Sklep z wyposażeniem wnętrz
Komfort przeszedł w ostatnich latach prawdziwą ewolucję - od sklepów, oferujących podłogi i drzwi, do salonów, w których oprócz wyżej wymienionych produktów klienci znajdą także asortyment łazienkowy, kuchenny, meble oraz dekoracje.
– Ostatnie lata były dla naszej firmy nie tylko czasem wielu zmian i podejmowania długofalowych decyzji, ale także nieustannego poszerzania asortymentu – mówi Marta Parafińska, menadżer ds. franchisingu marki Komfort. – Także z punktu widzenia rozwoju franczyzy był to dla nas bardzo dynamiczny okres: otwieraliśmy kolejne lokalizacje i wprowadziliśmy optymalizację wielu procesów.
Strategia rozwoju
Franczyzodawca zauważa zmiany w zachowaniach zakupowych klientów.
– W związku z obecną sytuacją ekonomiczną konsumenci poszukują dziś produktów znanych i lubianych marek, ale w rozsądnych cenach. Odrzucają produkcję masową, stawiają na jakość materiałów i elementów wyposażenia wnętrz. Chętnie korzystają z promocji lub programów lojalnościowych, aby mimo wszystko zaoszczędzić – relacjonuje Marta Parafińska. – Komfort wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując asortyment renomowanych marek, takich jak Barlinek, Porta czy Quick-Step, a także opiekę nad klientem, od projektu po montaż.
Aktualnie Komfort ma 160 sklepów na terenie całej Polski, z czego 68 to salony franczyzowe. Połowa sieci działa już w poszerzonym formacie Komfort Home, czyli właśnie z pełnym poszerzonym asortymentem.
– Dążymy do tego, aby nasi klienci w każdym z salonów znaleźli produkty pozwalające na wykończenie domu czy mieszkania od A do Z. Wszystkie nowe sklepy otwieramy w formacie Komfort Home: podłogi, kuchnie, łazienki, drzwi – informuje Marta Parafińska. – To właśnie jest nasza strategia rozwojowa na najbliższe lata.
Franczyzodawca dodaje, że dynamicznie rozwija się również sprzedaż w kanale e-commerce, który jest istotnym wsparciem dla sklepów franczyzowych.
– Partnerzy mają zapewnioną wyłączność terytorialną, a co za tym idzie zwiększone obroty przy jednoczesnej optymalizacji kosztów – wyjaśnia Marta Parafińska.
Centrala pomaga
Sklepy Komfort powstają w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. W najbliższych miesiącach marka ma w planach otwarcia m.in. w Malborku, Brodnicy i Świebodzinie. Komfort poszukuje franczyzobiorców w całej Polsce.
– Są miasta, gdzie jeszcze nas nie ma, a w których widzimy potencjał, np. Puławy, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice – wylicza Marta Parafińska.
Franczyzobiorca pokrywa jedynie opłatę licencyjną, która zaczyna się od 95 tys. zł netto. To centrala buduje cały sklep. Komfort przygotowuje w pełni wyposażony salon sprzedaży, z całością ekspozycji, zapleczem techniczno-informatycznym oraz pełnym zatowarowaniem. Średnio przygotowanie sklepu do otwarcia trwa 2-3 miesiące.
Franczyzobiorcy Komfortu zarabiają na prowizji od sprzedaży.
WIZYTÓWKA MARKI KOMFORT
Sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz.
- 160 sklepów
- inwestycja min. 95 tys. zł netto
- lokalizacje: miasta od 20 tys. mieszkańców
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Chcesz zarabiać w branży budowlanej? A może bliższy Ci jest rynek beauty i fitnessu? W czerwcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, jaką firmę założyć, w którą franczyzę zainwestować, aby dobrze zarobić.
60 sprawdzonych pomysłów na biznes można było poznać na wiosennych Targach Franczyza. Przeczytaj relację z tego wydarzenia.
Bez względu na to czy na inwestycję we własną firmę masz kilka, czy kilkaset tysięcy złotych, na Targach Franczyza znajdziesz biznes na miarę grubości swojego portfela.
Koncepty z branży dom i ogród zagoszczą 15-16 marca na PGE Narodowym podczas Targów Franczyza. Warto przyjść i zapytać o ich licencję na biznes.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
22. edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przyciąga coraz więcej interesujących wystawców. Targi, które odbędą się od 24 do 26 października, to trzy dni pełne inspiracji, wiedzy i możliwości dla tych, którzy marzą o prowadzeniu własnego biznesu pod znanym szyldem.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Wrześniowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, o czym w nim przeczytasz.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
POPULARNE NA FORUM
Biznes na wsi
Obecność w internecie to dziś klucz do skutecznej promocji i zarządzania biznesem. Agencja oraz marketing szeptany mogą znacznie poprawić efektywność –...
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...