Edu3Dkacja wyszła za granicę

Dobry rok / W minionym roku sieć Edu3Dkacja powiększyła się o dwadzieścia dwie nowe lokalizacje w Polsce i cztery franczyzy zagraniczne.
Poniedziałek
19.02.2024
Firma otworzyła cztery zagraniczne placówki. W jakich europejskich krajach rozwija się sieć?
 

Edu3Dakcja, firma, która kształci dzieci i młodzież z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D, w 2023 roku otworzyła kilka placówek za granicą.

– Zostaliśmy międzynarodową marką, ponieważ oprócz bardzo szybkiego rozwoju na terenie Polski dodatkowo otworzyliśmy trzy masterfranczyzy na terenie Europy – mówi Arkadiusz Markowski, właściciel sieci Edu3Dakcja.

Marka międzynarodowa

Zagraniczne placówki Edu3Dakcji działają w Rumunii, Czechach i na Słowacji, a także jedna w afrykańskiej Ghanie. Trwają zaawansowane rozmowy na temat kolejnych lokalizacji.

Ponadto Edu3Dakcja cały czas poszerza swoje portfolio o nowe aktywności. Obecnie pracuje nad rozwiązaniami zastosowania sztucznej inteligencji w warunkach szkolnych. Przekonuje, że organizowane przez nią zajęcia Edu3Dkacji mają dużą wartość w dzisiejszym świecie.

– Nowoczesne branże poszukują fachowców przyszłości. Projektowanie i druk 3D można wykorzystać w motoryzacji, lotnictwie, a nawet w medycynie. Przygotowujemy dzieci do zawodów przyszłości – przekonuje Arkadiusz Markowski.

Tłumaczy, że w Edu3Dkacji każde dziecko może znaleźć coś dla siebie – projektowanie i druk 3D, skanowanie 3D, długopisy 3D, gogle VR, robotyka X-KIT połączona z drukiem 3D czy prawdziwe warsztaty z drukowania czekolady 3D.

– Co więcej szkoły z nami bardzo chętnie współpracują, ponieważ realizują przy okazji program Laboratoria Przyszłości. Program ten wyposażył każdą szkołę w drukarkę 3D i zakłada wykorzystanie zakupionego sprzętu przez trzy godziny w tygodniu przez pięć kolejnych lat, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych – mówi Arkadiusz Markowski.

Lokalizacje do wzięcia

W minionym roku sieć powiększyła się o dwadzieścia dwie nowe lokalizacje w Polsce i cztery franczyzy zagraniczne. Co więcej, na zajęcia Edu3Dkacji zapisało się cztery razy tyle dzieci co rok temu.

Firma szuka partnerów głównie w: Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Radomiu, Płocku, Toruniu, Włocławku, Ostrowie Świętokrzyskim i Elblągu.

Minimalna inwestycja wraz z zakupem sprzętu to koszt około 20 tys. zł, a miesięczna opłata jest uzależniona od potencjału i wielkości terenu, a zaczyna się już od 750 zł. Zwrot inwestycji jest możliwy już w drugim lub trzecim miesiącu działalności.

– Model na start, który zakłada stałą współpracę z pięcioma szkołami, pojedyncze warsztaty jednorazowe w lokalnych przedszkolach, szkołach podstawowych oraz organizację jednego tematycznego eventu w miesiącu, zapewnia miesięczne przychody na poziomie ok. 45 tys. zł. Można go zrealizować przy pomocy jednego trenera – przekonuje Arkadiusz Markowski.

WIZYTÓWKA EDU3DKACJI

Firma edukacyjna, oferująca zajęcia z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D.

  • kwota inwestycji – ok. 20 tys. zł
  • miesięczne opłaty – od 750 zł
  • liczba placówek – 3 własne i 32 franczyzowe

Arkadiusz Markowski, właściciel Edu3dkacji / Zostaliśmy międzynarodową marką, ponieważ oprócz bardzo szybkiego rozwoju na terenie Polski dodatkowo otworzyliśmy trzy masterfranczyzy na terenie Europy
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018