Małe miasta / Investor Nieruchomości chce otwierać kolejne placówki w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 30 tys. Obecnie ma 64 placówki franczyzowe, a w tym roku uruchomiła siedem oddziałów.
Piątek
30.12.2022
Investor Nieruchomości w tym roku uruchomił siedem nowych oddziałów. Franczyzodawca zapewnia, że zainteresowanie otwieraniem biur nieruchomości cały czas jest duże.
 

Investor Nieruchomości w ostatnim czasie notuje spore zainteresowanie otwieraniem biur pod swoim szyldem.

– Zgłaszają się do nas osoby posiadające doświadczenie w sprzedaży, lokalni agenci nieruchomości oraz doradcy kredytowi, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność – mówi Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w sieci Investor Nieruchomości.

Wzrost mimo spowolnienia

Firma chce otwierać kolejne placówki w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 30 tys. Obecnie ma 64 placówki franczyzowe, a w tym roku uruchomiła siedem oddziałów. Kolejne umowy franczyzowe są w trakcie podpisywania. Sieć rośnie, pomimo trudniejszej sytuacji na rynku.

– Rynek się zmienił, ale profesjonalny pośrednik nieruchomości jest jeszcze bardziej istotny w procesie sprzedaży nieruchomości. Zmiana rynku z popytowego na podażowy wymaga posiadania skutecznych narzędzi marketingowych, wiedzy o lokalnym rynku nieruchomości oraz bazy klientów poszukujących. My to wszystko mamy – zapewnia Anna Bralczyk.

Jej zdaniem zawsze jest dobry czas na otwarcie biura nieruchomości pod znaną ogólnopolską marką. W trudniejszym czasie profesjonalny i skuteczny pośrednik nieruchomości będzie jeszcze bardziej potrzebny klientom w rozwiązywaniu ich problemów ze sprzedażą nieruchomości.

Ponadto nominalny wzrost cen na rynku nieruchomości będzie występował cały czas, ponieważ będzie to wynikało m.in. inflacji. Natomiast popyt na nieruchomości zwiększy się w momencie, kiedy zostaną obniżone stopy procentowe i wzrośnie dostępność kredytów hipotecznych. Wtedy osoby, które obecnie mieszkanie wynajmują, będą decydowały się na jego zakupu.

– Nie zapominajmy, że w Polsce nadal brakuje mieszkań, a dodatkowo zwiększyła się liczba ludności, ze względu na sytuację za wschodnią granicą, co w przyszłości będzie miało wpływ na wzrost cen na rynku nieruchomości – mówi Anna Bralczyk.

Kilka miesięcy na zwrot

Aby dołączyć do sieci Investor Nieruchomości, trzeba dysponować kwotą rzędu 30 tys. zł netto. Tyle kosztuje wyposażenie biura. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 3,8 tys. zł netto. W jej ramach franczyzobiorcy uczestniczą w szkoleniu wstępnym, obejmującym podstawowe zagadnienia prawne związane z rynkiem nieruchomości oraz w warsztatach technologicznych, dzięki którym uczą się wykorzystywać narzędzia, które udostępnia im franczyzodawca. Poznają też dokumenty i procedury obowiązujące w sieci. Na zwrot z inwestycji można liczyć w pierwszych miesiącach działalności. W trakcie współpracy franczyzobiorcy ponoszą miesięczne opłaty franczyzowe w wysokości 8 proc. liczone od ich przychodu.

Firma oczekuje od kandydatów na franczyzobiorców posiadania lokalu w ruchliwym ciągu komunikacyjnym (własność lub najem), składającego się z dwóch pomieszczeń (wystrój i umeblowanie zgodne ze standardami), wiedzy o lokalnym rynku nieruchomości, osobistego zaangażowania oraz posiadania kapitału niezbędnego do wyposażenia i uruchomienia biura.

WIZYTÓWKA SIECI INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

  • Liczba placówek – 64
  • Kwota inwestycji – 30 tys. zł
  • Opłaty – 8 proc. od obrotu

Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w sieci Investor Nieruchomości / "Rynek się zmienił, ale profesjonalny pośrednik nieruchomości jest jeszcze bardziej istotny w procesie sprzedaży nieruchomości".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018