Franczyza na nowych zasadach

Miesięczne opłaty / Miesięczne opłaty w Edukido w zależności od wielkości obszaru, na którym będzie działać franczyzobiorca oraz modułu współpracy, wynoszą od 615 zł brutto
Środa
09.02.2022
Od lutego obowiązują nowe zasady wejścia do sieci Edukido. Można z nich korzystać do końca czerwca. Co się zmieniło?
 

Edukido, firma oferująca zajęcia dla dzieci z klockami lego, od początku lutego wprowadziła nowe zasady wejścia do sieci. Na razie obowiązują one do końca czerwca 2022 roku.

– Jeżeli jednak nowy model będzie się cieszył zainteresowaniem, to zostanie przedłużony – mówi Anna Stasiuk, menedżer działu obsługi franczyzobiorców w Edukido.

Niska bariera wejścia

Nowy model to przede wszystkim niższa opłata wstępna. Obecnie wynosi ona 2460 zł brutto. Jej wysokość jest stała bez względu na wielkość obszaru, na którym ma w przyszłości działać franczyzobiorca. Do tej pory, aby zostać franczyzobiorcą Edukido trzeba było zainwestować od 18,5 tys. zł do 42,5 tys. zł netto. Dokładna kwota inwestycji zależała m.in. od wielkości obszaru, na który franczyzobiorca kupi licencję, i od tego, czy będzie on prowadził zajęcia w szkołach, czy też chciał otworzyć od razu samodzielną placówkę. Jednorazowa opłata franczyzowa wiązała się z kosztem od 18,5 tys. zł netto.

Nowe warunki współpracy to jednak nie tylko niższa opłata.

– Franczyzobiorcy, którzy zdecydują się rozpocząć z nami współpracę do końca czerwca, dostaną też od nas na start całe wyposażenie oddziału. W pakiecie będą klocki i wszystkie akcesoria potrzebne do prowadzenia zajęć – tłumaczy Anna Stasiuk.

Materiały trzeba jednak spłacić w pierwszym roku trwania umowy. Spłata będzie rozłożona na dwanaście równych rat, bez żadnego oprocentowania.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu franczyzobiorcy nie muszą wykładać swojej gotówki już na początku działalności. Sugerujemy, żeby zamiast tego pieniądze wykorzystać na wyposażenie, marketing, sprzedaż oraz rekrutację i szkolenia przyszłych pracowników – mówi Anna Stasiuk.

Nowy model przewiduje również atrakcyjne miesięczne opłaty. W zależności od wielkości obszaru, na którym będzie działać franczyzobiorca oraz modułu współpracy, wynoszą one od 615 zł brutto. Rosną z czasem, co daje możliwość spokojnego planowania rozwoju oddziału, zwłaszcza osobom bez doświadczenia.

– Korzystając z naszej obecnej propozycji można zatem zostać franczyzobiorcą na obszarze zamieszkałym przez 100 tysięcy mieszkańców już za 2,5 tysiąca złotych brutto – mówi Anna Stasiuk.

Praca z dziećmi

Obecnie Edukido ma 59 oddziałów w Polsce. Natomiast na Chorwacji działa jeden masterfranczyzobiorca a na Ukrainie oddział zagraniczny.  

Program Edukido, to regularne zajęcia pozalekcyjne pozwalające dzieciom lepiej poznać otaczający nas świat, ale też warsztaty szkolne i przedszkolne, dopasowane do programu placówki, półkolonii tematycznych oraz urodzin w świecie klocków. Idea firmy to kształtowanie ciekawości świata i badawczej postawy wobec niego, bez narzucania szablonów. Dzieci ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i rozwiązywanie problemów.

Idealny kandydat na franczyzobiorcę Edukido powinien mieć doświadczenie menedżerskie. Dobrze by było, aby pracował już kiedyś z dziećmi, choć nie jest to warunek konieczny. Może być przedsiębiorcą, nauczycielem czy byłym pracownikiem korporacji.

Franczyzobiorcy Edukido nie muszą na początku inwestować w swój lokal. Większość zajęć prowadzą w placówkach oświatowych i innych miejscach, w których dzieci spędzają wolny czas.

WIZYTÓWKA EDUKIDO

Firma oferująca zajęcia edukacyjne dla dzieci z klockami LEGO.

  • 59 punktów franczyzowych,
  • opłata wstępna 2,5 tys. zł
  • miesięczna opłata od 615 zł

Anna Stasiuk, menedżer działu obsługi franczyzobiorców w Edukido / "Korzystając z naszej obecnej propozycji można zostać franczyzobiorcą na obszarze zamieszkałym przez 100 tysięcy mieszkańców już za 2,5 tysiąca złotych brutto".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018