Pomoc dla kobiet / Firma Kobieta i Rozwód zajmuje się pomaganiem kobietom, które znalazły się w trudnych sytuacjach. Dysponuje szerokim spektrum specjalistów – od prawników, przez terapeutów, psychologów, psychiatrów, mediatorów po detektywów.
Poniedziałek
21.02.2022
Agnieszka Wojewoda zrezygnowała z prowadzenia wymyślonego przez siebie biznesu i postawiła na franczyzę. W jaką markę zdecydowała się zainwestować?
 

Agnieszka Wojewoda, specjalistka rozwodowa w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód to doświadczona bizneswoman. Zanim zdecydowała się na franczyzę Kobiety i Rozwód, miała firmę sprzedającą ekskluzywne produkty wyposażenia wnętrz w centrach handlowych, zatrudniała duże zespoły pracowników. Biznes sprzedała i zaczęła poszukiwania nowego zajęcia.

– Chciałam znaleźć biznes, której prowadzenie nie będzie tak stresująca, jak mojej dotychczasowej firmy, a poza tym zapewni mi stabilność finansową. To był 2017 rok.  Wzięłam udział w Targach Franczyzy i od razu zauważyłam markę Kobieta i Rozwód. Przychodziłam na targi codziennie przez trzy dni, a ostatniego dnia zdecydowałam się na podpisanie umowy rezerwacyjnej – opowiada Agnieszka Wojewoda.

Mimo doświadczenia, nauka od zera

Ze swojej decyzji jest bardzo zadowolona. Co prawda musiała się wszystkiego nauczyć, ponieważ kompetencje, które wykorzystywała w swoich poprzednich biznesach nie pokrywały się.

– Nie byłam ani prawnikiem, ani psychologiem. Posiadłam jednak niezbędną wiedzę i cały czas się uczę, poszerzam swoje kompetencje. Najpierw zostałam specjalistą rozwodowym, potem zdecydowałam się zdobyć kwalifikacje mediatora, a w zeszłym roku dodatkowo zostałam terapeutą – mówi Agnieszka Wojewoda.

Dodaje, że praca zapewnia jej utrzymanie oraz daje poczucie, że realnie niesie komuś pomoc w trudnych sytuacjach.

– To jest aspekt, którego w moich poprzednich biznesach nie doświadczyłam – mówi Agnieszka Wojewoda.

Firma Kobieta i Rozwód zajmuje się pomaganiem kobietom, które znalazły się w trudnych sytuacjach. Dysponuje szerokim spektrum specjalistów – od prawników, przez terapeutów, psychologów, psychiatrów, mediatorów po detektywów.

– Pomagamy kobietom w różny sposób – od ratowania związku przez postępowanie mediacyjne, po trudne sądowe sprawy. W przypadku tych ostatnich pomagamy także zebrać dowody – mówi Agnieszka Wojewoda.

Klientka w pierwszej kolejności spotyka się z koordynatorem biura.

– Moim zadaniem jest poznanie jej sytuacji i zaproponowanie naszego autorskiego planu działania, który jest dostosowany do potrzeb klientki. Czasami warto zacząć od prawnika, czasami od terapii, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Bywa też tak, że od razu przechodzimy na pracę na wielu frontach – opowiada Agnieszka Wojewoda.

Dodaje, że im wcześniej kobieta się zgłosi, tym efektywniej można jej pomóc i zaoszczędzić niepotrzebnego stresu.

Tylko kobiety w szeregach

Marka Kobieta i Rozwód pracuje wyłącznie z kobietami – franczyzobiorcą nie może zostać mężczyzna. Przy tym mile widziane są kobiety, które mają za sobą doświadczenie z rozwodem, ale nie jest to warunek konieczny. Natomiast wśród klientów zdarzają się mężczyźni.

– Też im pomagamy, ale nie reprezentujemy ich w sądzie – mówi Agnieszka Wojewoda.

Dodaje, że kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji, najlepiej czują się, kiedy dostają pomoc od kobiet. Mogą wtedy liczyć na pełną empatię i zrozumienie.

Zdaniem Agnieszki Wojewody, dużym plusem prowadzenia biznesu pod marką Kobieta i Rozwód, jest także to, że jest to biznes covidoodporny.

– Niezależnie od tego, czy mamy pandemię czy inflację, pewne problemy rodzinne nie mogą czekać. Dlatego taka pomoc jest niezbędna w każdym czasie – tłumaczy Agnieszka Wojewoda.

Ponadto w czasie pandemii pewne problemy stały się bardziej widoczne.

Dlatego firma klientek ma coraz więcej, a jej obroty rosną.

– Problemy były zawsze, tylko często zamiatano je pod dywan. W momencie, kiedy wszyscy nagle zaczęli pracować i uczyć się w domu, nie było gdzie uciec i konfliktowe małżeństwa musiały zacząć szukać pomocy – mówi Agnieszka Wojewoda.

Pandemia sprawiła także, że wiele elementów współpracy przeniosło się w świat onlin.

– Przez internet prowadzimy postępowania mediacyjne i terapie – mówi Agnieszka Wojewoda.

Dzięki temu z pomocy firmy Kobieta i Rozwód mogą skorzystać również osoby, którym trudniej dojechać bezpośrednio do placówki firmy.

 

WIZYTÓWKA FIRMY KOBIETA I ROZWÓD

Firma zajmuje się pomaganiem kobietom, które znalazły się w trudnych sytuacjach.

  • liczba placówek franczyzowych – 18
  • kwota inwestycji – 39 tys. zł netto dla masterfranczyzobiorczyń, 28 tys. zł netto dla przedstawicielek
  • opłaty miesięczne – 1 tys. zł netto dla materfranczyzobiorczyń, 500 zł netto dla przedstawicielek

Agnieszka Wojewoda, specjalistka rozwodowa w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód / "Pomagamy kobietom w różny sposób – od ratowania związku przez postępowanie mediacyjne, po trudne sądowe sprawy. W przypadku tych ostatnich pomagamy także zebrać dowody.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021