Rozwój w dobrym tempie / Platinium Estate ma 12 oddziałów w naszym kraju. Natomiast w Hiszpanii właśnie otwiera się drugi oddział w miejscowości Aguilas na wybrzeżu Costa Calida.
Piątek
10.09.2021
Sieć biur obrotu nieruchomościami Platinium Estate otwiera nowe placówki zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Jak dołączyć do sieci?
 

Platinium Estate, biuro specjalizujące się sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego w Polsce i w Hiszpanii, z ofertą franczyzową ruszyło w minionym roku i ma już 12 oddziałów w naszym kraju. Natomiast w Hiszpanii właśnie otwiera się drugi oddział w miejscowości Aguilas na wybrzeżu Costa Calida.

Dobry rynek

Jeszcze w tym roku w naszym kraju ruszą dwa albo trzy oddziały Platinium Estate. Daniel Gawryczuk, menedżer generalny firmy, tłumaczy, że obecnie można zaobserwować mocne ożywienie sprzedaży nieruchomości ze względu na stosunkowo wysoką inflację.

– Nasi klienci inwestują w nieruchomości pod wynajem krótko lub długoterminowy. W związku że w portfolio mamy dużo hoteli, biurowców oraz galerii handlowych szukamy do współpracy osób, które dobrze się czują nie tylko w obsłudze klienta indywidualnego ale także instytucjonalnego – mówi Daniel Gawryczuk.

Firma szuka partnerów głównie w średnich i dużych miastach, najlepiej od 50 tys. mieszkańców.

– W mniejszych miastach też jest możliwe nawiązanie współpracy, ale każdą lokalizację rozpatrujemy indywidulnie głównie pod kątem okolicznych miejscowości – mówi Daniel Gawryczuk.

Inwestycja to 4 tys. zł netto za materiały marketingowe oraz szkolenia. W ramach tej opłaty franczyzobiorca otrzyma również programy do zarządzania wystawianymi ofertami i do szukania ofert z rynku wtórnego.

Oprócz tego trzeba wynająć lokal, kupić komputer i urządzenie wielofunkcyjne, które może drukować oraz skanować. Na zwrot z inwestycji potrzeba od dwóch do sześciu miesięcy. W trakcie współpracy franczyzodawca pobiera opłatę w wysokości 300 zł netto miesięcznie.

Boom na Hiszpanię

Partnerzy zarabiają nie tylko na sprzedaży nieruchomości, lecz także finansowaniu w postaci kredytów hipotecznych oraz leasingów na nieruchomość, jak również ich ubezpieczenia.

– Zainteresowanie naszą franczyzą jest spore, ze względu na nietypowe produkty, które oferujemy – m. in. komercjalizację budynków mieszkaniowych, galerii, czy też pełny marketing dla deweloperów pracujących na wyłączność z Platinium Estate – mówi Daniel Gawryczuk.

Firmę wyróżnia też oferta zakupu gruntów i apartamentów inwestycyjnych w Polsce i Hiszpanii. Duże ożywienie przeżywa rynek nieruchomości także w tym drugim kraju.

– Deweloperzy sprzedają większość inwestycji na wczesnej fazie budowy. Często zdarza się, że jeszcze nie rozpoczęli budować, a 80 proc. oferty jest już sprzedana. Dzieje się tak dlatego, że Hiszpania jest stosunkowo tania – mówi Daniel Gawryczuk.

Za nowe mieszkanie trzypokojowe w pierwszej linii brzegowej ceny zaczynają się od 150 tys. euro, czyli w granicach 680 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 10 proc. podatek VAT, rynek wtórny zaczyna się od 60 tys. euro w drugiej lub trzeciej strefie plus 10 proc. VAT-u.  

Nowe apartamenty od deweloperów różnią się sposobem wykończenia od tych proponowanych w Polsce. W Hiszpanii w cenie jest zwykle wykończona łazienka oraz kuchnia, w większości przypadków wraz z AGD oraz szafami wnękowymi i podłogami. Dodatkowo w cenie do dyspozycji jest jedno miejsce postojowe w hali garażowej lub zadaszone na dworze.

WIZYTÓWKA SIECI PLATINIUM ESTATE

Sieć biur sprzedaży nieruchomości.

  • opłata wstępna – 4 tys. zł,
  • opłata miesięczna – 300 zł,
  • preferowane lokalizacje – miasta z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.

Daniel Gawryczuk, menedżer generalny Platinium Estate / "Obserwujemy mocne ożywienie sprzedaży nieruchomości ze względu na stosunkowo wysoką inflację".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018