Żabka kontynuuje ambitny rozwój
Wsparciem dla nowych franczyzobiorców jest m.in. program „Bezpieczny start”, bezpłatne szkolenia wdrożeniowe oraz nowoczesne aplikacje umożliwiające zdalne zarzadzanie sklepem. Natomiast motorem rozwoju wszystkich sklepów jest silny rozwój oferty gastronomicznej oraz usług odpowiadających na potrzeby klientów, którzy chcą realizować swoje potrzeby w jednym miejscu, blisko swojego miejsca zamieszkania lub pracy
Program „Bezpieczny Start”, skierowany jest do osób, które dopiero zaczynają zawodową przygodę. Inicjatywa ma na celu pomóc im w zdobywaniu umiejętności biznesowych oraz związanych z pracą.
– Ludzi przed podejmowaniem aktywności biznesowej często hamuje brak doświadczenia, co obniża wiarę w swoje możliwości. Chcemy im pomóc oferując bezpieczny start, mający na celu przygotowanie do sprawnego i świadomego wejścia w świat przedsiębiorczości – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.
Inicjatywa pozwala poznać mechanizmy zarządzania firmą oraz poczuć odpowiedzialność za biznes i pracowników, ale bez obciążających konsekwencji. – Program daje szansę do uczenia w praktyce, a także umożliwia nieszablonowe myślenie z korzyścią dla całej sieci. Możemy za sprawą uczestników programu świeżym okiem spojrzeć na różne kwestie związane z funkcjonowaniem naszych punktów – podkreśla Przemysław Kijewski.
Natomiast dla nich samych to okazja, by poznać zasady franczyzy od strony praktycznej, na której opiera się funkcjonowanie sklepu Żabka oraz szansa na zdobycie umiejętności działania w realnych warunkach rynkowych.
W ramach programu kandydaci na franczyzobiorców Żabki pracują za kasą, obsługują klientów, zarządzają personelem, przyjmują dostawy produktów oraz uczą się całego systemu, na którym oparte są wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia sklepu. Otrzymują wiedzę na temat franczyzy, marketingu oraz finansów. Mają wsparcie doświadczonych ekspertów, którzy pomagają im zrozumieć zasady prowadzenia biznesu. Zdobyte doświadczenie może być kluczowym atutem w przyszłej karierze i ułatwić start w świecie przedsiębiorczości.
Uczestnicy programu mają do wyboru dwa warianty czasu trwania programu: od dwóch do czterech tygodni. Adepci poznają realia pracy franczyzobiorcy, dzięki czemu są lepiej przygotowani do podjęcia współpracy z siecią. Kandydaci zatrudnieni są w sklepie trenera, co pozwala im na dogłębne zrozumienie procesów franczyzowych. Dodatkowym wsparciem dla przyszłych przedsiębiorców jest ich indywidualny opiekun, czyli partner ds. szkoleń.
Nowe produkty i usługi w Żabce
Żabka wraz z rozwojem sieci konsekwentnie poszerza ofertę produktów i usług dostępnych w sklepach. Od jakiegoś czasu w Żabce można nie tylko zrobić zakupy, opłacić rachunki, nadać lub odebrać przesyłkę, czy wypłacić gotówkę, ale też zjeść ciepły posiłek. Hot dog to już standard, ale od niedawna Żabka serwuje nuggetsy z kurczaka, churrosy, frytki i zapiekanki. Nowym produktem w menu jest obecnie pizza.
Dagmara Zabojść, franczyzobiorczyni Żabki, przyznaje, że dużą część obrotów generuje obecnie oferta gastronomiczna „Prosto z pieca”. – Ciepłe dania Żabki cieszą się dużą popularnością. A oprócz dań ciepłych dobrze sprzedają się też sałatki, kanapki i kawa – wylicza.
Wszystkie produkty kulinarne z oferty „Prosto z pieca”, zanim trafią do powszechnej sprzedaży, testowane są w centrali. Firma współpracuje z certyfikowanymi producentami, którzy trzymają się wysokich standardów jakości, utrzymując jednocześnie dużą wydajność i tempo produkcji. Jest to ważne ze względu na częstotliwość dostaw produktów do sklepów.
Tysiąc sklepów rocznie
Obecnie pod marką Żabka funkcjonuje 11 tys. sklepów. Sieć średnio każdego roku otwiera ok. 1 tys. placówek i zamierza utrzymać to tempo rozwoju w najbliższych latach. Koncept wymaga niewielkiego wkładu własnego na start – ok. 5 tys. zł. Kwota pokrywa wydatki związane z uruchomieniem kasy fiskalnej oraz nabyciem niezbędnych koncesji. Franczyzodawca zapewnia przystosowany i w pełni wyposażony sklep w sprawdzonej lokalizacji wraz z początkowym zatowarowaniem. Przed przystąpieniem do sieci franczyzobiorca musi przejść kompleksowe, ale darmowe szkolenie, które kończy się egzaminem. Obejmuje ono część praktyczną i teoretyczną, jak np. HR, sprzedaż i finanse.
Franczyzobiorcy korzystają z szeregu nowoczesnych narzędzi technologicznych (np. pakiet Optiplan z Asystentem Żabka, aplikacja Cyberstore, tablet, kolektor danych), ułatwiających im zarządzanie sklepem i wykonywanie codziennych czynności dotyczących zamówień, a także wsparcia IT czy serwisowego. Żabka stale rozwija nowe formaty, by odpowiadać na potrzeby klientów, np. Żabka Nano czy Żabka Drive.
Sklepy Żabka otwierane są coraz częściej w małych miastach i na terenach wiejskich. Firma wspiera swoich franczyzobiorców z mniejszych ośrodków programami takimi jak „Auto na start”, który skierowany jest do przedsiębiorców rozwijających swoje sklepy w miejscowościach do 60 tys. mieszkańców i zamieszkujących na co dzień w innych lokalizacjach, co może stwarzać wyzwania logistyczne.
WIZYTÓWKA SKLEPÓW ŻABKA
Żabka to jedna z największych sieci sklepów convenience w Polsce, oferująca szybkie zakupy na co dzień. Powstała w 1998 roku, a jej pierwszy sklep otwarto w Poznaniu. Dzięki modelowi franczyzowemu, Żabka szybko się rozwija, mając już ponad 11 tysięcy placówek w całym kraju. Sklepy tej sieci charakteryzują się dogodną lokalizacją, bogatą ofertą produktów spożywczych i usług, takich jak płatności rachunków czy odbiór przesyłek. Żabka stawia także na innowacje, wprowadzając koncepty samoobsługowe i nowoczesne aplikacje dla klientów.
- liczba sklepów franczyzowych: 11 tys.
- kwota inwestycji: 5 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
Jaki biznes ma szansę powodzenia w obecnych realiach rynkowych? Oto kilka pomysłów ze świata franczyzy.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
Poznaj kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes na Targach Franczyza 13-14 marca na PGE Narodowym! Śledź relację na żywo i znajdź inspirację dla siebie!
Zbudowanie biznesu od podstaw to duże wyzwanie, dlatego warto rozważyć sprawdzony model – franczyzę. Już 13-14 marca 2025 na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Franczyza, podczas których poznasz gotowe pomysły na dochodowy biznes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Sieć Przybij Piątaka przyciąga już wrocławskich studentów, a teraz chce otwierać franczyzowe puby w całej Polsce.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Koncept Mniami Ice Cream uruchomi w tym sezonie więcej nowych lodziarni, niż wcześniej było w planach.
– Nie wystarczy usiąść, zamieścić jakieś tam bukiety w internecie i czekać na klienta. Trzeba jak najbardziej poszerzać zakres działalności – mówi Jacek Dybowski, właściciel kwiaciarni Kffiaty.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów