Przewodnik dla ludzi sukcesu!
Zacznij od przejrzenia listy wystawców i wyboru, z kim chciałbyś się spotkać. Przygotuj też pytania. Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać z wystawcami:
O co pytać?
- Poproś wystawcę-franczyzodawcę o przedstawienie podstawowych warunków współpracy w ramach franczyzy, która cię interesuje
- Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości
- Dowiedz się, czy kwota inwestycji dotyczy tylko uruchomienia punktu, czy również pierwszego okresu działalności
- Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać
- Ustal, jakie wsparcie oferuje franczyzodawca przy starcie biznesu
- Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes
A może jesteś przedsiębiorcą, który swój biznes chce przekształcić we franczyzę? Dowiedz się od ekspertów z firmy doradczej PROFIT system, jak tworzy się i prowadzi sieć placówek franczyzowych!
Dobra lokalizacja
Największe w naszej części Europy targi odbędą się w dniach 19-21 października w Pałacu Kultury i Nauki. To jedna z najlepszych lokalizacji targowych w Warszawie. Wygodna dla zwiedzających: jeśli przyjechałeś pociągiem, łatwo trafisz z Dworca Centralnego. Pięciominutowy spacer dobrze ci zrobi i pozwoli jasno myśleć o biznesie. Są też dobre wieści dla kierowców – parking wokół Pałacu Kultury i Nauki to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Mieszkańcy Warszawy dotrą tu w kilkanaście minut metrem, tramwajem lub autobusem.
Wejście i szatnia
Wejście znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami. Kilkanaście schodków i jesteś w obszernym hallu Pałacu Kultury. Przed tobą recepcja z ogromnym ekranem, na którym znajdziesz najważniejsze informacje. Nim podejdziesz do kasy lub recepcji, pomyśl o skorzystaniu z szatni (schodami w dół). Po co ci kurtka pod pachą przez kilka najbliższych godzin?
Bilety
Nie ryzykuj stania w kolejce do kasy i kup bilet online wcześniej. Cennikowa cena biletu to 30 zł, ale możesz też wejść gratis. Kod na darmowy bilet znajdziesz w październikowym numerze miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING” (w dniach targów szybko wyczerpuje się zapas w okolicznych salonikach prasowych). Po zarejestrowaniu się w systemie biletowym wpiszesz kod z miesięcznika, a na twój e-mail trafi bezpłatny bilet. Wystarczy zapisać go w telefonie. Twój bilet będzie ważny przez wszystkie trzy dni targów!
Katalog marek
Weź informator targowy. Znajdziesz w nim dokładną mapę, spis wszystkich wystawców oraz szczegółowy plan wykładów na Seminariach Własnego Biznesu, na które wejdziesz gratis z ważnym biletem.
Jak poruszać się po targach
Pierwszy trudny wybór to wejście – zacząć z lewej czy z prawej strony? Układ sal na targach pozwala wejść jednym wejściem, a wyjść drugim, po przeciwnej stronie.
Zacznijmy od lewej. Przy drzwiach pracownicy ochrony zeskanują kod QR z twojego biletu. Wchodząc wejściem z lewej strony, trafisz łatwo na Seminaria Własnego Biznesu. Przygotowaliśmy tam serię prezentacji i prelekcji poświęconych biznesowi franczyzowemu.
Trzy dni dla własnego biznesu
Pytaj, notuj, wyciągaj wnioski. Nie zdążyłeś porozmawiać ze wszystkimi? Wróć w piątek lub sobotę, twój bilet ważny jest przez wszystkie dni targów. Największe Targi Franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej odbywają w Pałacu Kultury i Nauki. Targi będą czynne od 19 do 21 października 2023 roku w godzinach 10.00-17.00 w czwartek i piątek oraz w godzinach 10.00-15.00 w sobotę.
Do wyboru, do koloru
Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa ponad 1300 konceptów franczyzowych. Większość z nich, bo aż 80 proc., należy do polskich firm, a 20 proc. to firmy zagraniczne. Na rynku polskim działa blisko 90 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikro firm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).
Pamiętaj, że wybierasz biznes, którym będziesz zajmował się przez kilka najbliższych lat. Przeanalizuj, omów z rodziną, a przede wszystkim dobrze policz. A potem zdecyduj. I rób biznes! #franczyzatojejstto
Wydarzenia na Targach Franczyza
- Wykłady ekspertów i przedsiębiorców na Seminariach Własnego Biznesu (dokładny plan znajdziesz na franczyza.pl i przed salą seminaryjną). Partnerem tegorocznych Seminariów jest Stokrotka
- Rozdanie nagród dla najlepszych franczyzobiorców: Top Franczyzobiorca 2023
- Konkurs na najciekawsze stoisko na targach
- Jakie problemy mają dziś na rynku franczyzobiorcy, dyskusja z udziałem przedstawicieli rynku franczyzy i ekspertów;
Partnerem strategicznym tegorocznych Targów Franczyza jest Żabka.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Prezesi z największych sieci franczyzowych i grup zakupowych już 14 listopada spotkają się na konferencji Franczyza 3.0 NextGen.
Planujesz zostać franczyzodawcą i chcesz rozwinąć sieć lub poprawić jej funkcjonowanie, ale nie wiesz jak? Eksperci od franczyzy podpowiedzą, jak to zrobić.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Fiskus walczy z tzw. fikcyjnym samozatrudnieniem, traktując umowy B2B jako unikanie opodatkowania.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...