Wtorek
30.05.2006
Ostatniego dnia maja sklep Hypernova w Poznaniu przy ul. Góreckiej 30 zmieni logo na Albert.
 
Firma Ahold Polska, zarządzająca w Polsce zarówno 15 hipermarektami Hypernova, jak i 176 supermarketami Albert, postanowiła zmienić jedyny działający hipermarket Hypernova w Poznaniu na supermarket Albert.

Zmiana logo sklepu wynika z lepszej rozpoznawalności marki Albert niż Hypernova w Poznaniu. To także sposób na wzmocnienie wizerunku i pozycji Alberta w stolicy Wielkopolski.
Firma Ahold Polska planuje dalszy rozwój tych supermarketów w dużych miastach – mówi Kef van Helbergen, dyrektor generalny Ahold Polska.
W tym roku chcemy otworzyć kilka kolejnych sklepów. Już dziś mogę zapowiedzieć, że w ciągu miesiąca ruszy kolejny Albert w podpoznańskim Suchym Lesie.

Obecnie w Poznaniu działa 6 supermarketów z logo Alberta. 31 maja 2005 roku ruszy kolejny – przy ul. Góreckiej 30. Sklep będzie miał delikatesowy charakter. Klienci mogli na bieżąco obserwować zmiany zachodzące na sali sprzedaży. Zmieniono elementy identyfikacyjne, zawierające starą, nieaktualną nazwę sklepu. Prace nie zakłóciły normalnego funkcjonowania sklepu. Klienci codziennie mogli robić zakupy w sklepie przechodzącym przemianę. Pojawienie się nowego znaku graficznego na budynku poznańskiego obiektu zbiegnie się z otwarciami dwóch nowych supermarketów Albert – w Warszawie (ul. Racławicka) i Krakowie (Osiedle Europejskie).