W sieci działa 2,2 tys. sklepów.
Czwartek
05.08.2010
Co piąty ajent Żabki skończył 50 lat. Podczas rekrutacji partnerów doświadczenie jest istotnym atutem.
 

W tym roku Żabka Polska planuje uruchomić ok. 250 sklepów spożywczych. Już wkrótce liczba placówek działających w sieci wzrośnie do 2,5 tys. Najwięcej punktów znajduje się w Poznaniu i Łodzi - ponad 100. Rekrutacja nowych partnerów prowadzona jest zarówno w dużych miastach, takich jak Wrocław, Opole i Szczecin, jak i mniejszych - Bolesławiec, Września i Gryfice.
- Najwięcej osób, którym powierzane są nasze sklepy ma 30-40 lat, ale już od dłuższego czasu zwracamy uwagę podczas rekrutacji na duże doświadczenie, jakie mają osoby w średnim wieku - informuje Arkadiusz Marciniak, dyrektor ds. personalnych Żabka Polska SA.

- Mimo że mam już przeszło 50 lat, mam dużo energii i samozaparcia, dlatego nie boję się podejmować nowych wyzwań. W moim wieku też można odnosić sukcesy - mówi Tadeusz Nowak, ajent sklepu Żabka w Poznaniu.
Ajenci sieci otrzymują wyremontowany sklep wraz z pełnym zatowarowaniem - koszty inwestycji pokrywane są przez Żabkę. Towar podlega kredytowi kupieckiemu, co oznacza, że trzeba za niego zapłacić dopiero po sprzedaży klientowi. Sieć wprowadziła w tym roku do sprzedaży produkty własnej marki, których do końca roku ma być dostępnych w sklepach Żabki 200.

(dw)