Fotowoltaika w krótkim czasie zyskała w Polsce dużą rzeszę zwolenników. Ten artykuł to odpowiedź na pytanie: z czego wynika jej popularność i co można dzięki niej zyskać.
 

A zyskać można nie tylko domowe oszczędności, ale także pomysł na własny biznes w perspektywicznej branży.

W Polsce trwa rewolucja fotowoltaiczna. Tylko w IV kwartale 2020 roku w północnej i środkowej Polsce przyłączono ponad 20 tys. mikroinstalacji. Grupa entuzjastów fotowoltaiki wciąż się poszerza z prostego powody – ponieważ czerpanie energii ze słońca zwyczajnie się opłaca. Wyraźne korzyści dostrzegają już inwestorzy, firmy produkcyjne i rodziny w gospodarstwach domowych. Wpływa na to kilka czynników:

  • realne oszczędności, które przekładają się na domowy budżet czy koszty prowadzenia działalności;
  • postęp technologiczny i spadający koszt inwestycji w instalacje PV – technologia się rozwija, dostępność powszechnieje, a koszt maleje;
  • globalnie, w tym w Polsce, niski poziom realnych stóp procentowych, niski koszt finansowania inwestycji;
  • sprzyjające otoczenie regulacyjne, zasady dla prosumentów, aukcje OZE z gwarantowaną ceną, dotacje;
  • wzrost rynkowych cen energii elektrycznej, polityka klimatyczna Unii Europejskiej i wyższe ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla (ceny uprawnień do emisji CO2 – ponad 20 euro).

Perspektywiczny kierunek w biznesie

W dzisiejszych czasach warto stawiać na pewne produkty i usługi, które pozwolą przetrwać biznesowi w każdych warunkach. Trudno wyobrazić sobie codzienność bez dostępu do energii elektrycznej. Dlatego energetyka to obszar, który dostarcza wachlarz zyskownych ofert. 

Energa Obrót z Grupy ORLEN poszukuje partnerów do współpracy

Klucz do sukcesu to pewna oferta i stabilny partner w biznesie. EnerSOL! od Energi łączy te dwa aspekty. Jakie są zalety oferty na fotowoltaikę od Energi? Sprzedawcy paneli kuszą klientów swoją ofertą, w której podkreślają, że to właśnie ich propozycja jest najbardziej zaawansowana technologicznie. Lista atutów oferty Energi jest jednak znacznie dłuższa. EnerSOL! to:

  • kompleksowa usługa – doradztwo, projektowanie i wykonanie;
  • bezpłatna wizja lokalna i wysokiej jakości komponenty;
  • trzy lata gwarancji na montaż instalacji i roczne jej ubezpieczenie w wybranym wariancie. Prosument minimalizuje tym samym ryzyko uszkodzeń instalacji przez opady gradu, uderzenia pioruna czy nawet kradzież jej zewnętrznych części.

Aby uzyskać więcej informacji o zasadach współpracy, wystarczy wypełnić poniższy formularz lub wejść na energa.pl

Zasilanie domu energią słoneczną

Aby natomiast zbudować własną elektrownię słoneczną, wystarczy umówić się na bezpłatną wizję lokalną poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się tutaj. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numer 555 555 505.http://energa.pl