Oryginalność pomaga budować wizerunek
Puls Biznesu opublikował artykuł, w którym autor zajął się problemem tworzenia wizerunku firmy i monotonią pomysłów na kreowanie tegoż wizerunku.
Kłopot z imprezami firmowymi polega na tym, że ich organizatorzy często zasklepiają się w obowiązujących w danym sezonie modach – informuje dziennik. Dotyczą one miejsc - raz organizuje się je w dużych klubach nocnych, innym razem w obiektach zabytkowych. Kolejki wąskotorowe i starodawne tramwaje też przeżywały swoje wielkie dni.
Dużo gorzej jest z tzw. głównymi atrakcjami wieczoru. O ile mały wybór miejsc na imprezy to przynajmniej częściowo okoliczność obiektywna, o tyle trudniej znaleźć usprawiedliwienie dla ciągle powtarzanych w częściach artystycznych tych samych motywów. Wystarczy przejrzeć kronikę towarzyską w którymś z kolorowych magazynów, żeby zauważyć, że głównym motywem jest od paru sezonów pokaz eleganckiej bielizny. Co bogatsze i bardziej kreatywne firmy pozwalają sobie zaprosić zespół tańca nowoczesnego (tancerze obowiązkowo półnadzy i pomalowani), a szczytowym osiągnięciem jest występ gwiazdy aktualnie promowanej przez telewizję publiczną. Nie zapomina się o prezenterach, również z TVP, dzięki czemu mogą oni dorobić do chudych gaż, jakie wypłaca się na Woronicza. Ale najgorsze są chyba pokazy tańca latynoskiego - prawdziwa plaga ostatniego sezonu. Niezbyt twórcze podejście do programu imprezy jest nie tylko nudne, ale - i to już gorsza sprawa - nijak się ma do przekazów i misji firmy. Każda firma chce i musi się odróżniać, a jak ma to zrobić, skoro operuje tymi samymi narzędziami co wszyscy.
Puls Biznesu proponuje inne rozwiązania, orginalne i ciekawe. Dlaczego nie performance, teatr awangardowy, wideo-art, tworzenie dzieł plastycznych na żywo czy choćby prosta wystawa? Argumentów za taką aranżacją imprezy jest przynajmniej kilka. To wciąż nowy rodzaj działalności. Łatwo zatem zaskoczyć klientów czy dziennikarzy. Poza tym formuła wydarzenia artystycznego jest niewyczerpana, czego nie można powiedzieć o występie Edyty Górniak czy Kasi Kowalskiej albo nieszczęsnym pokazie bielizny. Każda akcja artystyczna może różnić się od innych. Z bogactwa środków wyrazu, jakimi dysponują artyści, wynikają jeszcze inne korzyści - choćby możliwość dostosowania ich do nawet najbardziej finezyjnych przekazów. Dla każdego coś miłego: poważny bank może zażyczyć sobie żywych obrazów historycznych, firma motoryzacyjna - widowiska pełnego pędu i szaleństwa, a firma teleinformatyczna - czegokolwiek innego, byle było możliwie awangardowe i stechnicyzowane. To wspaniała wiadomość dla marketingowców lubiących pławić się w tzw. świecie wokół produktu.Za organizowaniem imprez artystycznych przemawia dodatkowy, prosty argument. Budżety przeznaczane na wydarzenia promocyjne czy choćby wewnętrzne, okolicznościowe imprezy mogą przyprawić o zawrót głowy nawet uznanego artystę, który przynajmniej częściowo utrzymuje się ze swojej działalności twórczej. Dlaczego z tego nie skorzystać?
Więcej: Marek Wróbel Art NEW media, Puls Biznesu, 16 lutego 2001
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Planujesz zostać franczyzodawcą i chcesz rozwinąć sieć lub poprawić jej funkcjonowanie, ale nie wiesz jak? Eksperci od franczyzy podpowiedzą, jak to zrobić.
– Usługi równoległe to nasz wyróżnik. Dzięki temu zarabiamy więcej i oszczędzamy czas klientów – tłumaczy Maryia Terekhova, współzałożycielka salonów urody Fast Line Studio.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...