Agencja nieruchomości z szybkim zwrotem

Agencja i deweloper / Zachód Nieruchomości prowadzi także międzynarodową działalność deweloperską.
Poniedziałek
27.06.2022
Na zwrot z inwestycji we franczyzę Zachód Nieruchomości można liczyć w trzecim albo czwartym miesiącu działania. Pozwalają na to pierwsze zrealizowane transakcje.
 

Zachód Nieruchomości to rodzinna firma z Zielonej Góry, która działa na rynku od 2008 r. Sieć ma dwie jednostki własne i trzy franczyzowe. Oprócz polskiego rynku funkcjonuje także za granicą.

Międzynarodowy biznes

Zachód Nieruchomości prowadzi międzynarodową działalność deweloperską.

– To jest coś, co nas wyróżnia na rynku. Mamy inwestycje na Dominikanie, gdzie oferujemy luksusowe apartamenty "Cofresi Hills Residence". Proponujemy też rodzime osiedla willowe "Złote Piaski" w Zielonej Górze. Nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą m.in. w Hiszpanii. Działamy w rejonie Alicante i wielu innych lokalizacjach – mówi Jakub Rawski, dyrektor franczyzy Zachód Nieruchomości.

Franczyzobiorcą sieci mogą zostać osoby z doświadczeniem handlowym, bądź przedsiębiorcy działający w pokrewnych branżach.

– Ale nie tylko. Naszą ofertę kierujemy również do młodych osób, poszukujących pomysłu na siebie. Otrzymujemy także propozycje od działających biur nieruchomości, które chciałyby się przyłączyć do naszej sieci i dla których działalność pod naszym szyldem jest doskonałym sposobem na rozwój. Taki rodzaj ekspansji również leży w kręgu naszych zainteresowań – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości gwarantuje franczyzobiorcy codzienne doradztwo i stałą opiekę koordynatora.

– Jako firma rodzinna stawiamy na budowanie długofalowych relacji interpersonalnych, na tym właśnie opieramy nasz model współpracy. Nasi franczyzobiorcy nie są odsyłani do podręcznika operacyjnego, zawsze stawiamy na rozmowę lub spotkanie i wspólne rozwiązywanie problemów – zapewnia Jakub Rawski.

Dobra opieka

Całkowita kwota inwestycji we współpracę z siecią Zachód Nieruchomości może być zróżnicowana, w zależności od sytuacji zawodowej kandydata.

– Znaczenie ma to, czy kandydat posiada chociażby lokal nadający się na biuro, czy może dopiero nosi się z zamiarem wynajęcia bądź zakupu takiej nieruchomości. Ale czynników wpływających na kwotę inwestycji jest więcej – mówi Jakub Rawski.

Opłata licencyjna wynosi 3 tys. zł, a opłata miesięczna 800 zł. Jest również opłata bieżąca w wysokości 5 proc. miesięcznego przychodu franczyzobiorcy. Jednak od momentu podpisania umowy franczyzowej franczyzodawca gwarantuje miesięczny okres karencji od opłat, a w trzech pierwszych miesiącach są one niższe od standardowych.

– Na zwrot z inwestycji pozwolą już pierwsze zrealizowane transakcje. Zakładamy, że dzieje się to w trzecim albo czwartym miesiącu prowadzenia działalności – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości ma już ugruntowaną pozycję na rynku, więc franczyzobiorcy nie muszą się skupiać na budowaniu marki oraz konkurencji. Nie muszą też zatrudniać prawnika, informatyka ani inwestować w marketing czy gadżety reklamowe.

– Działając pod naszym szyldem pozostają pod stałą opieką koordynatora przez cały okres trwania umowy franczyzowej. W oparciu o nasze know-how koncentrują się na pozyskiwaniu ofert. Głównym źródłem przychodu jest prowizja ze sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, jak również prowizja wynikająca z doradztwa finansowego – mówi Jakub Rawski.

WIZYTÓWKA ZACHÓD NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • opłata wstępna: 3 tys. zł
  • opłata miesięczna: 800
  • opłata bieżąca: 5 proc. od obrotu
  • liczba placówek: 2 własne i 3 franczyzowe

 


Jakub Rawski, dyrektor franczyzy Zachód Nieruchomości: / "Jako firma rodzinna stawiamy na budowanie długofalowych relacji interpersonalnych, na tym właśnie opieramy nasz model współpracy. "
Dominika Pronarska
dziennikarz