Jak wybrać pomysł na biznes?

Tu robi się biznes / W dniach 15-17 października kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysł na biznes spośród 200 marek franczyzowych.
Wtorek
04.08.2020
Prawie wszyscy kandydaci na franczyzobiorców (86 proc.) odwiedzają targi franczyzowe, nim wybiorą pomysł na biznes. Przed nami październikowe Targi Franczyza w Warszawie.
 

Wybór pomysłu na biznes to decyzja, która zmienia życie. Szukaj więc konceptu zgodnego z twoimi zainteresowaniami i pasjami. Nie zapomnij, że biznes zakłada się dla siebie, a nie dla znajomych. Będziesz tam przede wszystkim zarabiać pieniądze, a nie zapraszać rodzinę i przyjaciół. Powinieneś pamiętać, że biznes ma działać i zarabiać, a nie tylko dobrze wyglądać i budzić zazdrość. Niejeden prestiżowy i modny biznes może generować mniejsze zyski niż koncept, którym trudno pochwalić się przed znajomymi. Dlatego wybieraj bardziej rozumem niż sercem.

Jak wybierają Polacy?

Z badań wykonanych przez portal Franchising.pl oraz firmę doradczą PROFIT system wynika, że prawie 86 proc. kandydatów na franczyzobiorców zanim wybierze franczyzę odwiedza targi franczyzowe. To bardzo dobrze. Ponad połowa porównuje też oferty kilku franczyzodawców z jednej branży lub spotyka się przynajmniej z dwoma licencjodawcami. Sam proces wyboru oraz pozyskania lokalizacji trwa średnio sześć miesięcy. Polacy wybierają starannie i oczekują dużego wsparcia od franczyzodawców.

Gdzie szukać pomysłu na biznes?

Elementem procesu weryfikacji franczyz jest odwiedzenie stoisk wybranych firm na Targach Franczyza. Osiemnasta edycja Targów Franczyza jest obecnie najważniejszym wydarzeniem targowym na rynku franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 15-17 października kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysł na biznes spośród 200 marek franczyzowych. Jak deklarują kandydaci – podczas targowych spotkań porównują materiały marketingowe firm, chcą poznać najważniejsze zapisy umów, oczekują też danych finansowych. Ważna jest dla nich – jak to określali – „chemia rozmów” z franczyzodawcą.

Duży wybór sprawdzonych marek

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Do najliczniej reprezentowanych, należy gastronomia – na październikowych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych, między innymi, McDonald’s, Pizza Hut, Subway, Bafra Kebab, Biesiadowo, Chicken King, Lodolandia, New York Pizza Department, Kurcze Pieczone, Sushi Royal, Sushi Wok, Western Chicken czy Western Tortilla. Wśród franczyz handlowych pojawią się marki: Auchan, Biedronka, Carrefour, Żabka, Sorvella, 5-10-15, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Intermarche, Bricomarche. Nie zabraknie też konceptów z branży finansowej, nieruchomości czy edukacyjnej (PKO BP, Santander, Metrohouse, Edukido).

Franczyzobiorcy mają głos!

Dla kandydatów na franczyzobiorców ważnym elementem targów jest Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym zarówno doświadczeni, jak i początkujący przedsiębiorcy poznają zasady franczyzy, spotykają praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie.

W czasie tegorocznej edycji targów po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy, którzy odpowiedzą na pytania kandydatów. Opowiedzą też, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać.

Organizatorem Targów Franczyza jest firma PROFIT system oraz portal Franchising.pl. Partnerem Targów jest firma Żabka.

WIZYTÓWKA TARGÓW FRANCZYZA

  • sprawdzone pomysły na biznes
  • 200 marek franczyzowych
  • 7000 odwiedzających
  • trzy dni spotkań biznesowych
  • bilet ważny przez wszystkie dni targów

Silna reprezentacja / O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Do najliczniej reprezentowanych, należy gastronomia – na październikowych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Ja bym się skłaniał ku. Skład budowlany z magazynowaniem opału itp.

60 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2021