Sieć Monetia daje kasę
Sieć Monetia powstała na bazie dawnych agencji kasowych mieszczących się w kasach wspólnot mieszkaniowych obsługiwanych przez Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.
- Gdy kilkunasto agencyjny projekt się powiódł, pomyśleliśmy o wprowadzeniu na rynek nowej marki – mówi Artur Piotrowski, szef projektu agencyjnego w Banku BISE.
Na początku 2006 r. bank kupił gdyńską agencję Skarbonka i równocześnie zaczął otwierać nowe placówki. Wtedy też zdecydowano o wprowadzeniu jesienią 2006 roku, we wszystkich agencjach BISE, nowych szyldów z nowym logo. Obecnie sieć liczy 150 punktów, w których można opłacić rachunki m.in. za czynsz, abonament RTV, telefony, ZUS i gaz. Średni koszt opłacenia jednej faktury wynosi 1,6 zł. Do końca roku powstanie jeszcze 100 placówek – do końca 2007 r. - kolejne 500, a w planach na najbliższe trzy lata bank planuje uruchomić 1000 nowych agencji.

- Będziemy zadowoleni, jeśli uda nam się pozyskać co najmniej 10-15 proc. udziałów w rynku - poinformowała Joanna Wardzińska, zastępca prezesa banku BISE.
Sieć Monetia działa na zasadzie agencyjnej - bank BISE jest właścicielem rozwiązań prawnych i informatycznych, które mają zagwarantować przelew pieniędzy w dniu wpłaty. Potencjalny partner Monetii musi posiadać doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i kapitał 8-12 tys. zł (tyle kosztuje uruchomienie agencji). Według przedstawicieli sieci koszty inwestycji zwracają się po około roku. Wynagrodzenie dla agenta ustalono na poziomie 70 proc. pobranej prowizji. (AW)

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Już w październiku Targi Franczyza. Kandydaci na przedsiębiorców będą mogli wybierać spośród 200 konceptów franczyzowych. Sprawdź, jakie marki spotkasz w Pałacu Kultury i Nauki.
Punkty kasowe przyjmujące wpłaty klientów powstaną na wschodzie Polski w dość nietypowej lokalizacji.
Monetia inwestuje we współpracę z agentami. Sklep online usprawni pracę partnerów i obniży koszty prowadzenia biznesu.
Monetia chce podwoić udziały w rynku, tyle że rynek się kurczy. Nowa oferta ma przynieść wyższe zyski jej agencjom.
Franczyzodawca podpisał umowę na obsługę kasową urzędów w województwie łódzkim.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

– Franczyza to coś więcej niż dostęp do produktów i technologii. To gotowy system, który naprawdę wspiera, a przy okazji pozwala realizować się razem, jako rodzina – mówią Barbara i Mikołaj Pawłowscy, właściciele czterech sklepów Stokrotka w województwie lubelskim.
Franczyza Akademii Pamięci to model edukacyjny z kursami technik pamięciowych dla seniorów, dorosłych i młodzieży. Zajęcia odbywają się online lub w salach wynajmowanych na godziny. Inwestycja może zwrócić się już po semestrze.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.