Agencja nieruchomości z szybkim zwrotem

Agencja i deweloper / Zachód Nieruchomości prowadzi także międzynarodową działalność deweloperską.
Poniedziałek
27.06.2022
Na zwrot z inwestycji we franczyzę Zachód Nieruchomości można liczyć w trzecim albo czwartym miesiącu działania. Pozwalają na to pierwsze zrealizowane transakcje.
 

Zachód Nieruchomości to rodzinna firma z Zielonej Góry, która działa na rynku od 2008 r. Sieć ma dwie jednostki własne i trzy franczyzowe. Oprócz polskiego rynku funkcjonuje także za granicą.

Międzynarodowy biznes

Zachód Nieruchomości prowadzi międzynarodową działalność deweloperską.

– To jest coś, co nas wyróżnia na rynku. Mamy inwestycje na Dominikanie, gdzie oferujemy luksusowe apartamenty "Cofresi Hills Residence". Proponujemy też rodzime osiedla willowe "Złote Piaski" w Zielonej Górze. Nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą m.in. w Hiszpanii. Działamy w rejonie Alicante i wielu innych lokalizacjach – mówi Jakub Rawski, dyrektor franczyzy Zachód Nieruchomości.

Franczyzobiorcą sieci mogą zostać osoby z doświadczeniem handlowym, bądź przedsiębiorcy działający w pokrewnych branżach.

– Ale nie tylko. Naszą ofertę kierujemy również do młodych osób, poszukujących pomysłu na siebie. Otrzymujemy także propozycje od działających biur nieruchomości, które chciałyby się przyłączyć do naszej sieci i dla których działalność pod naszym szyldem jest doskonałym sposobem na rozwój. Taki rodzaj ekspansji również leży w kręgu naszych zainteresowań – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości gwarantuje franczyzobiorcy codzienne doradztwo i stałą opiekę koordynatora.

– Jako firma rodzinna stawiamy na budowanie długofalowych relacji interpersonalnych, na tym właśnie opieramy nasz model współpracy. Nasi franczyzobiorcy nie są odsyłani do podręcznika operacyjnego, zawsze stawiamy na rozmowę lub spotkanie i wspólne rozwiązywanie problemów – zapewnia Jakub Rawski.

Dobra opieka

Całkowita kwota inwestycji we współpracę z siecią Zachód Nieruchomości może być zróżnicowana, w zależności od sytuacji zawodowej kandydata.

– Znaczenie ma to, czy kandydat posiada chociażby lokal nadający się na biuro, czy może dopiero nosi się z zamiarem wynajęcia bądź zakupu takiej nieruchomości. Ale czynników wpływających na kwotę inwestycji jest więcej – mówi Jakub Rawski.

Opłata licencyjna wynosi 3 tys. zł, a opłata miesięczna 800 zł. Jest również opłata bieżąca w wysokości 5 proc. miesięcznego przychodu franczyzobiorcy. Jednak od momentu podpisania umowy franczyzowej franczyzodawca gwarantuje miesięczny okres karencji od opłat, a w trzech pierwszych miesiącach są one niższe od standardowych.

– Na zwrot z inwestycji pozwolą już pierwsze zrealizowane transakcje. Zakładamy, że dzieje się to w trzecim albo czwartym miesiącu prowadzenia działalności – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości ma już ugruntowaną pozycję na rynku, więc franczyzobiorcy nie muszą się skupiać na budowaniu marki oraz konkurencji. Nie muszą też zatrudniać prawnika, informatyka ani inwestować w marketing czy gadżety reklamowe.

– Działając pod naszym szyldem pozostają pod stałą opieką koordynatora przez cały okres trwania umowy franczyzowej. W oparciu o nasze know-how koncentrują się na pozyskiwaniu ofert. Głównym źródłem przychodu jest prowizja ze sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, jak również prowizja wynikająca z doradztwa finansowego – mówi Jakub Rawski.

WIZYTÓWKA ZACHÓD NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • opłata wstępna: 3 tys. zł
  • opłata miesięczna: 800
  • opłata bieżąca: 5 proc. od obrotu
  • liczba placówek: 2 własne i 3 franczyzowe

 


Jakub Rawski, dyrektor franczyzy Zachód Nieruchomości: / "Jako firma rodzinna stawiamy na budowanie długofalowych relacji interpersonalnych, na tym właśnie opieramy nasz model współpracy. "
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018