Oddziały własne / W tej chwili hulajnogi Quick Ride można znaleźć w Trójmieście, w Szczecinie i Toruniu.
Czwartek
27.02.2020
Quick Ride buduje sieć ulicznych wypożyczalni hulajnóg elektrycznych. Szuka franczyzobiorców w całej Polsce.
 

Elektryczne hulajnogi to coraz popularniejszy środek lokomocji w zatłoczonych miastach.Także te wypożyczane na minuty – na wzór car sharingu i scooter sharingu. Hulajnogi stoją na chodnikach, w ogólnodostępnych miejscach i można je wypożyczyć dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji. Na tej zasadzie działa też sieć Qiuck Ride. W tej chwili jej hulajnogi można znaleźć w Trójmieście, w Szczecinie i Toruniu. Teraz marka szuka franczyzobiorców w kolejnych miejscowościach. 
– Początkowo planowaliśmy rozwój tylko w dużych miastach, liczących ponad 200 tys. mieszkańców – mówi Aneta Nowicka, odpowiedzialna za rozbudowę sieci Quick Ride. – Jednak obecnie jesteśmy otwarci także na uruchamianie oddziałów w mniejszych miastach. Franczyzobiorca musi jednak oszacować, czy działalność na takim rynku będzie dla niego opłacalna.

Hulajnogi na wyciągniecie ręki

Franczyzobiorca Quick Ride musi kupić na start minimum 100 hulajnóg. Wiąże się to z wydatkiem 250 tys. zł. Licencjodawca wskazuje dostawcę i pośredniczy w zamówieniu sprzętu. 
– Ostateczna liczba hulajnóg zależy od wielkości miasta – podkreśla Aneta Nowicka. – Nie może być ich zbyt mało. Pojazdy powinny być dość gęsto rozstawione i łatwo dostępne dla użytkowników.
Licencjodawca podpowiada, jakie miejsca mogą się sprawdzić. Wbrew pozorom to nie tylko centra miast, starówki, ale też np. bardziej oddalone osiedla. 
– Są osoby, które chcą z domu dojechać hulajnogą do szkoły czy do pracy, ale też nawet na drobne poranne zakupy – dodaje Aneta Nowicka.

Jak zapewnia franczyzodawca, nie trzeba mieć żadnych zezwoleń od zarządców dróg na ustawienie pojazdów.
– Hulajnogę można postawić w każdym miejscu, byle tylko nie stwarzała zagrożenia dla innych uczestników ruchu – wyjaśnia przedstawicielka Quick Ride. – Nam zależy na tym, aby nasze pojazdy parkowały w sposób uporządkowany. Dlatego np. w Gdyni porozumieliśmy się z zarządem dróg i w tej chwili korzystamy ze stojaków dla rowerów miejskich, obecnie nie użytkowanych. Za pozostawienie hulajnogi w stojaku nasi klienci dostają rabat na przejazd.

Obowiązki i zyski

Rozstawienie hulajnóg to nie wszystko. Trzeba jeszcze na bieżąco ładować w nich baterie, serwisować w razie potrzeby. Franczyzobiorca może robić to sam lub zatrudnić tzw. ładowaczy. To osoby, które zajmują się zbieraniem hulajnóg z wyczerpaną baterią, przewożeniem ich do miejsca, gdzie zostaną naładowane (oni sami powinni takie miejsce przygotować) i ponownym rozstawieniem. W zlokalizowaniu i ocenie stanu pojazdu pomaga specjalna aplikacja serwisowa, w której widoczne są wszystkie hulajnogi. 
– Zatrudniając ładowaczy franczyzobiorca oszczędza czas i może się równolegle zajmować np. innym swoim biznesem – informuje Aneta Nowicka. – Powinien jednak nadzorować ich pracę.
Franczyzobiorcy zarabiają na opłatach, pobieranych za przejazdy. Za przejażdżkę hulajnogą klient płaci 3 zł opłaty startowej plus 50 gr za każdą rozpoczętą minutę. Ze swoich miesięcznych obrotów franczyzobiorca odprowadza określony w umowie franczyzowej procent na rzecz licencjodawcy.
– Zapewniamy naszym partnerom szerokie wsparcie – podkreśla Aneta Nowicka. – Pomagamy rekrutować ładowaczy, przeprowadzamy szkolenia z obsługi aplikacji i serwisowania sprzętu, dbamy o marketing, social media, stronę internetową, zajmujemy się ewentualnymi reklamacjami.
Według szacunków franczyzodawcy, zwrot z inwestycji licencjobiorcy powinni osiągnąć po 6-8 miesiącach prowadzenia działalności.

WIZYTÓWKA MARKI QUICK RIDE

Wypożyczalnie hulajnóg ulicznych, działające od 2019 roku.

  • 5 jednostek własnych
  • minimalna kwota inwestycji 250 tys.

Flota na start / Franczyzobiorca Quick Ride musi kupić na start minimum 100 hulajnóg.

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019