Zdejmij zegar
Polacy spędzają w centrach handlowych średnio półtorej godziny
Hipermarketowe ściany pozbawione są zegarów. W każdym ze sklepów, których powierzchnia nierzadko przekracza kilkanaście tysięcy metrów, brak dla nich miejsca.
- W hipermarketach zegar nie jest potrzebny. Sklep to nie dworzec. A jeśli ktoś koniecznie musi sprawdzić godzinę, może zajrzeć do działu z zegarami – wyjaśnia Gazecie Wyborczej Lidia Deja, rzecznik sieci Geant.
Psycholodzy twierdzą, że jeśli wokół nas nie ma zegara, wówczas część racjonalna naszego mózgu wyłącza się, a uaktywnia się część nieświadoma. W rezultacie łatwiej wpadamy w rodzaj euforii i zatracamy się w zakupach.
Więcej: Anna Krężlewicz, Gazeta Wyborcza, 13 lipca 2001, „Supermarket”
Wyróżnione franczyzy
Xtreme Fitness Gyms
Kluby fitness/siłownie
Costa Coffee
Kawiarnie
Synevo Punkty Pobrań
Punkty pobrań badań labolatoryjnych
Xtreme KiDS
Sale zabaw dla dzieci
Żabka
Sklepy typu convenience
Erste Bank Polska
Placówki bankowe
Carrefour
Sklepy convenience, minimarkety, supermarkety
Yasumi Instytut Zdrowia i Urody
Gabinety kosmetyczne, hotele i obiekty SPA
Mydlarnia u Franciszka
Sklepy z kosmetykami naturalnymi
So Coffee
Kawiarnie
Jesion Inwestycje
Urządzanie wnętrz
Da Grasso
Pizzerie
DDD Dobre Dla Domu
Sklepy z podłogami i drzwiami
Z OSTATNIEJ CHWILI
POKAŻ WSZYSTKIE
Jak założyć plantację truskawek?
Czerwiec w Polsce pachnie truskawkami. Czy uprawa truskawek może być intratnym zajęciem?
Kodano Optyk celuje w 50 nowych salonów w 2026 roku
Po rekordowym 2025 roku – 131 mln zł przychodów, EBITDA wyższa o 135 proc. – polska sieć Kodano Optyk otwiera nowe salony.
Klub fitness po powrocie z emigracji
Dlaczego klub fitness może być jednym z najciekawszych pomysłów na własny biznes dla Polaków wracających do kraju?
Czy warto zostać franczyzodawcą?
Wielu przedsiębiorców traktuje franczyzę jako prosty sposób na szybkie skalowanie biznesu. W praktyce jest to jednak wymagająca forma rozwoju firmy.

