Rozwojem sieci supermarketów spożywczych Simply Market i Simply City zarządza spółka Elea, która należy do gałęzi supermarketów francuskiej Grupy Auchan.
Poniedziałek
21.11.2011
Auchan zamierza w przyszłym roku uruchomić pierwsze franczyzowe Simply Markety.
 

W Polsce działają dziś 24 sklepy Simply Market. Do końca roku sieć ma powiększyć się o trzy kolejne supermarkety, zaś na 2012 zaplanowane jest otwarcie pierwszych sklepów franczyzowych.
- Sklepy Simply działają głównie w województwie mazowieckim i na południu Polski i właśnie na tych obszarach chcielibyśmy otworzyć pierwsze sklepy franczyzowe – mówi Yves Lierley, prezes zarządu Elea Polska. – Sklepy Simply Market prowadzone przez franczyzobiorców funkcjonują już w kilku krajach Europejskich. W Hiszpanii działają 123 sklepy franczyzowe, we Francji jest 270 supermarketów, a we Włoszech franczyzobiorcy prowadzą 1,7 tys. placówek.

Rozwojem sieci supermarketów spożywczych Simply Market i Simply City zarządza spółka Elea, która działa na polskim rynku od dziesięciu lat. Spółka należy do gałęzi supermarketów francuskiej Grupy Auchan Super, która jest obecna w sześciu krajach i prowadzi ponad 2,5 tys. sklepów własnych oraz stowarzyszonych.

Przyszły franczyzobiorca musi być właścicielem sklepu o powierzchni od 350 do 2 tys. m2. W jego zakresie leży dostosowanie placówki do wymagań konceptu Simply oraz prowadzenie sklepu zgodnie ze standardami sieci. Franczyzobiorca może korzystać z Centrali Zakupów Grupy Auchan, w której dostępne są produkty marek własnych Auchan oraz inne produkty spożywcze.

(mak)