Prężny rozwój / Po trzech latach od rozpoczęcia promocji franczyzy Edu3Dkacja firma ma 35 placówek partnerskich i trzy własne. Obecnie otwiera dwie placówki zagraniczne.
Czwartek
11.04.2024
Edu3Dkacja pokazuje dzieciom, jak korzystać z nowych technologii. Czy na prowadzeniu takich zajęć można zarobić?
 

Akradiusz i Pamela Markowscy postawili na nowe technologie w edukacji. Ich Edu3Dkacja uczy dzieci matematyki, geografii, historii i innych przedmiotów, ale nie w sposób klasyczny, a przy wykorzystaniu nowych technologii – druku 3D, projektowania 3D, robotyki, programowania, okularów VR.

– Dzieci samodzielnie projektują układ słoneczny i drukują na drukarce 3D, budują i programują ramię robota, zwiedzają w okularach VR starożytny Rzym. To tylko przykłady scenariuszy lekcji, które oferujemy naszym podopiecznym – mówi Pamela Markowska.

Komputer nie tylko do gier

Dzisiejsze realia pokazują, że robotyzacja, druk 3D i inne nowe technologie będą miały coraz większe znaczenie w przyszłości. Wiedzą to też rodzice, którzy zapisują swoje dzieci na zajęcia Edu3Dkacji. Pamela i Arkadiusz Markowscy sami są rodzicami czwórki dzieci i widzą, jak chętnie sięgają one po nowe technologie.

– Naszym zadaniem jest pokazanie dzieciom jak w odpowiedni sposób korzystać z nowych technologii, a tym samym przygotowywać ich do zawodów przyszłości – mówi Pamela Markowska.

Jedna z ich franczyzobiorczyń, Katarzyna Szałankiewicz, trafiła do Edu3Dkacji, ponieważ szukała ciekawych zajęć dla syna.

– Miał on osiem lat, była pandemia koronawirusa i szukałam dla niego atrakcji. Na porządku dziennym była jego styczność z komputerem. Nie chciałam jednak, żeby korzystał z niego, grając tylko w gry. Zależało mi, żeby dostrzegł potencjał, jaki drzemie w tym sprzęcie – mówi Katarzyna Szałankiewicz.

Przypadkiem natknęła się na ofertę Edu3dkacji. Wnikliwie ją przeczytała i napisała pierwszą wiadomość. Następnie przeszła szkolenie i zaczęła wciągać w zajęcia syna.

– Okazało się, że bardzo pochłonęło go projektowanie 3D, więc stwierdziłam, że warto pokazać je większemu gronu. Obecnie prowadzę zajęcia w czterech szkołach podstawowych, w ubiegłym roku otworzyłam również stacjonarną placówkę, do której przyjeżdżają wycieczki szkolne oraz indywidualne osoby codziennie od poniedziałku do soboty. Organizujemy również urodziny i półkolonie z nowymi technologiami – mówi Katarzyna Szałankiewicz.

Wcześniej zajmowała się animacjami dla dzieci, głównie na imprezach okolicznościowych. Nie miała żadnego doświadczenia w druku 3D, robotyce czy VR.

Techniczne wsparcie

Dla franczyzobiorczyni Edu3Dkacji bardzo ważne jest wsparcie techniczne centrali.

– Szczególnie jeżeli coś się dzieje z moimi drukarkami 3D, to taka pomoc daje mi poczucie spokoju, bo wiem, że zawsze mogę liczyć na wsparcie i skupić się na tym, co lubię najbardziej – pracy z dziećmi – mówi Katarzyna Szałankiewicz.

Aby dołączyć do Edu3Dkacja, należy zainwestować ok. 20 tys. zł. Jest to koszt szkolenia, wszelkich materiałów i sprzętu 3D. Zwrot inwestycji następuje po mniej więcej 3-6 miesiącach, w zależności od zaangażowania nowego partnera. W trakcie współpracy pobierana jest stała opłata miesięczna, zależna od obszaru wyłączności terytorialnej.

Po trzech latach od rozpoczęcia promocji franczyzy Edu3Dkacja, firma ma 35 placówek partnerskich i trzy własne. Obecnie otwiera dwie placówki zagraniczne – master franczyzy – w Rumunii i Irlandii.

– W minionym roku uruchomiliśmy 18 lokalizacji franczyzowych i średnio rozwijamy się w tempie 1-2 nowe lokalizacje miesięcznie – mówi Pamela Markowska.

W tym roku firma wprowadza kolejne nowości technologiczne do swojego portfolio – ramiona robotyczne myCOBOT oraz programowanie, projektowanie i druk 3D przy użyciu zestawów X-KIT, które są nowością na świecie.

– Chcemy również dużo bardziej zaznaczyć naszą obecność na rynkach zagranicznych, ponieważ widzimy, że to, co robimy, jest innowacyjne nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach – podkreśla Pamela Markowska.

WIZYTÓWKA SIECI EDU3DKACJA

Sieć szkół kształcących dzieci i młodzież z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D.

  • liczba placówek – 3 własne i 35 franczyzowych
  • kwota inwestycji – ok. 20 tys. zł
  • zwrot z inwestycji – 3-6 miesięcy

Pamela Markowska, właścicielka Edu3Dkacji / "Dzisiejsze realia pokazują, że robotyzacja, druk 3D i inne nowe technologie będą miały coraz większe znaczenie w przyszłości. Wiedzą to też rodzice, którzy zapisują swoje dzieci na zajęcia Edu3Dkacji".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018