Prosta droga do własnego biznesu

Wejście dobrze oznaczone / Wejście na Targi Franczyza znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami.
Środa
19.10.2022
Krótki przewodnik po Targach Franczyza, które odbywają się od czwartku do soboty (20-22X) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
 

Tego miejsca nie pomylisz z jakimkolwiek innym. Należy do najlepszych lokalizacji w Warszawie. Jeśli przyjechałeś pociągiem, łatwo trafisz z Dworca Centralnego. Pięciominutowy spacer dobrze Ci zrobi i pozwoli jasno myśleć o biznesie. Są też dobre wieści dla kierowców – gigantyczny parking wokół Pałacu Kultury i Nauki to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Koszt parkowania auta osobowego to 8 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Tzw. bilet hotelowy (24h) dla osobówki to wydatek 120 zł. Mieszkańcy Warszawy dotrą tu w kilkanaście minut metrem, tramwajem lub autobusem.

Wejście i szatnia

Wejście na Targi Franczyza znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami. Kilkanaście schodków i jesteś w obszernym hallu Pałacu Kultury. Przed Tobą recepcja z ogromnym ekranem, na którym znajdziesz najważniejsze informacje. Nim podejdziesz do kasy lub recepcji pomyśl o skorzystaniu z szatni (schodami w dół). Po co ci kurtka pod pachą przez kilka najbliższych godzin?

Bilety

Nie ryzykuj stania w kolejce do kasy i kup bilet online przed przyjściem na targi. Cena biletu to 30 zł, ale możesz też wejść gratis. Kod na darmowy bilet znajdziesz w październikowym wydaniu miesięcznika "Własny Biznes Franchising" (w dniach Targów szybko wyczerpuje się zapas w okolicznych salonikach prasowych). Po zarejestrowaniu się w systemie biletowym, wpiszesz kod z miesięcznika, a na Twój email trafi bezpłatny bilet. Wystarczy zapisać go w telefonie. Twój bilet będzie ważny przez wszystkie dni targów!

Katalog marek

Koniecznie weź katalog targów. Znajdziesz w nim dokładną mapę, spis wszystkich wystawców oraz szczegółowy plan wykładów Seminariów Własnego Biznesu, na które wejdziesz gratis z ważnym biletem.

Jak poruszać się po targach

Pierwszy trudny wybór to wejście – zacząć z lewej czy z prawej strony? Układ sal na targach pozwala wejść jednym wejściem, a wyjść drugim, po przeciwnej stronie.

Zacznijmy od lewej. Przy drzwiach pracownicy ochrony zeskanują kod QR z Twojego biletu. Jesteś w sektorze gastronomicznym, który obejmuje salę na wprost wejścia (tu znajdziesz też salę, w której będą odbywać się Seminaria Własnego Biznesu) oraz po prawej. Z gastronomii przejdziesz płynnie do sektora, w którym swoje stoiska mają firmy z branży finansowej, edukacyjnej, uroda i fitness, a także specjalizujące się w świadczeniu usług dla konsumentów oraz firm. Następnie poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trafisz do sali pełnej wystawców z branży spożywczej. Niedaleko wyjścia z kolei ulokowane są stoiska firm z branży modowej.

Lista wystawców

Przygotowałeś się do targów, prawda? Przejrzałeś listę marek i wiesz już, które stoiska chciałbyś odwiedzić? Pobierz Katalog Wystawców. Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać z wystawcami:

O co pytać?

Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Dowiedz się, czy kwota inwestycji dotyczy tylko uruchomienia punktu czy również pierwszego okresu działalności. Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać. Ustal, jakie wsparcie oferuje franczyzodawca przy starcie biznesu. Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje Twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach, franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.

Trzy dni dla własnego biznesu

Pytaj, notuj, wyciągaj wnioski. Nie zdążyłeś porozmawiać ze wszystkimi? Wróć w piątek lub sobotę, Twój bilet ważny jest przez wszystkie dni targów.

Pamiętaj, że wybierasz biznes, którym będziesz zajmował się przez kilka najbliższych lat.

Przeanalizuj, omów z rodziną, a przede wszystkim dobrze policz.

A potem zdecyduj.

I działaj.

Zrób biznes!

Przeczytaj również inne artykuły dotyczące tegorocznych Targów Franczyza:


Merytoryczne rozmowy / Poproś wystawcę o przekazanie podstawowych warunków współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...

33 wypowiedzi
ostatnia 08.01.2024
Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023