Wśród potencjalnych klientów nowego franczyzowego punktu MBE jest 2,5 tys. podmiotów gospodarczych w powiecie grudziądzkim, większość, bo aż 90 proc. stanowią małe i średnie firmy.
Czwartek
18.07.2013
Firma świadcząca usługi dla przedsiębiorców ma pracowite lato. Tylko w lipcu powstaną dwa punkty - jeden z nich w niespotykanym dla MBE typie lokalu.
 

Na początku miesiąca Mail Boxes Etc. uruchomiło placówkę w Grudziądzu. To 19. w Polsce punkt w sieci świadczącej usługi dla małych i średnich firm. Jednocześnie jest to pierwszy MBE, który otwarto w wyprodukowanym na specjalne zamówienie pawilonie. Pozostałe punkty sieci działają w wynajmowanych lub dzierżawionych lokalach przy ruchliwych ulicach.

- To eksperyment, który w przyszłości pozwoli zmniejszyć koszty bieżącej działalności franczyzobiorcy. Po spłaceniu rat leasingowych biorca nie płaci czynszu za wynajem lokalu, a pawilon przechodzi na jego własność. Może go na przykład przenieść w każdą inną lokalizację - mówi Dawid Wojtarowicz, menedżer ds. sprzedaży licencji MBE.

Przygotowanie pawilonu o powierzchni 45 m2 zajęło ok. 4 tygodni, prace wykończeniowe na miejscu około 2 tygodni.
- Do nas należało tylko przygotowanie podłoża pod pawilon, jak również wykonanie drobnych prac wykończeniowych w środku. Wnętrze zostało wykonane zgodnie ze standardami, jakie obowiązują sieć MBE na całym świecie – mówi Sylwia Cięgotura, franczyzobiorczyni MBE z Grudziądza.

Kolejna placówka franczyzowa rozpocznie działalność pod koniec lipca we Wrocławiu.
- Do końca 2013 roku planujemy podpisanie jeszcze co najmniej pięciu umów - zapewnia Dawid Wojtarowicz.

Docelowo w Polsce ma powstać około 100 punktów MBE, w których będzie można korzystać z wielu usług w jednym miejscu: przesyłki kurierskie, odbiór paczek ze sklepów internetowych, usługi poligraficzne, wynajem skrytek adresowych i biznesowych.

(awh)


POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

45 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

45 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018
Reklama w social media

Oprócz social media warto również wybrać pozycjonowanie. Sama reklama w SM może nie wystarczyć, chociaż nie wiem z jakiej branży jesteś.

3 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Jaka drukarnia online?

Polecam wpisać w Google Web-to-Print Wizytówki,ulotki a już niedługo zamawiam u nich kalendarze a wszystko w korzystnej(lepszej na razie nie znalazłem) i to wszystko z...

45 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018