Zaprogramowani na podbój świata

Dojrzała sieć / Obecnie sieć Giganci Programowania składa się z 113 jednostek działających w Polsce, w tym 62 własnych i 51 franczyzowych. Firma ma także jedną placówkę własną w Barcelonie i jedną franczyzową na Słowacji.
Wtorek
22.09.2020
W najbliższych miesiącach franczyzodawca Gigantów Programowania planuje skupić się na ekspansji zagranicznej. A co z rozwojem sieci w Polsce?
 

Szkołę programowania dla dzieci pod nazwą Giganci Programowania, w 2015 roku założyło czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ma ona na celu kształcenie znających się na informatyce młodych ludzi, którzy bez kompleksów będą mogli funkcjonować w przyszłości na nowoczesnym rynku pracy.

– Pasją do programowania chcemy zarażać jak najwięcej młodych ludzi, ponieważ wierzymy, że nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności cyfrowe, dające lepszy start w przyszłość, ale – co ważniejsze – stymuluje rozwój logicznego myślenia – mówi Radosław Kulesza, prezes Gigantów Programowania.

Niewielka inwestycja

Obecnie sieć Giganci Programowania składa się z 113 jednostek działających w Polsce, w tym 62 własnych i 51 franczyzowych. Firma ma także jedną placówkę własną w Barcelonie i jedną franczyzową na Słowacji.

– W tym roku w Polsce pojawi się kilka kolejnych placówek. Docelowo chcielibyśmy, aby placówki Gigantów Programowania znajdowały się w każdym mieście powiatowym w Polsce. Najbliższe miesiące chcemy przeznaczyć jednak przede wszystkim na ekspansję na rynki zagraniczne w celu pozyskania nowych partnerów i rozwój sieci poza granicami naszego kraju pod marką Coding Giants – mówi Radosław Kulesza.

Firma szuka franczyzobiorców w miastach pomiędzy 15 a 150 tys. mieszkańców, w których nie ma jeszcze placówek. Franczyzobiorcy otrzymują wyłączność terytorialną, dlatego też nie ma możliwości otwarcia placówki w miastach, w których Giganci Programowania już działają. Obecnie firma ma już jednostki własne we wszystkich miastach powyżej 150 tys. mieszkańców.

Inwestycja we współpracę z Gigantami Programowania zaczyna się od 22 tys. zł. W trakcie współpracy obowiązują miesięczne opłaty stałe. Franczyzobiorcy mają dwie opcje do wyboru – stałą opłatę rzędu 300 zł miesięcznie, albo prowizję w wysokości od 10 do 12 proc. przychodu ze sprzedaży kursów.

Inwestycja zwraca się średnio po 6-8 miesiącach prowadzenia działalności. – Natomiast po 6 lub 12 miesiącach duża część naszych franczyzobiorców decyduje się na poszerzenie swojej działalności i otwarcie kolejnej placówki – mówi Radosław Kulesza.

Biznes dla każdego

W ramach współpracy franczyzobiorcy mogą liczyć na know-how prowadzenia placówki. Do tego dochodzą materiały edukacyjne dla uczniów i trenerów, wzory dokumentów i materiałów reklamowych.

– Pomagamy również w rekrutacji trenerów, a następnie ich szkolimy. Franczyzobiorcy otrzymują również dostęp do naszego systemu CRM, który ułatwia i przyspiesza obsługę zapisów, płatności i komunikację z klientami – mówi Radosław Kulesza.

Potencjalny franczyzobiorca Gigantów Programowania powinien mieć chęci i motywację do działania oraz znać lokalny rynek usług edukacyjnych. Mile widziane jest także doświadczenie w prowadzeniu biznesu oraz podstawowa wiedza marketingowa.

Warunkiem otworzenia działalności pod tą marką jest także posiadanie lokalu – własnego albo wynajętego. Musi się ono znajdować w atrakcyjnej lokalizacji w danym mieście.

– We współpracę z nami wchodzą różne osoby: programiści, ludzie związani z edukacją, którzy prowadzą inne placówki, czy też ci, którzy zrezygnowali z pracy, żeby otworzyć coś na własny rachunek – mówi Radosław Kulesza.

Z pandemii wychodzą na plusie

Wybuch pandemii zmusił właścicieli Gigantów Programowania do całkowitego przeorganizowania działalności szkoły. Po dwutygodniowym zawieszeniu zajęć cała działalność przeszła na tryb online.

– Proces wiązał się z licznymi zmianami w obrębie systemu CRM, organizacją nowych narzędzi do wirtualnej nauki i płynnego wdrożenia ich do codziennej pracy, a także modyfikacji harmonogramu zajęć. Oprócz tego, podjęliśmy kilka dodatkowych, a jak się później okazało niezbędnych działań, takich jak dodatkowy suport techniczny dla uczniów, czy szkolenia dla naszych trenerów, aby zarówno jedni jak i drudzy mogli swobodnie pracować w nowych warunkach – mówi Radosław Kulesza.

Jego zdaniem te zmiany zakończyły się sukcesem, ponieważ większość uczniów zajęcia online ocenia równie dobrze, jak stacjonarne. – Z pandemii jak na razie wychodzimy na plusie – mówi Radosław KulesZa. Od nowego semestru zajęcia są prowadzone zarówno stacjonarnie jak i online.

 

WIZYTÓWKA GIGANTÓW PROGRAMOWANIA

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży.

  • liczba placówek – 113,
  • kwota inwestycji – od 22 tys. zł,
  • miesięczne opłaty – 300 zł miesięcznie, albo prowizja od 10 do 12 proc. przychodu ze sprzedaży kursów,
  • zwrot z inwestycji – od 6 do 8 miesięcy.

Założyciele Gigantów / Radosław Kulesza, Sebastian Langa, Piotr Pełka, Dawid Leśniakiewicz
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018