Amerykański sposób na polskie nieruchomości

Członkowie zarządu i dyrektorzy regionalni Re/ Max Poland. Trzeci od lewej - Stanisław Korzeniowski.
Poniedziałek
14.09.2009
O polskim rynku pośrednictwa w nieruchomościach opowiada Stanisław Korzeniowski, członek zarządu i dyrektor regionalny ReMax Poland.
 

ReMax to sieć międzynarodowa. Jakie były jej początki w Polsce?
ReMax działa na świecie od 1973 r. Wraz ze wspólnikami sprowadziliśmy sieć do Polski dwa lata temu. W naturalny sposób jesteśmy zależni od amerykańskiej centrali. ReMax International działa na rynkach światowych poprzez dzielenie krajów na swoiste podgrupy operacyjne. Polska podzielona jest na trzy regiony: południowy, centralno-wschodni oraz północno zachodni. Kiedy rozpoczynaliśmy budowę sieci w Polsce, uznaliśmy, że jest to kraj o charakterze w dużym stopniu monolitycznym kulturowo i etnicznie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wykupieniu od centrali prawa do rozwoju sieci we wszystkich trzech wspomnianych regionach.

Czy polski rynek pod względem rozwoju znacznie odstaje od amerykańskiego?
Na polskim rynku nieruchomości wiele powinno się zmienić. Problem polega na tym, że w Polsce nie istnieje w powszechnym użyciu sieć wymiany ofert nieruchomości MLS. Spotykałem się z sytuacjami, kiedy ktoś zgłasza się do biura w Rzeszowie i chce kupić nieruchomość w Warszawie, a rzeszowska placówka nie ma żadnej wiedzy o ofertach nieruchomości w stolicy. A przecież należą do jednej sieci franczyzowej i te placówki powinny podzielić się prowizją przy obsłudze takiej transakcji. Dla branży pośrednictwa w nieruchomościach ważny jest wspomniany MLS. Umożliwia on stworzenie tzw. current market analysis – analizy wartości rynku, na podstawie której można precyzyjnie kwotować ceny nieruchomości.

rozmawiał (gum)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

I am one of your greatest fan, and I won't ever quit supporting you. I began supporting you when you were doing some outside the box work, and you weren't getting a great deal...

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

4 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017