W jaki biznes warto zainwestować?
17-19 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy obecnych i przyszłych przedsiębiorców będzie wybierać pomysły na własny biznes. Po raz siedemnasty spotkają się tu obie strony franczyzowego biznesu – przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy. W tegorocznych targach poza markami już działającymi w Polsce pojawią się koncepty m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Węgier, Chorwacji i Ukrainy.
– Jesteśmy na Targach Franczyzy, bo wciąż się rozwijamy i poszukujemy nowych franczyzobiorców. W poprzednich edycjach goście targów chętnie odwiedzali nasze stoisko i nie powinno nas zabraknąć także w tym roku – mówi Krzysztof Stępień, senior franchising supervisor McDonald’s Polska.
Wybierz markę
O przyszłych franczyzobiorców zabiegać będą przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Już teraz zarejestrowało się 120 wystawców reprezentujących 150 marek i codziennie przybywają kolejni. Pierwsze stoiska zostały sprzedane jeszcze w czasie ubiegłorocznej edycji targów.
Do najliczniej reprezentowanych branż tradycyjnie należy gastronomia – na tegorocznych targach zaprezentuje się kilkadziesiąt marek gastronomicznych. Prym wśród nich wiodą marki restauracyjne m.in.: Bafra Kebab, Biesiadowo, Chinkalnia, Crazy Bubble, Gruby Benek, Krowa Mać, Kurcze Pieczone, Lodolandia, Makarun, McDonald’s, Ministerstwo Śledzia i Wódki, New York Pizza, Papa John’s, Pijalnia Wódki i Piwa, Soup Culture, Subway, So! Coffee, Tel Aviv Urban Food, Western Chicken czy Western Tortilla.
Popularnością wśród odwiedzających cieszą się również koncepty sklepów spożywczo-przemysłowych. Na Targach Franczyza jako franczyzodawcy zadebiutują Auchan oraz Biedronka. Wśród wystawców z tej branży pojawią się również Carrefour, Duży Ben, Groszek, Intermarche oraz Żabka – partner strategiczny Targów Franczyza. Branża modowa będzie reprezentowana m.in. przez marki z Grupy Vistula (Wólczanka, Vistula, Bytom), brandy reprezentowane przez GPoland (np. Armani Exchange, Calvin Klein, Emporio Armani, Imperial, LIU JO, Pollini, Patrizia Pepe, Tom Tailor, Twinset). Przedsiębiorcy zainteresowani konceptami z branży finansowej i ubezpieczeniowej, znajdą oferty choćby PZU, Conditor, Monetii oraz marek bankowych: Getin Noble Banku, Nest Banku, PKO Banku Polskiego a także Santander Bank Polska.
Firmy franczyzowe wystawiają się na targach z nadzieją na pozyskanie nowych partnerów, dzięki którym ich biznes będzie się rozwijał. Franczyzodawcy mają jasno określone kryteria, doskonale wiedzą, kogo szukają i jacy kandydaci pasują do profilu franczyzobiorcy. Znacznie mniej sprecyzowane oczekiwania mają najczęściej odwiedzający, którzy na targach poznają ofertę rynku franczyzy i czasem nie wiedzą nawet w jakiej branży chcieliby działać. Warto więc zapoznać się z listą wystawców, wybrać interesujące nas marki i zaplanować wizytę na targach. Bilet na targi ważny jest przez trzy dni, dzięki czemu odwiedzający mają możliwość odbycia rozmów z wieloma franczyzodawcami.
Codziennie aktualizowana lista wystawców dostępna jest na stronie franczyza.pl. Bilety można też kupić online: bilet.franczyza.pl.


ZOBACZ W KATALOGU




















































PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Katarzyna Bakalarczyk współpracę z Crazy Bubble zaczynała od pracy w jednym z punktów marki. Z czasem została jej franczyzobiorczynią. Czy to się opłacało?
Bank stwarza różne możliwości rozwoju, a jednym z nich jest prowadzenie placówki partnerskiej.
Sylwester Sałasiński i Patrycja Falkiewicz, franczyzobiorcy Orient Massage i Thai Organic, niedawno otworzyli trzeci salon masażu. Udowadniają, że w każdych czasach można rozwijać biznes.
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Agenci PZU mogą liczyć na duże wsparcie ze strony centrali. A ile zarobią?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Magazyn Entrepreneur ocenił sieci z amerykańskiego rynku. Wynik? Subway na podium, McDonald’s poza pierwszą dziesiątką.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wzory umów
Czy można przetestować biznes, a później w niego zainwestować?
Echa artykułu w Gazecie Wyborczej
POPULARNE NA FORUM
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...
Nowe sądy tylko dla franczyzy?
No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...
Społeczność Franchising.pl
MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad
a POF ma jakieś zasady?
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin
Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...
Mini piekarnia Fornetti
A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?
Środki na działalność gospodarczą
Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku
Bardzo pomocny artykol