Midas – gwarancja sukcesu
W roku 1956, w Stanach Zjednoczonych wraz z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego narodziła się potrzeba zbudowania stacji serwisowych, które w krótkim czasie gwarantowałyby wysoki standard obsługi samochodów, przy zachowaniu wysokiego poziomu wykonanej pracy.
Jako pierwszy zdał sobie sprawę ze skali zapotrzebowania na usługi serwisowe, zwłaszcza w zakresie wymiany tłumików Nate H. Sherman, założyciel pierwszej stacji serwisowej Midas. Wpadł on na pomysł, aby na jednej stacji zaoferować tłumiki do wszystkich marek i modeli, zapewniając przy tym wymianę w trzydzieści minut bez wcześniejszego umawiania.
Pierwsza stacja została otwarta w 1956 roku w Macon w USA. Wybór nazwy sieci, pochodzący od legendarnego króla Midasa który swoim dotykiem zamieniał wszystko w złoto, okazał się trafny. Koncepcja szybkich napraw samochodów, bez zapisów, zainicjowana przez MIDAS rozwijała się w dużym tempie również w innych krajach, w latach 60-tych w Kanadzie, Australii i Meksyku, a następnie w latach 70-tych w Europie. Obecnie sieć stacji Midas działa na 4 kontynentach i w 21 krajach m.in. Kanadzie, Australii, Arabii Saudyjskiej, Polsce, Francji, Austrii, Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Belgii, posiada ponad 3 tysiące stacji, z czego około 520 w Europie.
MIDAS jest obecny w Polsce od października 1997 roku, kiedy to została otwarta w Warszawie pierwsza, pilotażowa stacja szybkiej obsługi samochodów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...