Nieruchomości się sprzedają, franczyzobiorcy zarabiają

Plany rozwoju / W Polsce RE/MAX ma obecnie 30 placówek franczyzowych. W przyszłym roku planuje otworzyć około 15 biur.
Środa
27.10.2021
Hossa na rynku dobrze wpływa na zarobki agentów i właścicieli biur nieruchomości, działających pod szyldem RE/MAX. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Na rynku nieruchomości panuje hossa. Mieszkania sprzedają się na pniu.

– Niskie stopy procentowe zachęcają do zakupu nieruchomości na własne potrzeby i w celach inwestycyjnych, żeby czerpać dochody z wynajmu, ale również  ochronić oszczędności przed wysoką obecnie inflacją – mówi Monika Saniternik, menedżer ds. franczyzy w RE/MAX.

Duże zainteresowanie

Jej zdaniem nie ma jeszcze bańki na rynku nieruchomości. W takiej sytuacji ceny mieszkań rosłyby znacznie szybciej niż wynagrodzenia, w całkowitym oderwaniu od dochodów i to przez dłuższy czas.

– Dlatego ważne jest to, co wydarzy się w następnych latach i czy wzrost cen będzie dwucyfrowy – mówi Monika Saniternik.

Przyznaje ona, że obecna hossa niewątpliwie korzystnie wpływa na zarobki agentów i właścicieli biur działających pod szyldem RE/MAX. W końcu ich zarobek to określony procent od ceny transakcyjnej danej nieruchomości.

Ponadto rośnie liczba chętnych do współpracy pod szyldem RE/MAX.

– Coraz więcej osób myśli o własnym biznesie w branży nieruchomości i chce rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością, korzystając ze sprawdzonego systemu RE/MAX – mówi Monika Saniternik.  

RE/MAX to międzynarodowa firma, która w ponad 110 krajach, od prawie 50 lat. W Polsce ma obecnie 30 placówek franczyzowych. W przyszłym roku planuje otworzyć około 15 biur RE/MAX.

Umowy na wyłączność

Franczyzobiorcy RE/MAX działają tylko w oparciu o umowy ekskluzywne.

– Jest to bardzo dobry biznes dla dobrych menedżerów. Nie oczekujemy doświadczenia w branży nieruchomości. Posiadamy własną jednostkę szkoleniową Akademię RE/MAX, dzięki czemu nasi franczyzobiorcy mają pewność, że pomimo braku doświadczenia w branży, będą bardzo dobrze przygotowani do efektywnego zarządzania biurem i zespołem w biurze pod naszą marką – mówi Monika Saniternik.

W tym biznesie dobrze sprawdzają się osoby, które pracowały w korporacjach na stanowiskach menedżerskich czy dyrektorskich i mają doświadczenie w zarzadzaniu zespołem. Odnajdują się w nim również m.in. agenci nieruchomości, którzy chcą mieć własne biuro.

Jednorazowa opłata wstępna jest wyliczana indywidualnie dla każdego franczyzobiorcy. Natomiast stała miesięczna opłata jest niezależna od liczby przeprowadzonych transakcji i rusza najpóźniej 90 dni od daty zawarcia umowy franczyzowej. Ponadto franczyzobiorcy regulują określony procent od uzyskanych przychodów do biura regionalnego.

– Biuro działające zgodnie ze standardami i modelem biznesowym RE/MAX może osiągnąć break-even-point już w ciągu pierwszego roku istnienia. Jednak dwa lata to przewidywany okres na uzyskanie stabilnej i silnej pozycji na lokalnym rynku – mówi Monika Saniternik.

Otwarcie biura nie następuje z dnia na dzień. Po podpisaniu umowy franczyzowej, franczyzobiorca najpierw przechodzi liczne szkolenia, a dopiero po około 3-4 miesiącach oficjalnie otwiera biuro. Lokal powinien mieć minimum 80 m2

RE/MAX szuka partnerów zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach.

WIZYTÓWKA SIECI RE/MAX

  • Liczba placówek franczyzowych – 30
  • Zwrot z inwestycji – w pierwszym roku

Monika Saniternik, menedżer ds. franczyzy w RE/MAX / "Coraz więcej osób myśli o własnym biznesie w branży nieruchomości i chce rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością, korzystając z naszego konceptu".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

I would never have thought of on my own. Your content gives readers things to think about in an interesting way. Yeh Rishta Kya Kehlata Hai<br />

4 wypowiedzi
ostatnia 29.09.2022
Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019