Biznes dla mamy i córki
10 lat temu Emilia Piesik skończyła liceum i zaczęła studia z rachunkowości.
– Moja mama akurat szukała nowej pracy – wspomina. – Wcześniej pracowała w banku, gdzie miała styczność z ubezpieczeniami. Dlatego pomyślałyśmy właśnie o branży ubezpieczeniowej.
Przemyślana decyzja
Zanim panie podjęły decyzję o wyborze firmy, z którą będą współpracować spotkały się z kilkoma franczyzodawcami. Wybór – jak mówią – był oczywisty.
– Większość firm była nastawiona głównie na zysk. Natomiast podczas spotkania z Domem Ubezpieczeniowym Spectrum atmosfera była zupełnie inna, przyjazna, wręcz rodzinna – opowiada Emilia Piesik. – To przeważyło.
Swoją agencję ubezpieczeniową otworzyły 10 lat temu w Chojnicach. Mama została kierowniczką, córka doradcą klienta, jednocześnie studiując zaocznie. Na początku było wiele wyzwań.
– Klienci musieli się do nas przekonać. Niektórzy przyszli dopiero po dłuższym czasie, kiedy nabrali pewności, że stale działamy i odnosimy sukcesy – uśmiecha się Emilia Piesik. – Zadbałyśmy też o to, aby przyciągnąć klientów. Rozwieszałyśmy banery w mieście, rozdawałyśmy ulotki, inwestowałyśmy w reklamę w radio, telewizji, internecie.
Nasza rozmówczyni podkreśla, że bezcenne okazało się wsparcie ze strony franczyzodawcy.
– Dzięki franczyzie miałyśmy i cały czas mamy zapewnione materiały marketingowe, szkolenia, sprzęt, systemy sprzedażowe, a także szeroką ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Nie trzeba się o to samodzielnie starać – wylicza franczyzobiorczyni. – Gdybyśmy otwierały biznes samodzielnie, wszystko spoczywałoby na naszych barkach. We franczyzie mamy pomoc praktycznie na każdym kroku. Zawsze możemy zadzwonić do menedżerów i koordynatorów, którzy zapewniają nam potrzebne wsparcie.
Praca dobra dla mamy
Po pięciu latach pracy Emilia Piesik zrobiła sobie pięcioletnią przerwę na urodzenie dwójki dzieci. Teraz, po aktualizacji uprawnień zawodowych, wraca do pracy.
– Myślę, że to bardzo dobra praca dla mamy z małymi dziećmi – uważa. – Nie muszę przesiadywać przez osiem godzin w biurze. Jeśli jest taka potrzeba, np. dzieci są chore, mogę pracować z domu, bo wiele ofert można przygotowywać zdalnie. A przy pracy na etacie wiadomo, że nie byłoby to takie proste.
Obecnie sieć multiagencji Domu Ubezpieczeniowego Spectrum liczy ponad 300 punktów. Zainteresowani ofertą franczyzową powinni spełniać wymogi formalne dla agentów ubezpieczeniowych, tj. minimum średnie wykształcenie, pełna zdolność do czynności prawnych i brak wpisu w Krajowym Rejestrze Karnym. Nie trzeba mieć doświadczenia branżowego. Centrala zapewnia kompleksowe wdrożenie w biznes, obejmujące zdobycie licencji zawodowej, eksperckiej wiedzy o ubezpieczeniach i sprzedażowego know-how.
Franczyzodawca umożliwia współpracę w różnych modelach. Może to być m.in. oddział franczyzowy, placówka pod własną marką czy agent mobilny/zdalny. Ubezpieczenia można też dołączyć do swojej obecnej działalności. Z tej opcji chętnie korzystają np. osoby prowadzące punkty motoryzacyjne czy biura finansowe.
Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji z wystawionych polis ubezpieczeniowych. Przychód zależy od liczby zawartych umów ubezpieczeniowych oraz wysokości składek.
WIZYTÓWKA DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM
Sieć multiagencji ubezpieczeniowych. Umożliwia współpracę w różnych modelach. Może to być m.in. oddział franczyzowy, placówka pod własną marką czy agent mobilny/zdalny.
- ponad 300 placówek
- oferta obejmująca ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Październikowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży. Znajdziesz w nim gratisowy bilet wstępu na Targi Franczyza!
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
Izabela Kondziołka pomysłu na biznes zaczęła szukać po urodzeniu drugiego dziecka. Znalazła go w ubezpieczeniach i od 10 lat jest mu wierna.
Agenci ubezpieczeniowi nie narzekają na brak klientów. A licencji na biznes w tym segmencie rynku też nie brakuje.
Majowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Prezentujemy w nim m.in. sprawdzone pomysły na biznes w finansach oraz podpowiadamy, jaką firmę otworzyć po urlopie macierzyńskim.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.