Korzyści z nauki poprzez zabawę
Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z klockami Lego dla dzieci w wieku 3-12 lat.
– Współpracuje z marką od września 2019 roku. Dostałam wyłączność na prowadzenie działalności w Lubartowie i gminie Lubartów. Zajęcia prowadzę w przedszkolach, szkole oraz w sali zabaw. W pierwszych miesiącach działalności najtrudniejsza jest logistyka. Dopasowanie wszystkich terminów spotkań i rozmów z dyrektorami szkół. Ponieważ sama prowadzę ten biznes, bardzo ważne jest zaangażowanie. Na szczęście na każdym etapie współpracy mogę liczyć na pomoc franczyzodawcy – mówi Sywia Golonka, franczyzobiorczyni Edukido.
Jeśli franczyzobiorca na początek zdecyduje się prowadzić zajęcia w salach wynajmowanych na godziny, to w pierwszej kolejności musi zainteresować swoją ofertą dyrektorów szkół i przedszkoli. Następnie należy przekonać rodziców, że warto zapisać pociechy właśnie na zajęcia Edukido.
– Jedni i drudzy zazwyczaj są nam przychylni. Na szkoleniach uczymy się, jak rozmawiać z dyrektorami i rodzicami, jak tworzyć oferty i jak odpowiadać na trudne pytania. Mamy opracowane scenariusze dla dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia. Możemy więc prowadzić zajęcia również w przedszkolach – mówi Sylwia Golonka.
Licencjobiorczyni zaznacza, że zanim zaczęła współpracę z Edukido, przeszła obowiązkowe szkolenie złożone z dwóch modułów: menedżerskiego, który w dużej mierze poświęcony jest marketingowi, sprzedaży i standardom obsługi klienta oraz szkolenie instruktorskie z prowadzenia zajęć. Od franczyzodawcy otrzymała klocki, maty edukacyjne oraz inne akcesoria do prowadzenia zajęć.
– Franczyzodawca zapewnia również dostępu do scenariuszy zajęć, materiałów marketingowych, materiałów z sesji zdjęciowych, filmów reklamowych itp. Możemy również liczyć na bieżące wsparcie biura obsługi franczyzobiorcy. Od franczyzodawcy otrzymujemy też wyłączność na prowadzenie działalności na danym obszarze – tłumaczy Sylwia Golonka.
Franczyzodawca marki rekomenduje franczyzobiorcom, żeby rozpoczęli działalność od prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Wówczas inwestycja jest niższa, bo wystarczy mieć pieniądze na licencję i kupno zestawów klocków, które są niezbędne do prowadzenia zajęć. Przedsiębiorcy nie muszą wówczas wynajmować lokalu, co znacznie obniża koszty inwestycji. Dokładna kwota inwestycji zależy m.in. od wielkości obszaru, na który franczyzobiorca wykupi licencję, i od tego, czy będzie on prowadził zajęcia w placówkach oświatowych, czy chce otworzyć dodatkowo samodzielne Centrum Edukido (wówczas trzeba wynająć lokal). Opłata wstępna składa się z opłaty licencyjnej oraz opłaty za pakiety startowe (klocki, inne akcesoria do zajęć, materiały marketingowe). Całkowita kwota inwestycji mieści się w granicach od 18,5 tys. zł netto do 33,5 tys. zł netto.
– Na początku działalności rekomendujemy objęcie obszaru, na którym mieszka od 40 do 140 tys. mieszkańców – mówi Piotr Szczepkowski, współtwórca Edukido.
W minionym roku marka otworzyła 29 nowych jednostek franczyzowych.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...