Prosta droga do własnego biznesu

Wejście dobrze oznaczone / Wejście na Targi Franczyza znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami.
Środa
13.10.2021
Krótki przewodnik po Targach Franczyza, które odbędą się 14-16 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
 

Tego miejsca nie pomylisz z jakimkolwiek innym. Należy do najlepszych lokalizacji w Warszawie. Jeśli przyjechałeś pociągiem, łatwo trafisz z Dworca Centralnego. Pięciominutowy spacer dobrze Ci zrobi i pozwoli jasno myśleć o biznesie. Są też dobre wieści dla kierowców – gigantyczny parking wokół Pałacu Kultury i Nauki to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Koszt parkowania auta osobowego to 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Tzw. bilet hotelowy (24h) dla osobówki to wydatek 100 zł. Mieszkańcy Warszawy dotrą tu w kilkanaście minut metrem, tramwajem lub autobusem.

Wejście i szatnia

Wejście na Targi Franczyza znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami. Kilkanaście schodków i jesteś w obszernym hallu Pałacu Kultury. Przed Tobą recepcja z ogromnym ekranem, na którym znajdziesz najważniejsze informacje. Nim podejdziesz do kasy lub recepcji pomyśl o skorzystaniu z szatni (schodami w dół). Po co ci kurtka pod pachą przez kilka najbliższych godzin?

Bilety

Nie ryzykuj stania w kolejce do kasy i kup bilet online przed przyjściem na targi. Cennikowa cena biletu to 30 zł, ale możesz też wejść gratis. Kod na darmowy bilet znajdziesz w październikowym wydaniu miesięcznika "Własny Biznes Franchising" (w dniach Targów szybko wyczerpuje się zapas w okolicznych salonikach prasowych). Po zarejestrowaniu się w systemie biletowym, wpiszesz kod z miesięcznika, a na Twój email trafi bezpłatny bilet. Wystarczy zapisać go w telefonie. Twój bilet będzie ważny przez wszystkie dni targów!

Bądź bezpieczny

Przed wejściem na targi wypełnij ankietę epidemiologiczną. Pracownik obsługi bezdotykowo dokona pomiaru temperatury. Z gorączką nie wejdziesz. Zakryj usta i nos. Zdezynfekuj dłonie. Teraz możesz skierować się do wejścia na targi.

Katalog marek

Koniecznie weź katalog targów. Znajdziesz w nim dokładną mapę, spis wszystkich wystawców oraz szczegółowy plan wykładów na Forum Własnego Biznesu, na które wejdziesz gratis z ważnym biletem.

Jak poruszać się po targach

Pierwszy trudny wybór to wejście – zacząć z lewej czy z prawej strony? Układ sal na targach pozwala wejść jednym wejściem, a wyjść drugim, po przeciwnej stronie.

Zacznijmy od lewej. Przy drzwiach pracownicy ochrony zeskanują kod QR z Twojego biletu. Jesteś w sektorze gastronomicznym. Z gastronomii przejdziesz płynnie do sektora finansów i nieruchomości, a potem, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trafisz do Sali Forum Własnego Biznesu. Możesz zostać na jeden z wykładów lub iść dalej, w kierunku sektora usług i handlu.

Lista wystawców

Przygotowałeś się do targów, prawda? Przejrzałeś listę marek i wiesz już, które stoiska chciałbyś odwiedzić? Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać z wystawcami:

O co pytać?

Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Dowiedz się, czy kwota inwestycji dotyczy tylko uruchomienia punktu czy również pierwszego okresu działalności. Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać. Ustal, jakie wsparcie oferuje franczyzodawca przy starcie biznesu. Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje Twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach, franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.

W tym roku masz wyjątkową szansę porozmawiać z multifranczyzobiorcami kilku marek. Dowiedz się, jak prowadzi się własną sieć placówek franczyzowych!

Trzy dni dla własnego biznesu

Pytaj, notuj, wyciągaj wnioski. Nie zdążyłeś porozmawiać ze wszystkimi? Wróć w piątek lub sobotę, Twój bilet ważny jest przez wszystkie dni targów.

Pamiętaj, że wybierasz biznes, którym będziesz zajmował się przez kilka najbliższych lat.

Przeanalizuj, omów z rodziną, a przede wszystkim dobrze policz.

A potem zdecyduj.

I działaj.

Zrób biznes!

Przeczytaj również inne artykuły dotyczące tegorocznych targów:


Merytoryczne rozmowy / Poproś wystawcę o przekazanie podstawowych warunków współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021