Sobota
19.09.2020
Sieci kancelarii prawnych Twój Prawnik 24 przybywa klientów i franczyzobiorców. Do końca roku firma otworzy trzy placówki.
 

Kancelaria Twój Prawnik 24 rośnie w czasie kryzysu. Firma specjalizuje się w oddłużaniu, w którego skład wchodzi m.in. upadłość konsumencka, gospodarcza, restrukturyzacja oraz szeroko pojęte działania antywindykacyjne.

Sprzyjający kryzys

Właśnie tego typu usługi szczególnie teraz, w czasie pandemii, zyskują na znaczeniu. – Wiele firm dostało wsparcie w ramach tarcz antykryzysowych, ale w wielu przypadkach okazało się ono niewystarczające. Odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost zainteresowania naszymi usługami. Zgłaszają się do nas podmioty, które mają problemy z płatnościami, kontrahentami i zadłużeniem – mówi Grzegorz Kostrzewa, koordynator rozwoju sieci franczyzowej Twój Prawnik 24.

To wszystko powoduje, że zainteresowanie usługami Twój Prawnik 24 rośnie, a do tego jest coraz więcej chętnych na to, żeby prowadzić biznes, który wykazał się odpornością w czasie kryzysu.

Obecnie Twój Prawnik 24 ma siedem oddziałów, a kolejne trzy otworzą się do końca tego roku. Docelowo sieć chce mieć swoją placówkę w każdym województwie. Generalnie modele współpracy są dwa, przy czym jeden z nich, Franczyza Basic, ruszy dopiero w połowie przyszłego roku. Do tej pory firma będzie się skupiać na rozwoju w ramach modelu Franczyza Premium. Polega on na otwieraniu placówek w miastach wojewódzkich, z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Lokal musi się znajdować przy głównej ulicy, na parterze. Powinien mieć między 55-65 mkw, tak, żeby zmieściły się tam dwa stanowiska do obsługi klientów oraz przeszklony, dźwiękoszczelny pokój, w którym klienci będą mogli swobodnie rozmawiać o swoich problemach.

– Dla nas to bardzo ważne, bo im więcej informacji od klienta dostaniemy, tym lepszą strategię działania jesteśmy w stanie skonstruować – mówi Grzegorz Kostrzewa. Jednorazowa opłata franczyzowa wynosi 20 tys. zł netto. Do tego dochodzi wyposażenie lokalu, koszt zakupu mebli, brandingu, remontu, szacowany w zależności od lokalizacji i stanu lokalu na 30-50 tys. zł.

Dwa modele

Franczyza Basic ruszy dopiero, kiedy w każdym województwie znajdzie się minimum jedna placówka Twój Prawnik 24. – Wtedy umożliwimy otwieranie naszych placówek w mniejszych miejscowościach. Nie będą one musiały się znajdować na parterze, ani posiadać dźwiękoszczelnego pokoju – mówi Grzegorz Kostrzewa.

Ponadto w pewnym sensie będą one zależne od franczyzodawcy premium, działającego w danym województwie. To on, jako pierwszy, dostanie propozycję otwarcia lokalu, w mniejszym mieście. Jeśli z niej nie skorzysta, centrala znajdzie innego chętnego. Jednak część wypracowanej przez franczyzodawcę basic prowizji będzie trafiała do placówki premium, w zamian za szeroko rozumiane wiedzę i wsparcie, którymi franczyzodawca premium będzie zobowiązany się podzielić. Miesięczny koszt współpracy w ramach franczyzy premium to 1500 zł.

– Ta kwota w całości jest reinwestowana w obsługę CRM-u, narzędzia wspierające i centralne akcje marketingowe. Franczyzobiorcy mają z tego realne korzyści, bo fizycznie przekazujemy klientów pozyskanych centralnymi narzędziami do placówek regionalnych ze względu na miejsce zamieszkania klientów – mówi Grzegorz Kostrzewa. Natomiast czas zwrotu z inwestycji sieć szacuje na od 6 do 9 miesięcy. – Jednak przychody pojawiają się już od pierwszego miesiąca działalności – zastrzega Grzegorz Kostrzewa.

Pozostaje tylko kwestia ich wysokości i doprowadzenia do sytuacji, w której koszyk podpisanych przez franczyzobiorcę umów przekłada się na realne wpłaty od klientów. Twój Prawnik 24 umożliwia klientom regulowanie płatności w ratach, dlatego wpływy rozciągają się w czasie. Ponadto część wynagrodzenia kancelarii jest oparta na zasadzie succes fee, czyli otrzymywana dopiero w momencie, kiedy uda się doprowadzić sprawę klienta do szczęśliwego zakończenia.

Nie trzeba być prawnikiem

Franczyzobiorcy TwójPrawnik24 nie muszą mieć wyksztalcenia prawniczego. – Szukamy skutecznych menedżerów i przedsiębiorców, ludzi, którzy mieli do czynienia ze sprzedażą i z obsługą klienta. Wiedzy niezbędnej do prowadzenia kancelarii jesteśmy w stanie ich nauczyć – mówi Grzegorz Kostrzewa.

Sieć zapewnia pakiet szkoleń oraz niezbędne materiały z kompendium wiedzy. Ponadto w każdym procesie prowadzonym przez Twój Prawnik 24 uczestniczy osoba z wykształceniem prawniczym. Sieć ma swoich prawników wewnętrznych i nawiązuje współprace ze specjalistami z zewnątrz.

 

WIZYTÓWKA TWÓJ PRAWNIK 24

Sieć kancelarii prawnych, specjalizujących się w oddłużaniu.

  • liczba placówek – 7,
  • opłata franczyzowa – 20 tys. zł netto,
  • wysokość inwestycji – 30-50 tys. zł,
  • opłaty miesięczne – 1500 zł.

 


Grzegorz Kostrzewa, koordynator rozwoju sieci franczyzowej Twój Prawnik 24 / Odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost zainteresowania naszymi usługami. Zgłaszają się do nas podmioty, które mają problemy z płatnościami, kontrahentami i zadłużeniem.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Jaki internet do firmy?

Ja od wielu lat korzystam z firmy Airmax.pl - bardzo dobre łącza biznesowe.

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2021
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019