Sklep z wyposażeniem wnętrz

Franzyzobiorcy lubią Komfort / Komfort ma 160 sklepów na terenie całej Polski, z czego 68 to salony franczyzowe.
Piątek
10.11.2023
Komfort stawia na sklepy z szerokim asortymentem wyposażenia wnętrz. Jakie są warunki przystąpienia do franczyzy?
 

Komfort przeszedł w ostatnich latach prawdziwą ewolucję - od sklepów, oferujących podłogi i drzwi, do salonów, w których oprócz wyżej wymienionych produktów klienci znajdą także asortyment łazienkowy, kuchenny, meble oraz dekoracje.

– Ostatnie lata były dla naszej firmy nie tylko czasem wielu zmian i podejmowania długofalowych decyzji, ale także nieustannego poszerzania asortymentu – mówi Marta Parafińska, menadżer ds. franchisingu marki Komfort. – Także z punktu widzenia rozwoju franczyzy był to dla nas bardzo dynamiczny okres: otwieraliśmy kolejne lokalizacje i wprowadziliśmy optymalizację wielu procesów.

Strategia rozwoju

Franczyzodawca zauważa zmiany w zachowaniach zakupowych klientów.

– W związku z obecną sytuacją ekonomiczną konsumenci poszukują dziś produktów znanych i lubianych marek, ale w rozsądnych cenach. Odrzucają produkcję masową, stawiają na jakość materiałów i elementów wyposażenia wnętrz. Chętnie korzystają z promocji lub programów lojalnościowych, aby mimo wszystko zaoszczędzić – relacjonuje Marta Parafińska. – Komfort wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując asortyment renomowanych marek, takich jak Barlinek, Porta czy Quick-Step, a także opiekę nad klientem, od projektu po montaż.

Aktualnie Komfort ma 160 sklepów na terenie całej Polski, z czego 68 to salony franczyzowe. Połowa sieci działa już w poszerzonym formacie Komfort Home, czyli właśnie z pełnym poszerzonym asortymentem.

– Dążymy do tego, aby nasi klienci w każdym z salonów znaleźli produkty pozwalające na wykończenie domu czy mieszkania od A do Z. Wszystkie nowe sklepy otwieramy w formacie Komfort Home: podłogi, kuchnie, łazienki, drzwi – informuje Marta Parafińska. – To właśnie jest nasza strategia rozwojowa na najbliższe lata.

Franczyzodawca dodaje, że dynamicznie rozwija się również sprzedaż w kanale e-commerce, który jest istotnym wsparciem dla sklepów franczyzowych.

– Partnerzy mają zapewnioną wyłączność terytorialną, a co za tym idzie zwiększone obroty przy jednoczesnej optymalizacji kosztów – wyjaśnia Marta Parafińska.

Centrala pomaga

Sklepy Komfort powstają w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. W najbliższych miesiącach marka ma w planach otwarcia m.in. w Malborku, Brodnicy i Świebodzinie. Komfort poszukuje franczyzobiorców w całej Polsce.

– Są miasta, gdzie jeszcze nas nie ma, a w których widzimy potencjał, np. Puławy, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice – wylicza Marta Parafińska.

Franczyzobiorca pokrywa jedynie opłatę licencyjną, która zaczyna się od 95 tys. zł netto. To centrala buduje cały sklep. Komfort przygotowuje w pełni wyposażony salon sprzedaży, z całością ekspozycji, zapleczem techniczno-informatycznym oraz pełnym zatowarowaniem. Średnio przygotowanie sklepu do otwarcia trwa 2-3 miesiące.

Franczyzobiorcy Komfortu zarabiają na prowizji od sprzedaży.

 

WIZYTÓWKA MARKI KOMFORT

Sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz.

  • 160 sklepów
  • inwestycja min. 95 tys. zł netto
  • lokalizacje: miasta od 20 tys. mieszkańców

Komfort Home / Połowa sieci działa już w poszerzonym formacie Komfort Home, czyli z pełnym poszerzonym asortymentem.