DG-Inwest nie pobiera prowizji od klientów, przez co oferta jest zbliżona, a nawet tańsza niż bezpośrednio w banku czy firmie leasingowej.
Wtorek
05.08.2014
Grupa DG-Inwest chce mieć 300 punktów na terenie całego kraju.
 

W skład grupy DG-Inwest wchodzą dwie firmy. DG Inwest Finanse, specjalizuje się w doradztwie finansowym oraz kompleksowej pomocy przy uzyskiwaniu kredytów, leasingów, ubezpieczeń, faktoringu i refinansowania. Za obsługę prawno-księgową odpowiedzialna jest Kancelaria Doradztwa Finansowego. Trzecim podmiotem jest spółka reklamowa DLG Media.

– Taka struktura jest korzystna zarówno z punktu widzenia klientów, jak i partnerów – tłumaczy Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest. - Usługobiorcy otrzymują kompleksową obsługę finansową: od wynajmu powierzchni po leasing czy kredyt. Jeśli ktoś prowadzi u nas księgowość i myśli o leasingu, nie musi już dostarczać dokumentów, bo my je mamy – to duży komfort dla klientów. Dodatkowo, od czerwca każda z obsługiwanych przez nas osób będzie mogła zarządzać swoimi finansami przez internet. Z kolei partnerzy franczyzowi mają pełne wsparcie w działalności - łącznie z promocją i reklamą placówek. Każdy otrzymuje licencję na biuro doradztwa finansowego i biuro rachunkowe. Zakres działania zależy od jego kompetencji i przedsiębiorczości.

DG-Inwest oferuje dwa modele współpracy: na zasadzie autoryzowanego partnerstwa oraz franczyzy.
- Franczyzobiorcy działają pod naszą marką, otrzymują wyłączność terytorialną głównie na miasto i mogą budować własną sieć sprzedaży otwierając punkty autoryzowane lub placówki partnerskie bez dodatkowych opłat odprowadzanych do centrali – tłumaczy Daniel Gawryczuk. 

Przyjęty przez DG-Inwest model rozwoju sprawdza się w praktyce – w chwili obecnej pod egidą firmy działa 45 placówek franczyzowych i ponad 100 punktów partnerskich w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.
- Najwięcej placówek naszej marki działa na zachodzie i południu Polski. Teraz nastawiamy się na rozwój na terenie całego kraju. W 2015 roku chcemy mieć łącznie 300 punktów, w tym ok. 70 na licencji – mówi prezes zarządu DG-Inwest.

Opłata wstępna wynosi 8 tys. zł, opłaty kwartalne rozpoczynają się w drugim kwartale współpracy i kształtują się na poziomie 500 zł (dostęp do CRM, licencje, szkolenia wstępne i okresowe, materiały reklamowe, własna strona www, własny mail). Partnerzy mogą prowadzić wirtualne biura, franczyzobiorcy muszą dysponować lokalem o powierzchni od 20 do 40 m2, mają jednak pełną dowolność w doborze dostawców mebli czy sprzętu komputerowego.

W bieżącej działalności biorców licencji wspiera grupa 20 analityków i ekspertów z centrali operacyjnej.
– Każdy wniosek klienta musi być zgłoszony w naszym wewnętrznym systemie, specjaliści doradzają, w którym banku najlepiej rozpatrzyć wniosek, ale to franczyzobiorca decyduje o wyborze instytucji finansowej – mówi  Daniel Gawryczuk. - Dodatkowo centrala przekazuje klientów, którzy zgłosili się bezpośrednio do nas do najbliższego oddziału franczyzowego bez wpływu na wysokość prowizji.


Profil kobiety
Anna Siedlecka
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z...

9 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Kiedyś korzystałam z tej kancelarii: http://www.kancelariamlynska.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Ranking kantorów online

Ja też mam konto i korzystam z giełdywalut - zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza. a do tego ma zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL...

29 wypowiedzi
ostatnia 01.01.2019
Co przed założeniem firmy?

Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie...

39 wypowiedzi
ostatnia 31.12.2018
Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Jakie są wymagania wobec lokalu przy franczyzie Nest Banku (powierzchnia, ilość stanowisk etc)?

9 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Obawy odnośnie zmian

Pod koniec stycznia tego roku weszła w życie dyrektywa unijna PSD2. Dotyczyła ona zmian na rynku finansowym. Czy mieliście lub nadal macie jakieś obawy odnośnie tych...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2018