Koszty przystąpienia do sieci Carrefour szacowane są indywidualnie.
Czwartek
10.10.2013
We wrześniu otwarto 15 nowych sklepów Carrefour Express i Globi. Pierwsza marka rządzi w mieście, druga na wsi.
 

Nowe placówki handlowe powstały m.in. w małych miejscowościach, takich jak Sobolew i Stromiec. Obie wsie leżą na Mazowszu i liczą odpowiednio 2 tys. i 1 tys. mieszkańców. W Warszawie z kolei powstał supermarket w pobliżu Dworca Centralnego. W sumie pod markami Carrefour Express i Globi działa ponad 380 na terenie całego kraju.
– Prawdziwa franczyza to nie tylko niższe ceny dostaw i szyld sklepu, lecz dużo więcej. Wspieramy naszych franczyzobiorców przez cały okres trwania umowy i stale zapewniamy im pomoc we wszystkich aspektach zarządzania sklepem. Partnerska franczyza Carrefour opiera się na współpracy i wzajemnym zaufaniu – mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

W okresie zażartej rywalizacji o względy konsumentów na ryku handlowym franczyza urasta do rangi ostatniej deski ratunku dla wielu małych sklepów, które nie są w stanie sprostać konkurencji ze strony dyskontów i supermarketów. Odpowiednio dobrany asortyment, korzystne ceny, rozpoznawalny szyld i wsparcie doradców – to część atutów, z których mogą skorzystać biorcy licencji.

W Polsce Carrefour rozwija sklepy franczyzowe: Carrefour Express minimarket z zielonym logo – sklepy o powierzchni od 100 do 500 m2, zlokalizowane w dużych, średnich i małych miastach oraz na terenach wiejskich; Carrefour Express convenience z pomarańczowym logo – sklepy samoobsługowe, przeznaczone do lokalizacji typowo miejskich, ich powierzchnia sprzedaży wynosi do 100 m2, sklepy te oferują dodatkowe usługi, np. możliwość zrobienia ksero, opłacenia rachunków czy doładowania telefonu. Sieć posiada również ofertę współpracy dla właścicieli sklepów w małych miastach i na terenach wiejskich pod szyldem Globi.

(gum)