Stałe opłaty / Opłaty w Edukido są stałe i nie rosną wraz ze wzrostem przychodów partnera. W przypadku obszaru do 50 tys. mieszkańców opłata wynosi 650 zł brutto.
Poniedziałek
20.02.2023
– Warsztaty edukacyjne to obecnie najbardziej pożądany produkt spośród tych, które proponujemy. Dlatego to na nich chcemy opierać współpracę – mówi Kamila Hołody z Edukido.
 

Na czym polega nowy model biznesowy, który Państwo wdrażają? Co się zmieni dla franczyzobiorców?

Nowy model franczyzy Edukido polega na tym, że główna aktywność franczyzobiorcy skupia się na prowadzeniu warsztatów edukacyjnych z klockami Lego, a nie na prowadzeniu zajęć regularnych co tydzień (czyli tzw. abonamentów), tak jak było do tej pory. Idziemy mocno w stronę uproszczenia biznesu. To co do tej pory było spójną całością – dzielimy na pojedyncze klocki, które można oddzielnie nabyć, a z czasem złożyć w całość. 

Franczyzobiorca sam decyduje, kiedy chce pracować, ile chce pracować i ile zarabiać – w tym kontekście ma dużą swobodę działania. Może to być jego główne źródło zarobku lub dodatkowe. Nie ma przymusu, ani potrzeby rezygnacji z innych zajęć.

Przy tym franczyzobiorca zyskuje wyłączność terytorialną na wybranym przez siebie obszarze. Opłaty są stałe i nie rosną wraz ze wzrostem przychodów partnera. W przypadku obszaru do 50 tys. mieszkańców opłata wynosi 650 zł brutto.

Dlaczego zmieniliście model biznesowy?

Warsztaty edukacyjne w ramach franczyzy Edukido są odpowiedzią na potrzeby rynku. To jest obecnie najbardziej pożądany edukacyjny produkt spośród tych, które proponujemy. Ludzie szukają szybkiego zarobku i zwrotu z inwestycji, z niską kwotą wejścia w biznes. Zależy im bardzo na możliwości decydowania o swoim czasie pracy. Oczekują możliwości wycofania się z biznesu, jeśli dany model się u nich nie sprawdzi. Natomiast rodzice poza nauką angielskiego coraz rzadziej chcą wiązać się umowami na cały rok szkolny, ale chętnie wysyłają dzieci na ciekawe, jednorazowe warsztaty .

Nasz nowy model jest także odpowiedzią na argumenty dyrekcji, że w szkołach nie ma wolnej sali, aby zacząć prowadzić zajęcia regularne, ale przeprowadzenie jednorazowych warsztatów edukacyjnych w ramach normalnej lekcji i w sali, w której odbywają się lekcje, nie jest problemem. Ponadto franczyzobiorca szybko zarabia na prowadzeniu warsztatów edukacyjnych, gdyż w większości przypadków zapłata jest regulowana bezpośrednio po zakończeniu warsztatu. Znika problem comiesięcznych windykacji klientów, którzy opóźniają się z płatnościami. Odpada też koszt w postaci opłaty za wynajmy sal.

Gdzie można prowadzić warsztaty?

Warsztaty można prowadzić w przedszkolach, szkołach, bibliotekach, centrach kultury, klubokawiarniach, na eventach firmowych, festynach i wszędzie tam gdzie tylko uda się je sprzedać. Opierają się one o nasze autorskie i przetestowane scenariusze, trwają od 45 do 60 minut i są odpowiednie dla grup do 25 osób. Poruszają różny zakres tematyczny, nawiązują zarówno do przedmiotów szkolnych, jak i do codziennego życia w społeczeństwie

Ile można zarobić, prowadząc warsztaty?

Zarobki zależą od zaangażowania franczyzobiorcy i czasu jaki może oraz chce poświęcić na prowadzenie warsztatów. Średni przychód za przeprowadzenie jednego warsztatu to 250-300 zł brutto. Nasi franczyzobiorcy mogą na przykład pracować pięć dni w miesiącu po trzy godziny. Oznacza to przychód miesięczny w granicach od 3,7 do 4,5 tys. zł. Dobra kwota jak na dodatkowe zajęcie. Mogą też jednak traktować ten biznes jako sposób na „pełnoetatowe” zajęcie. Wtedy pracując 20 dni w miesiącu po trzy godziny dziennie, są w stanie wygenerować miesięczny przychód w granicach od 15 do 18 tys. zł.

Jakie są dzisiaj warunki prowadzenia biznesu w branży edukacyjnej?

Kryzys gospodarczy nikogo nie oszczędza. Klienci obawiają się szalejącej inflacji, niepewnej sytuacji ekonomicznej czy wojny na Ukrainie. Z naszych obserwacji wynika, że znacznie wydłuża się proces decyzyjności klientów i nie podejmują decyzji o otwieraniu swojego biznesu tak śmiało jak jeszcze trzy lata temu. Klienci potrzebują więcej czasu na analizę oferty, symulacji i umowy. Zadają też pytania o możliwość rozwiązania umowy w przypadku trudności oraz o wsparcie, jakie otrzymują ze strony centrali w trakcie trwania współpracy.

Ilu partnerów działa dzisiaj w sieci? Gdzie ich szukacie?

Szukamy franczyzobiorców wszędzie tam, gdzie są osoby chętne do zainwestowania swojego czasu i pieniędzy w nasz koncept. Gminy wiejskie, małe gminy miejskie i powiaty są idealnymi obszarami do pracy z warsztatami Edukido, ponieważ jest tam duży popyt na dobre zajęcia edukacyjne i dużo mniejsza konkurencja.

W 2022 roku otworzyło się sześć nowych placówek franczyzowych. W tym momencie mamy 58 obszarów franczyzowych w Polsce i sześć za granicą.

Jak rozwija się Edukido za granicą?

W tym momencie za granicą działamy w trzech krajach (Ukraina – Lwów, masterfranczyzobiorca Macedonia – Skopje i masterfranczyzobiorca Chorwacja – Varazdin). Nasz rozwój za granicą ostatnimi czasy przyspieszył. W 2022 roku dzięki naszemu masterfranczyzobiorcy otworzyliśmy dwie nowe placówki zagraniczne w Chorwacji (Rijeka, Zadar), a w tym roku w styczniu wyszkoliły się kolejne cztery nowe oddziały, które ruszą na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy. Oprócz rozwoju w krajach, w których już mamy swoje pierwsze placówki, planujemy rozwój przede wszystkim na rynku węgierskim, rumuńskim, bułgarskim, serbskim, czeskim i słowackim.  

Rozmawiała Dominika Pronarska

WIZYTÓWKA SIECI EDUKIDO

Warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem klocków LEGO.

  • 58 oddziałów w Polsce, 6 za granicą
  • kwota inwestycji od 23,5 tys. zł brutto
  • zwrot z inwestycji – 6-12 miesięcy

 


Kamila Hołody, specjalista ds. kluczowych klientów w Edukido / „Nowy model franczyzy Edukido polega na tym, że główna aktywność franczyzobiorcy skupia się na prowadzeniu warsztatów edukacyjnych z klockami Lego, a nie na prowadzeniu zajęć regularnych co tydzień".

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018