Gdzie znaleźć franczyzobiorcę?
– Franczyza nie lubi eksperymentów. W tym roku wystawimy się już piaty raz, bo to właśnie na targach w PKiN pozyskaliśmy kilku dobrych franczyzobiorców. To również miejsce, gdzie możemy spróbować przekonać osoby, które nie mają jeszcze wybranej firmy, do naszego systemu – mówi Monika Dąbrowska, prezes POF oraz menedżer ds. franchisingu McDonald’s Polska.
Poprzez uczestnictwo w eventach i wystawach branżowych franczyzodawcy mogą w pełni zaprezentować ofertę biznesową potencjalnym franczyzobiorcom. Możliwość bezpośrednich rozmów i negocjacji, poznanie oczekiwań franczyzobiorców jest ważną informacją dla każdego franczyzodawcy. Okazją do nawiązania bliższych kontaktów są Targi Franczyzy, odbywające się co roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Już po raz 10.
To największy w Europie Środkowo-Wschodniej przegląd pomysłów na biznes organizowany regularnie już od dziesięciu lat. Tak jak z roku na rok rośnie liczba systemów franczyzowych w Polsce, podobnie zwiększa się liczba wystawców na Targach Franczyzy. W 2011 roku swoje stoiska zaprezentowało 65 wystawców, w tym roku organizatorzy spodziewają się ich co najmniej 100.
– Targi Franczyzy to jedyna w Polsce impreza branżowa o takim zasięgu i tradycji. Można tu spotkać absolutną czołówkę franczyzodawców, którzy prezentują swoje systemy biznesowe. W zeszłym roku odwiedziło nas 6,5 tysiąca potencjalnych kandydatów na franczyzobiorców, w tegorocznej edycji liczba zwiedzających na pewno znów wzrośnie razem z liczbą wystawców – mówi Michał Wiśniewski, członek zarządu PROFIT system.
Minister mówi „Tak”
Dzięki rosnącej popularności franchisingu w Polsce od 2012 roku Targi Franczyzy organizowane będą jako samodzielna impreza dedykowana osobom, które interesują się inwestycją w biznes na licencji. Tegoroczne Targi zajmą rekordową jak dotąd powierzchnię w Pałacu Kultury i Nauki. Sukces imprezy zapowiada także grono patronów, którzy wspierają ideę franczyzy. Patronat honorowy objął Minister Gospodarki. Nad przebiegiem Targów czuwać będą również PARP, KIG oraz Polska Organizacja Franczyzodawców. Jak co roku przedstawiciele tej ostatniej organizacji będą służyć radą na swoim stoisku jako jeden z wystawców.
- Ubiegłoroczne Targi franczyzy były naszymi pierwszymi. Oferta franczyzowa, którą prezentowaliśmy spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nawiązane kontakty podczas targów zaowocowały otwarciem dwóch placówek (Łódź, Sochaczew). Otrzymujemy liczne pytania o nasz system franczyzowy z różnych miejsc polski, w związku z czym chcieliśmy ponownie zaprezentować nasz pomysł na biznes. Podobnie jak w roku ubiegłym spodziewamy się znalezienia nowych franczyzobiorców – mówi Ewa Badnarek z firmy Mały Inżynier.
Jak co roku, oprócz przeglądu rynku franczyzy będzie można poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zasad funkcjonowania biznesu na licencji. Okazją będą wykłady prowadzone przez ekspertów w ramach Forum Biznesu przez trzy dni Targów. Wiedzą na temat franchisingu podzielą się specjaliści POF i Europejskiej Federacji Franchisingu, a także goście ze świata biznesu oraz franczyzodawcy. Dokładny harmonogram pojawi się we wrześniu.
(kb)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Planujesz zostać franczyzodawcą i chcesz rozwinąć sieć lub poprawić jej funkcjonowanie, ale nie wiesz jak? Eksperci od franczyzy podpowiedzą, jak to zrobić.
– Usługi równoległe to nasz wyróżnik. Dzięki temu zarabiamy więcej i oszczędzamy czas klientów – tłumaczy Maryia Terekhova, współzałożycielka salonów urody Fast Line Studio.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...