Kilkanaście placówek / W sieci Upadłości Ekspert funkcjonuje obecnie 13 kancelarii, w tym pięć własnych i osiem franczyzowych.
Poniedziałek
10.07.2023
Franczyzobiorcy Upadłości Expert mogą liczyć na wyłączność terytorialną. A ile zarobią?
 

Grupa Upadłości Ekspert specjalizuje się w oddłużaniu osób fizycznych i firm. Patryk Kwak, kierownik ds. obsługi klienta w tej firmie przekonuje, że koszty prowadzenia działalności są stosunkowo niskie, a przychody satysfakcjonujące.

– Już w pierwszych tygodniach od rozpoczęcia każdy franczyzobiorca uzyskuje atrakcyjne przychody – zapewnia Patryk Kwak.

Szacowana liczba klientów

Z dotychczasowego doświadczenia franczyzodawcy wynika, że nowa kancelaria już w pierwszym miesiącu funkcjonowania może liczyć na przynajmniej czterech klientów. Przeciętne wynagrodzenie za kompleksową obsługę jednego klienta wynosi od 6 tys. zł wzwyż.

Franczyzobiorca nie musi być prawnikiem ani specjalistą w dziedzinie oddłużania. Firma zapewnia szkolenia w zakresie oferowanych usług, obsługi klienta, a także rekomenduje uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych, które kończą się uzyskaniem stosownych certyfikatów. Ponadto franczyzodawca przekazuje partnerom know-how, w tym szczegółowe procedury obsługi, pakiet konkretnych umów, pism i wniosków. Poza wsparciem merytorycznym, partnerzy sieci Upadłość Ekspert mogą liczyć także na wsparcie w różnych działaniach marketingowych. Firma jest obecnie na etapie tworzenia nowej strony internetowej, wspólnej dla całej grupy. W ten sposób chce odciążyć franczyzobiorcę od konieczności tworzenia własnej strony. Jednocześnie zapewnia mu znacznie lepszy start, również poprzez pozycjonowanie.

Potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem w wysokości mniej więcej 35 tys. zł netto, z czego 20 tys. zł to jednorazowa wstępna opłata franczyzowa, a ok. 15 tys. zł kosztuje przygotowanie i wyposażenie lokalu oraz reklamy. Comiesięczna opłata franczyzowa wynosi 2  tys. zł netto przez cały okres współpracy, niezależnie od wysokości przychodu czy zysku franczyzobiorcy.

Długi rosną

W sieci Upadłości Ekspert funkcjonuje obecnie 13 kancelarii, w tym pięć własnych i osiem prowadzonych na zasadzie franczyzy. Patryk Kwak zapewnia, że to przyszłościowy biznes.

– Zainteresowanie naszymi usługami jest bardzo duże, a działalność można prowadzić praktycznie w każdym mieście liczącym minimum 60 tys. mieszkańców, otrzymując wyłączność terytorialną  – mówi Patryk Kwak.

Dodaje, że według najnowszych danych, około 2,7 mln Polaków ma zaległe zobowiązania na kwotę ponad 80 mld zł.

– Dlatego popyt na usługi kancelarii Grupy Upadłość Ekspert jest wysoki i to niezależnie od epidemii, kryzysów czy inflacji – zapewnia Patryk Kwak.

Firma codziennie udziela od 15 do 30 konsultacji. Najwyższy umorzony dług jednego jej klienta to 14,3 mln zł.

– Obecnie mamy 100 proc. skuteczność w uzyskaniu postanowień o ogłoszeniu upadłości wobec naszych klientów, na podstawie opracowanych przez nas wniosków – mówi Patryk Kwak.  

 

WIZYTÓWKA UPADŁOŚCI-EXPERT

  • Kwota inwestycji: 35 tys. zł
  • Opłaty miesięczne: 2 tys.
  • Liczba placówek: 5 własnych i 8 franczyzowych

Patryk Kwak, kierownik ds. obsługi klienta w Upadłości Expert / "Zainteresowanie naszymi usługami jest bardzo duże, a działalność można prowadzić praktycznie w każdym mieście liczącym minimum 60 tys. mieszkańców, otrzymując wyłączność terytorialną".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019