Doradcy idą w Polskę
W skład grupy DG-Inwest wchodzą dwie firmy. DG Inwest Finanse, specjalizuje się w doradztwie finansowym oraz kompleksowej pomocy przy uzyskiwaniu kredytów, leasingów, ubezpieczeń, faktoringu i refinansowania. Za obsługę prawno-księgową odpowiedzialna jest Kancelaria Doradztwa Finansowego. Trzecim podmiotem jest spółka reklamowa DLG Media.
– Taka struktura jest korzystna zarówno z punktu widzenia klientów, jak i partnerów – tłumaczy Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest. - Usługobiorcy otrzymują kompleksową obsługę finansową: od wynajmu powierzchni po leasing czy kredyt. Jeśli ktoś prowadzi u nas księgowość i myśli o leasingu, nie musi już dostarczać dokumentów, bo my je mamy – to duży komfort dla klientów. Dodatkowo, od czerwca każda z obsługiwanych przez nas osób będzie mogła zarządzać swoimi finansami przez internet. Z kolei partnerzy franczyzowi mają pełne wsparcie w działalności - łącznie z promocją i reklamą placówek. Każdy otrzymuje licencję na biuro doradztwa finansowego i biuro rachunkowe. Zakres działania zależy od jego kompetencji i przedsiębiorczości.
DG-Inwest oferuje dwa modele współpracy: na zasadzie autoryzowanego partnerstwa oraz franczyzy.
- Franczyzobiorcy działają pod naszą marką, otrzymują wyłączność terytorialną głównie na miasto i mogą budować własną sieć sprzedaży otwierając punkty autoryzowane lub placówki partnerskie bez dodatkowych opłat odprowadzanych do centrali – tłumaczy Daniel Gawryczuk.
Przyjęty przez DG-Inwest model rozwoju sprawdza się w praktyce – w chwili obecnej pod egidą firmy działa 45 placówek franczyzowych i ponad 100 punktów partnerskich w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.
- Najwięcej placówek naszej marki działa na zachodzie i południu Polski. Teraz nastawiamy się na rozwój na terenie całego kraju. W 2015 roku chcemy mieć łącznie 300 punktów, w tym ok. 70 na licencji – mówi prezes zarządu DG-Inwest.
Opłata wstępna wynosi 8 tys. zł, opłaty kwartalne rozpoczynają się w drugim kwartale współpracy i kształtują się na poziomie 500 zł (dostęp do CRM, licencje, szkolenia wstępne i okresowe, materiały reklamowe, własna strona www, własny mail). Partnerzy mogą prowadzić wirtualne biura, franczyzobiorcy muszą dysponować lokalem o powierzchni od 20 do 40 m2, mają jednak pełną dowolność w doborze dostawców mebli czy sprzętu komputerowego.
W bieżącej działalności biorców licencji wspiera grupa 20 analityków i ekspertów z centrali operacyjnej.
– Każdy wniosek klienta musi być zgłoszony w naszym wewnętrznym systemie, specjaliści doradzają, w którym banku najlepiej rozpatrzyć wniosek, ale to franczyzobiorca decyduje o wyborze instytucji finansowej – mówi Daniel Gawryczuk. - Dodatkowo centrala przekazuje klientów, którzy zgłosili się bezpośrednio do nas do najbliższego oddziału franczyzowego bez wpływu na wysokość prowizji.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
Franczyzobiorcy DG-Inwest zarabiają nie tylko na udzieleniu klientom finansowania, ale też na sprzedaży samochodów, nieruchomości a nawet jachtów.
Majowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Prezentujemy w nim m.in. sprawdzone pomysły na biznes w finansach oraz podpowiadamy, jaką firmę otworzyć po urlopie macierzyńskim.
Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Oto przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.