Z Cyfrowej Akademii na politechnikę

Zajęcia Cyfrowej Akademii są rozpisane na poszczególne programy, stopnie zaawansowania, semestry. Nauczyciele prowadzą zajęcia w 8-osobowych grupach, koszt wynosi 150 zł miesięcznie.
Czwartek
21.08.2014
Prywatne szkoły oferują coraz węższe specjalizacje. Tym razem franczyzodawca organizuje zajęcia programowania komputerowego.
 

Prywatnych szkół matematyki na licencji franczyzowej nie brakuje, działają 2plus2, Early Math, Galileusz, Leonardo School. Tylko dwie pierwsze z nich koncentrują się wyłącznie na organizowaniu zajęć królowej nauk. Firma BLC, właściciel szkół 2plus2 poszła jeszcze dalej i w tym roku wdrożyła kolejny koncept franczyzowy pod nazwą Cyfrowa Akademia. W placówkach będą odbywały się zajęcia komputerowe, w tym programowania komputerowego, tworzenia gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych, animacji komputerowych, a także cyfrowej obróbki obrazu edycji dźwięku oraz obrazu dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych.

- Zaczęliśmy w Szczecinie, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy oraz w Kłobucku. Tam wystartowały zajęcia półkolonijne. Zainteresowanie było tak duże, że praktycznie nie było wolnych miejsc. Od września dołączą kolejne szkoły: w Olsztynie, Pabianicach, Gdańsku, Poznaniu, Częstochowie, Aleksandrowie. Myślę, że podobnie jak w przypadku 2plus2, koncept będzie się sprawdzał dobrze w każdym mieście powyżej 15 tys. mieszkańców - twierdzi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC.

Pierwszymi franczyzobiorcami Cyfrowej Akademii są osoby współpracujące ze Szkołą Matematyki 2plus2. Jeden z partnerów trafił do sieci „z zewnątrz”. Zajęcia Cyfrowej Akademii są rozpisane na poszczególne programy, stopnie zaawansowania, semestry. Nauczyciele prowadzą zajęcia w 8-osobowych grupach, koszt wynosi 150 zł miesięcznie.
- Interesuje nas stworzenie silnej sieci edukacyjnej, z pozycją największego gracza na rynku zajęć pozaszkolnych w Polsce oraz wejście na rynki zagraniczne. W przypadku 2plus2 już jesteśmy obecni w 4 innych krajach. Jeśli dopisze nam szczęście, spróbujemy zrobić to samo z Cyfrową Akademią. Na zachodzie programowania dzieci uczą się już od pewnego czasu. Nowoczesne gospodarki potrzebują milionów programistów w ciągu najbliższych lat - dodaje Marcin Kruszyński.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018