Jak wybrać pomysł na biznes?

Tu robi się biznes / W dniach 15-17 października kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysł na biznes spośród 200 marek franczyzowych.
Wtorek
04.08.2020
Prawie wszyscy kandydaci na franczyzobiorców (86 proc.) odwiedzają targi franczyzowe, nim wybiorą pomysł na biznes. Przed nami październikowe Targi Franczyza w Warszawie.
 

Wybór pomysłu na biznes to decyzja, która zmienia życie. Szukaj więc konceptu zgodnego z twoimi zainteresowaniami i pasjami. Nie zapomnij, że biznes zakłada się dla siebie, a nie dla znajomych. Będziesz tam przede wszystkim zarabiać pieniądze, a nie zapraszać rodzinę i przyjaciół. Powinieneś pamiętać, że biznes ma działać i zarabiać, a nie tylko dobrze wyglądać i budzić zazdrość. Niejeden prestiżowy i modny biznes może generować mniejsze zyski niż koncept, którym trudno pochwalić się przed znajomymi. Dlatego wybieraj bardziej rozumem niż sercem.

Jak wybierają Polacy?

Z badań wykonanych przez portal Franchising.pl oraz firmę doradczą PROFIT system wynika, że prawie 86 proc. kandydatów na franczyzobiorców zanim wybierze franczyzę odwiedza targi franczyzowe. To bardzo dobrze. Ponad połowa porównuje też oferty kilku franczyzodawców z jednej branży lub spotyka się przynajmniej z dwoma licencjodawcami. Sam proces wyboru oraz pozyskania lokalizacji trwa średnio sześć miesięcy. Polacy wybierają starannie i oczekują dużego wsparcia od franczyzodawców.

Gdzie szukać pomysłu na biznes?

Elementem procesu weryfikacji franczyz jest odwiedzenie stoisk wybranych firm na Targach Franczyza. Osiemnasta edycja Targów Franczyza jest obecnie najważniejszym wydarzeniem targowym na rynku franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 15-17 października kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysł na biznes spośród 200 marek franczyzowych. Jak deklarują kandydaci – podczas targowych spotkań porównują materiały marketingowe firm, chcą poznać najważniejsze zapisy umów, oczekują też danych finansowych. Ważna jest dla nich – jak to określali – „chemia rozmów” z franczyzodawcą.

Duży wybór sprawdzonych marek

O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Do najliczniej reprezentowanych, należy gastronomia – na październikowych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych, między innymi, McDonald’s, Pizza Hut, Subway, Bafra Kebab, Biesiadowo, Chicken King, Lodolandia, New York Pizza Department, Kurcze Pieczone, Sushi Royal, Sushi Wok, Western Chicken czy Western Tortilla. Wśród franczyz handlowych pojawią się marki: Auchan, Biedronka, Carrefour, Żabka, Sorvella, 5-10-15, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Intermarche, Bricomarche. Nie zabraknie też konceptów z branży finansowej, nieruchomości czy edukacyjnej (PKO BP, Santander, Metrohouse, Edukido).

Franczyzobiorcy mają głos!

Dla kandydatów na franczyzobiorców ważnym elementem targów jest Forum Własnego Biznesu. To miejsce, w którym zarówno doświadczeni, jak i początkujący przedsiębiorcy poznają zasady franczyzy, spotykają praktyków biznesu i znane osoby prowadzące własną firmę. Gościem specjalnym Forum będzie Maciej Orłoś, dziennikarz i szkoleniowiec, który opowie o własnych doświadczeniach biznesowych i prowadzeniu kanału na YouTubie.

W czasie tegorocznej edycji targów po raz pierwszy głos zabiorą franczyzobiorcy, którzy odpowiedzą na pytania kandydatów. Opowiedzą też, jak prowadzi im się własny biznes pod marką franczyzodawcy, jak oceniają współpracę z centralą, na jakie wsparcie mogą liczyć etc. To znakomita okazja by z pierwszej ręki pozyskać informacje o codziennej pracy franczyzobiorcy, zadać pytania i dobrze wybrać.

Organizatorem Targów Franczyza jest firma PROFIT system oraz portal Franchising.pl. Partnerem Targów jest firma Żabka.

WIZYTÓWKA TARGÓW FRANCZYZA

  • sprawdzone pomysły na biznes
  • 200 marek franczyzowych
  • 7000 odwiedzających
  • trzy dni spotkań biznesowych
  • bilet ważny przez wszystkie dni targów

Silna reprezentacja / O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Do najliczniej reprezentowanych, należy gastronomia – na październikowych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Klient może spać spokojnie

czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie

1 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.

36 wypowiedzi
ostatnia 07.09.2020
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.

31 wypowiedzi
ostatnia 20.05.2020
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

126 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Drodzy, wielka prośba do osób, które prowadzą swoją działalność. Możecie wypełnić poniższą ankietę? Zajmie Wam to maks 1 min. Przygotowuje narzędzie, które ma...

126 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, jestem studentką III roku finansów menedżerskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prowadzę badania do pracy licencjackiej na temat źródła finansowania...

208 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2020
Franczyza

Jakie sieci handlowe nie blokują decyzji podejmowanych przez partnera? Chciałbym wejść na rynek, bo mam już pewne doświadczenie, ale właśnie boję się mocnego...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020