Nieruchomości się sprzedają, franczyzobiorcy zarabiają

Plany rozwoju / W Polsce RE/MAX ma obecnie 30 placówek franczyzowych. W przyszłym roku planuje otworzyć około 15 biur.
Środa
27.10.2021
Hossa na rynku dobrze wpływa na zarobki agentów i właścicieli biur nieruchomości, działających pod szyldem RE/MAX. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Na rynku nieruchomości panuje hossa. Mieszkania sprzedają się na pniu.

– Niskie stopy procentowe zachęcają do zakupu nieruchomości na własne potrzeby i w celach inwestycyjnych, żeby czerpać dochody z wynajmu, ale również  ochronić oszczędności przed wysoką obecnie inflacją – mówi Monika Saniternik, menedżer ds. franczyzy w RE/MAX.

Duże zainteresowanie

Jej zdaniem nie ma jeszcze bańki na rynku nieruchomości. W takiej sytuacji ceny mieszkań rosłyby znacznie szybciej niż wynagrodzenia, w całkowitym oderwaniu od dochodów i to przez dłuższy czas.

– Dlatego ważne jest to, co wydarzy się w następnych latach i czy wzrost cen będzie dwucyfrowy – mówi Monika Saniternik.

Przyznaje ona, że obecna hossa niewątpliwie korzystnie wpływa na zarobki agentów i właścicieli biur działających pod szyldem RE/MAX. W końcu ich zarobek to określony procent od ceny transakcyjnej danej nieruchomości.

Ponadto rośnie liczba chętnych do współpracy pod szyldem RE/MAX.

– Coraz więcej osób myśli o własnym biznesie w branży nieruchomości i chce rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością, korzystając ze sprawdzonego systemu RE/MAX – mówi Monika Saniternik.  

RE/MAX to międzynarodowa firma, która w ponad 110 krajach, od prawie 50 lat. W Polsce ma obecnie 30 placówek franczyzowych. W przyszłym roku planuje otworzyć około 15 biur RE/MAX.

Umowy na wyłączność

Franczyzobiorcy RE/MAX działają tylko w oparciu o umowy ekskluzywne.

– Jest to bardzo dobry biznes dla dobrych menedżerów. Nie oczekujemy doświadczenia w branży nieruchomości. Posiadamy własną jednostkę szkoleniową Akademię RE/MAX, dzięki czemu nasi franczyzobiorcy mają pewność, że pomimo braku doświadczenia w branży, będą bardzo dobrze przygotowani do efektywnego zarządzania biurem i zespołem w biurze pod naszą marką – mówi Monika Saniternik.

W tym biznesie dobrze sprawdzają się osoby, które pracowały w korporacjach na stanowiskach menedżerskich czy dyrektorskich i mają doświadczenie w zarzadzaniu zespołem. Odnajdują się w nim również m.in. agenci nieruchomości, którzy chcą mieć własne biuro.

Jednorazowa opłata wstępna jest wyliczana indywidualnie dla każdego franczyzobiorcy. Natomiast stała miesięczna opłata jest niezależna od liczby przeprowadzonych transakcji i rusza najpóźniej 90 dni od daty zawarcia umowy franczyzowej. Ponadto franczyzobiorcy regulują określony procent od uzyskanych przychodów do biura regionalnego.

– Biuro działające zgodnie ze standardami i modelem biznesowym RE/MAX może osiągnąć break-even-point już w ciągu pierwszego roku istnienia. Jednak dwa lata to przewidywany okres na uzyskanie stabilnej i silnej pozycji na lokalnym rynku – mówi Monika Saniternik.

Otwarcie biura nie następuje z dnia na dzień. Po podpisaniu umowy franczyzowej, franczyzobiorca najpierw przechodzi liczne szkolenia, a dopiero po około 3-4 miesiącach oficjalnie otwiera biuro. Lokal powinien mieć minimum 80 m2

RE/MAX szuka partnerów zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach.

WIZYTÓWKA SIECI RE/MAX

  • Liczba placówek franczyzowych – 30
  • Zwrot z inwestycji – w pierwszym roku

Monika Saniternik, menedżer ds. franczyzy w RE/MAX / "Coraz więcej osób myśli o własnym biznesie w branży nieruchomości i chce rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością, korzystając z naszego konceptu".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018