Kursy, które cieszą się zainteresowaniem

Trzy programy / Grupa edukacyjna Soward i Brainy Polska oferuje franczyzobiorcom trzy programy. Brainy Abacus to kurs matematyki mentalnej, Brainy Sensory Enhancement - trening mózgu i wzmacnianie zmysłów oraz Soward Skills, kurs kompetencji społecznych.
Sobota
20.05.2023
Ewa i Stefan Mazurek z kursem Soward Skills ruszyli pół roku temu. Teraz prowadzą zajęcia już w kilku lokalizacjach i planują uruchomienie kolejnych.
 

Grupa edukacyjna Soward i Brainy Polska oferuje franczyzobiorcom trzy programy. Brainy Abacus to kurs matematyki mentalnej, Brainy Sensory Enhancement – trening mózgu i wzmacnianie zmysłów oraz Soward Skills, kurs kompetencji społecznych. Stefan Mazurek razem ze swoją żoną zdecydowali się na Soward Skills.

Strzał w dziesiątkę

To było nieco ponad pół roku temu, kiedy Ewie Mazurek kończył się urlop macierzyński.

– Szukała dla siebie zajęcia i program Soward Skills bardzo nam przypadł do gustu. Sami mamy dwoje dzieci i uznaliśmy, że to coś bardzo wartościowego i potrzebnego. Nie mieliśmy wcześniej styczności z branżą edukacyjną, ale przeszliśmy szkolenia i po pół roku funkcjonowania nasz biznes jest rentowny a my myślimy o dalszym rozwoju – mówi Stefan Mazurek.

Kurs Soward Skills jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Kształtuje ich kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, przedsiębiorczość, inteligencja emocjonalna, odporność psychiczna, poczucie własnej wartości i nawiązywanie relacji.

– Dzięki nim dziecko może skutecznie radzić sobie z zadaniami szkolnymi i wyzwaniami codzienności – przekonuje Stefan Mazurek.

Kurs zawiera osiem bloków tematycznych i trwa 23 miesiące. Dzieci uczą się w grupach do 12 osób.

Państwo Mazurek swoją pierwszą placówkę otworzyli w Pruszkowie. Kolejne pojawiły się w Zambrowie i Łomży.

– Natomiast w marcu ruszyliśmy z placówkami w warszawskim Ursusie i Włochach. To lokalizacje, które wybraliśmy ze względu na wygodny dla nas dojazd – mówi Stefan Mazurek.

Rozważają też otwieranie kolejnych placówek w ciągu najbliższego pół roku – na Bemowie i Bielanach.

– Na tym biznesie skupia się moja żona, ale ja też z przyjemnością się tym zajmuję. Oprócz tego prowadzę własną działalność w branży e-commerce i handlu internetowym – mówi Stefan Mazurek.

Choć na rynku generalnie panuje kryzys, zdaniem Państwa Mazurek, warto inwestować w swój biznes.

– Wyzwań nam nie brakuje w tym trudnym czasie, ale bardzo dobrze sobie radzimy. Uważam, że nie ma lepszego momentu na budowanie biznesu niż kryzys. Przecież jak jest prosperity, to wszystkim dobrze idzie, a w czasie kryzysu potrzeba wysiłku, żeby zbudować firmę – mówi Stefan Mazurek.

Biznes podany na tacy

Współpraca z franczyzodawcą Soward Skills układa się bardzo dobrze.

– Dostajemy gotowe materiały i kompleksowo opracowany program. Dzięki temu trenerzy nie potrzebują dużego nakładu pracy. Otrzymują gotowy kurs. Wystarczą im zatem kompetencje pedagogiczne i doświadczenie – mówi Stefan Mazurek.

Razem z żoną zajmuje się on organizacją działalności firmy.

– Doglądamy biznesu operacyjnie, a zajęcia prowadzą zatrudniani przez nas trenerzy – mówi Stefan Mazurek.

Obecnie sporo pracy wymaga edukacja rodziców. Chcą oni wiedzieć, na czym polega kurs i jakie daje efekty. Chętnie przychodzą na lekcje próbne.

– Z naszego doświadczenia wynika, że jak dziecko przyjdzie na nasze zajęcia, to chce kontynuować. Efekty nauki są zauważalne już po miesiącu. Dzieci stają się bardziej pewne siebie i inaczej się komunikują – mówi Stefan Mazurek.

Ceny zajęć zależą od lokalizacji. W Pruszkowie jest to 300 zł miesięcznie, za lekcje trwające 90 minut, które odbywają się raz w tygodniu. W Zambrowie koszt zajęć to 250 zł. Centrala pobiera miesięczne opłaty, których wysokość zależy od liczby uczniów i lokalizacji.

Generalnie inwestycja we współpracę z grupą edukacyjna Soward i Brainy Polska w zależności od metody wynosi 25-35 tys. zł.

– W zamian partnerzy mogą liczyć na know-how odnośnie metody i pełne wsparcie od strony biznesowej – mówi Cezary Wosiński, prezes i założyciel Grupy Edukacyjnej Soward, prezes Brainy Polska.

Obecnie firma w Polsce ma 209 jednostek franczyzowych i jedną własną.  

– W ubiegłym roku nasz target zrealizowaliśmy w 170 proc., a w tym roku planujemy podwoić liczbę jednostek w całej Polsce – mówi Cezary Wosiński.

 

WIZYTÓWKA SIECI SOWARD i BRAINY

  • liczba placówek – 1 własna i 209 franczyzowych
  • kwota inwestycji – 25-35 tys. zł

Ewa i Stefan Mazurek, franczyzobiorcy Grupy Edukacyjnej Soward i Brainy Polska / "Nie ma lepszego momentu na budowanie biznesu niż kryzys. Przecież jak jest prosperity, to wszystkim dobrze idzie, a w czasie kryzysu potrzeba wysiłku, żeby zbudować firmę".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018