Auchan z nową marką, rząd odmraża branżę retail

Auchan razem z BP / Auchan rusza z nowym konceptem sklepów convenience, które zamierza otwierać na stacjach paliw BP. Będzie on rozwijany pod marką Easy Auchan.
Sobota
21.11.2020
Przegląd tygodnia 14-21 listopada. Auchan startuje z nowym konceptem, MOYA i SPAR otwierają kolejne placówki franczyzowe, a rząd ogłasza zniesienie części obostrzeń.
 

Rząd postanowił uruchomić sektor handlowy. Od 28 listopada zostaną otwarte wszystkie sklepy i punkty usługowe w galeriach i parkach handlowych. Ale będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnych (maksymalnie 1 osoba na 15 mpowierzchni). W grudniu będą dwie niedziele handlowe – 13 i 20, mają pomóc branży retail choć częściowo odrobić straty. W zamknięciu pozostaje nadal branża gastronomiczna (sprzedaż tylko z dostawą lub na wynos) oraz kina, teatry, muzea i galerie, a także siłownie i kluby fitness. Zdalne nauczanie zostało przedłużone, a przerwa w nim dla dzieci z całej Polski została zaplanowana na 4-17 stycznia. Ma to zapobiec wyjazdom na ferie, które w ocenie rządu mogłyby spowodować wzrost liczby zakażonych koronawirusem. 

Nowa marka sklepów convenience

Auchan rusza z nowym konceptem sklepów convenience, które zamierza otwierać na stacjach paliw BP. Będzie on rozwijany pod marką Easy Auchan.

Współpraca z BP to istotny moment rozwoju naszej sieci. Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym – funkcjonujemy jako hiper- i supermarkety, w formacie Moje Auchan – sklepów lokalnych-osiedlowych oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel – łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z BP współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów – mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan w Polsce.

Pierwszy sklep Easy Auchan już działa – został otwarty 19 listopada na stacji BP Reduta w Warszawie. Otwarcie kolejnych dwóch zaplanowane jest na grudzień.

Targi online

Grupa Muszkieterów, w związku z trwającą pandemią COVID-19, zorganizowała Targi Bricomarché  w internecie. Wydarzenie zostało zrealizowane na zewnętrznej platformie, która umożliwiła uczestnikom wirtualny spacer po trzech halach targowych ze stoiskami dostawców. Gości witał wirtualny awatar hostessy danego dostawcy, a następnie wystawca w nowoczesny sposób przedstawiał informacje o swojej firmie, ofertę targową, filmy, katalogi, prezentacje oraz dane kontaktowe. Wydarzenie zostało zabezpieczone indywidualnymi hasłami, dzięki czemu targi spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa.

Naszym celem było, aby nowa forma targów pozwoliła zrealizować dwa ważne aspekty: wymiar biznesowy oraz relacyjny, czyli możliwość wymiany uwag, doświadczeń czy spostrzeżeń pomiędzy sklepem a dostawcą. Dzięki 8. edycji Targów nie tylko będziemy mogli lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, ale także zdobyliśmy nowe doświadczenia. Pomogą nam one doskonalić kolejne odsłony wydarzenia tak, aby budowały jeszcze bardziej profesjonalny i konkurencyjny wizerunek naszej sieci – mówi Agnieszka Gradomska, lider grupy dekoracje sieci Bricomarché, współorganizatorka 8. Targów Bricomarché.

Sieć SPAR coraz większa

Sieć sklepów SPAR powiększyła się o pięć nowych placówek – trzy zlokalizowane są w Koninie, a dwie w miejscowościach: Lisiec Wielki i Sławsk (w sąsiedztwie Konina). Wszystkie są prowadzone przez jedną rodzinną firmę. Nowe sklepy są dostępne w formacie SPAR i SPAR Express – mają od 100 do 400 m2 powierzchni handlowej. We wszystkich placówkach – prowadzonych przez niezależnego partnera detalicznego – dostępny jest asortyment świeżych produktów: warzyw, owoców, wędlin, serów i ciepłego pieczywa.

Klienci, którzy chcą robić zakupy online mogą złożyć zamówienie na stronie e-spar.com.pl. Oferta sklepu internetowego jest dokładnie taka sama, jak w placówkach stacjonarnych – a produkty mają te same ceny.

Franczyza na stacji paliw

Sieć MOYA powiększyła się o trzy kolejne stacje paliw – w Łaziskach Górnych (woj. śląskie), Oleśnie (woj. opolskie) oraz w Werbkowicach (woj. lubelskie). Nowe stacje funkcjonują na zasadzie franczyzy. 

Na wszystkich trzech stacjach udostępniono koncept gastronomiczny Caffe MOYA, w którym klienci, także niezmotoryzowani, mogą napić się kawy, zjeść przekąski, np. hot-dogi, zapiekanki, kanapki i wiele innych. W sklepie przy stacji, otwartym 7 dni w tygodniu, także w niedziele niehandlowe, można zrobić zakupy na drogę oraz uzupełnić domowe zaopatrzenie w produkty spożywcze.


W internecie zamiast w realu / Grupa Muszkieterów, w związku z trwającą pandemią COVID-19 zorganizowała, Targi Bricomarché w internecie. Wydarzenie zostało zrealizowane na zewnętrznej platformie, która umożliwiła uczestnikom wirtualny spacer po 3 halach targowych ze stoiskami dostawców.

POPULARNE NA FORUM

Franczyzobiorcy zabki

Witam, jestem studentką FIR i proszę o wypełnienie ankiety na temat "franczyza jako źródła finansowania przedsiębiorstwa". Link...

1 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2020
Klient może spać spokojnie

czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie

1 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.

36 wypowiedzi
ostatnia 07.09.2020
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.

31 wypowiedzi
ostatnia 20.05.2020
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

126 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020
Własny biznes z małym kapitałem

Drodzy, wielka prośba do osób, które prowadzą swoją działalność. Możecie wypełnić poniższą ankietę? Zajmie Wam to maks 1 min. Przygotowuje narzędzie, które ma...

126 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, jestem studentką III roku finansów menedżerskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prowadzę badania do pracy licencjackiej na temat źródła finansowania...

208 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2020