Kilka możliwości zarobku

Ile na biuro? / W otwarcie biura nieruchomości Metrohouse trzeba zainwestować 50 tys. zł.
Czwartek
29.10.2020
Franczyzobiorcy Metrohouse zarabiają na sprzedaży nieruchomości, kredytów i ubezpieczeń.
 

Metrohouse umożliwia uruchomienie biura obrotu nieruchomościami w pakiecie z usługami pośrednictwa finansowego. Firma od dwóch lat jest właścicielem Gold Finance, spółki zajmującej się właśnie pośredniczeniem przy zaciąganiu kredytów i zakupie ubezpieczeń.

W sumie w naszej sieci działa 700 agentów i 400 ekspertów kredytowych. Dzięki temu partnerzy mają aż trzy źródła przychodu: z nieruchomości, kredytów i ubezpieczeń – mówi Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.

Koszty wejścia

Opłata wstępna za przystąpieniu do sieci wynosi 15 tys. zł netto. W zamian partnerzy dostają pakiet szkoleń dla siebie i zespołu, praktyczne wdrożenie do zarządzania zespołem agentów, pakiet startowy z materiałami marketingowymi, dostęp do bazy ofert nieruchomości, system CRM, komplet dokumentów niezbędnych do obrotu nieruchomościami a także projekt i wizualizację witryny lokalu na biuro. W przypadku większości miast całkowita inwestycja w biuro Metrohouse wynosi 50 tys. zł. Zwraca się ona po około roku.

Miesięczna opłata w ramach funkcjonowania pod logo Metrohouse wynosi 8 proc. od przychodu. Kolejne 2 proc. partnerzy wpłacają na wspólny fundusz marketingowy, też co miesiąc.

Metrohouse szuka ludzi, którzy będą chcieli się zaangażować w uruchomienie biura i aktywnie zarządzać zespołem agentów.

Nasza franczyza jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają za sobą doświadczenia sprzedażowe albo w zarządzaniu zespołami handlowymi. Doświadczenie w obrocie nieruchomościami nie jest konieczne – mówi Agata Korzeniewska.

Rozwój mimo pandemii

Metrohouse w sumie ma obecnie 80 biur w Polsce. W ostatnich miesiącach otworzyły się one  m.in.: w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Szczecinie, Katowicach czy Lublinie.

W trakcie szkoleń mamy kolejnych dwunastu nowych partnerów, którzy przygotowują się do oficjalnego otwarcia placówek m.in.: w Gdańsku, Sieradzu, Łodzi, Warszawie, Radomiu i Nowym Targu – mówi Agata Korzeniewska.

Firma szuka partnerów w całej Polsce. Atrakcyjne są dla niej zarówno największe polskie miasta, jak i miasteczka powiatowe.

Spotykamy się z każdym zainteresowanym współpracą z nami i oceniamy potencjał lokalnych rynków nieruchomości. Czasem, jeśli dochodzimy do wniosku, że dany rynek jest mało perspektywiczny, zachęcamy partnera do przemyślenia innej lokalizacji, która umożliwi np. większe szanse na rozwój placówki – mówi Agata Korzeniewska.

Dodaje, że po osłabieniu koniunktury w kwietniu, każdy kolejny miesiąc przynosi coraz lepsze wyniki sprzedażowe.

Nawet w tym pandemicznym okresie pobiliśmy trzykrotnie rekordy obrotów – mówi Agata Korzeniewska.

 

WIZYTÓWKA SIECI METROHOUSE

  • opłata wstępna – 15 tys. zł
  • opłata miesięcznie – 8 proc. + 2 proc. od obrotu
  • liczba placówek – 80

Korzyści na starcie / Metrohouse umożliwia uruchomienie biura obrotu nieruchomościami w pakiecie z usługami pośrednictwa finansowego. To dzięki temu, że firma jest właścicielem spółki Gold Finance.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018