicą. Niedawno otworzyliśmy naszą placówkę w Barcelonie, a w najbliższym czasie otworzymy pierwsze na Słowacji, Węgrzech, Cyprze i w Rumunii – podsumowuje Kulesza.

Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja w biznes zwraca się średnio po pierwszym semestrze zajęć.


Idealne miejsce na biznes / Franczyzodawca zaznacza, że ważne jest, aby potencjalny partner Gigantów Programowania dysponował lokalem o powierzchni około 30 m kw.

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018