Czas na technologię
Akradiusz i Pamela Markowscy postawili na nowe technologie w edukacji. Ich Edu3Dkacja uczy dzieci matematyki, geografii, historii i innych przedmiotów, ale nie w sposób klasyczny, a przy wykorzystaniu nowych technologii – druku 3D, projektowania 3D, robotyki, programowania, okularów VR.
– Dzieci samodzielnie projektują układ słoneczny i drukują na drukarce 3D, budują i programują ramię robota, zwiedzają w okularach VR starożytny Rzym. To tylko przykłady scenariuszy lekcji, które oferujemy naszym podopiecznym – mówi Pamela Markowska.
Komputer nie tylko do gier
Dzisiejsze realia pokazują, że robotyzacja, druk 3D i inne nowe technologie będą miały coraz większe znaczenie w przyszłości. Wiedzą to też rodzice, którzy zapisują swoje dzieci na zajęcia Edu3Dkacji. Pamela i Arkadiusz Markowscy sami są rodzicami czwórki dzieci i widzą, jak chętnie sięgają one po nowe technologie.
– Naszym zadaniem jest pokazanie dzieciom jak w odpowiedni sposób korzystać z nowych technologii, a tym samym przygotowywać ich do zawodów przyszłości – mówi Pamela Markowska.
Jedna z ich franczyzobiorczyń, Katarzyna Szałankiewicz, trafiła do Edu3Dkacji, ponieważ szukała ciekawych zajęć dla syna.
– Miał on osiem lat, była pandemia koronawirusa i szukałam dla niego atrakcji. Na porządku dziennym była jego styczność z komputerem. Nie chciałam jednak, żeby korzystał z niego, grając tylko w gry. Zależało mi, żeby dostrzegł potencjał, jaki drzemie w tym sprzęcie – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Przypadkiem natknęła się na ofertę Edu3dkacji. Wnikliwie ją przeczytała i napisała pierwszą wiadomość. Następnie przeszła szkolenie i zaczęła wciągać w zajęcia syna.
– Okazało się, że bardzo pochłonęło go projektowanie 3D, więc stwierdziłam, że warto pokazać je większemu gronu. Obecnie prowadzę zajęcia w czterech szkołach podstawowych, w ubiegłym roku otworzyłam również stacjonarną placówkę, do której przyjeżdżają wycieczki szkolne oraz indywidualne osoby codziennie od poniedziałku do soboty. Organizujemy również urodziny i półkolonie z nowymi technologiami – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Wcześniej zajmowała się animacjami dla dzieci, głównie na imprezach okolicznościowych. Nie miała żadnego doświadczenia w druku 3D, robotyce czy VR.
Techniczne wsparcie
Dla franczyzobiorczyni Edu3Dkacji bardzo ważne jest wsparcie techniczne centrali.
– Szczególnie jeżeli coś się dzieje z moimi drukarkami 3D, to taka pomoc daje mi poczucie spokoju, bo wiem, że zawsze mogę liczyć na wsparcie i skupić się na tym, co lubię najbardziej – pracy z dziećmi – mówi Katarzyna Szałankiewicz.
Aby dołączyć do Edu3Dkacja, należy zainwestować ok. 20 tys. zł. Jest to koszt szkolenia, wszelkich materiałów i sprzętu 3D. Zwrot inwestycji następuje po mniej więcej 3-6 miesiącach, w zależności od zaangażowania nowego partnera. W trakcie współpracy pobierana jest stała opłata miesięczna, zależna od obszaru wyłączności terytorialnej.
Po trzech latach od rozpoczęcia promocji franczyzy Edu3Dkacja, firma ma 35 placówek partnerskich i trzy własne. Obecnie otwiera dwie placówki zagraniczne – master franczyzy – w Rumunii i Irlandii.
– W minionym roku uruchomiliśmy 18 lokalizacji franczyzowych i średnio rozwijamy się w tempie 1-2 nowe lokalizacje miesięcznie – mówi Pamela Markowska.
W tym roku firma wprowadza kolejne nowości technologiczne do swojego portfolio – ramiona robotyczne myCOBOT oraz programowanie, projektowanie i druk 3D przy użyciu zestawów X-KIT, które są nowością na świecie.
– Chcemy również dużo bardziej zaznaczyć naszą obecność na rynkach zagranicznych, ponieważ widzimy, że to, co robimy, jest innowacyjne nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach – podkreśla Pamela Markowska.
WIZYTÓWKA SIECI EDU3DKACJA
Sieć szkół kształcących dzieci i młodzież z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D.
- liczba placówek – 3 własne i 35 franczyzowych
- kwota inwestycji – ok. 20 tys. zł
- zwrot z inwestycji – 3-6 miesięcy
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...