Polska biega. A kto zarabia?

Przekonaj się, ile można zarobić na modzie na bieganie. Sprawdź, co bardziej opłaca się otworzyć: dyskotekę, sklep papierniczy, gabinet fotodepilacji czy portal sprzedający bilety do teatru. Prezentujemy 9 sprawdzonych pomysłów na firmę usługową. Rafał Sonik zdradza, jak odnieść sukces w sporcie i biznesie.
 

W sierpniowym numerze 8/2015 (126)

Biznes na czasie

Polska biega. A kto zarabia?
Lasy i parki pełne biegaczy, ulice miast zamykane na czas maratonów – oto Polska Anno Domini 2015. Podczas gdy jedni ruszyli się zza biurek, by w pocie czoła spalać kalorie, inni postanowili zrobić na tym interes.

Franczyza na miarę

Gładkie ciało, łatwy zarobek
Ponad połowa partnerów DepilConcept planuje otwierać kolejne gabinety. Emilia Węgrecka w rok otworzyła dwa. Czy zdecyduje się zainwestować w kolejny?

Supertemat

Firma na usługach
Świadczenie usług dla firm to wdzięczny interes. Raz pozyskany i zadowolony klient zostanie z nami na długie lata. 

Zarabiają na wyręczaniu klientów
Przedsiębiorcy zlecają specjalistycznym firmom coraz więcej. Oszczędzają dzięki temu czas i pieniądze.

Własny Biznes

Wyścig po zyski
– Na dzień dobry każdy dostaje u mnie kredyt zaufania. Lepiej ufać i spać spokojnie, niż ciągle żyć w stresie, że ktoś robi coś przeciw nam. Co nie oznacza, że nie zdarzyło mi się na ludziach zawieść – przyznaje Rafał Sonik, sportowiec i przedsiębiorca.

Mam firmę

Pieniądze z dyskoteki
Klub muzyczny żyje 3-4 lata. Po tym czasie trzeba zrobić generalny remont i zmienić w nim niemal wszystko – od parkietu, przez wystrój, czasem aż po nazwę. Inaczej goście się znudzą i o lokalu zapomną.

Dochody nie tylko na papierze
Zeszyty i długopisy nie wystarczą, by sklep z artykułami papierniczymi zarobił na swoje utrzymanie. Oferta musi być o wiele bogatsza, by zadowolić dzieci, rodziców, urzędy i biura. I aby skutecznie powalczyć z hipermarketami o klientów.

E-firma

Tani teatr, przez internet
Maciej Wartacz był zakochany w teatrze. Niestety, skromny studencki portfel zdecydowanie ograniczał zapędy młodego konesera. Jednak znalazł sposób na to, by jak najczęściej obcować ze swoją muzą. A nawet na niej zarabiać.

Znana marka

Przedsiębiorczy bracia Peugeot
Jean-Pierre i Jean-Frédéric Peugeot przekształcili odziedziczony po ojcu młyn w odlewnię stali i zaczęli produkować stelaże do parasoli, piły do drewna, młynki do kawy, a nawet gorsety. Ich kuzyni po przejęciu firmy poszli o krok milowy dalej – uruchomili fabrykę samochodów.

Sonda

Czym jest sukces dla biznesmena?
Zapytaliśmy polskich przedsiębiorców, co sprawia im największą satysfakcję w biznesie.

ABC franczyzy

Franczyzowe abecadło
Licencja master, multibiorcy, opłaty i pakiety... Franczyza to nie fizyka kwantowa, ale mówiąc
o niej, często używa się terminów, które mogą namieszać w głowie. Rozprawmy się z nimi raz, a dobrze.

Steki menedżera

Usługi wysokiego zaufania
– Klienci powierzają nam nie tylko pieniądze, ale i jedyny wolny czas, jaki mają w ciągu roku. Nie możemy im tego zepsuć – mówi Damian Ozga, prezes zarządu MyTravel.pl.

Mój franchising

Biznes dla matki i córki
– Nie jesteśmy dla siebie konkurencją. Odkąd ludzie wiedzą, że jesteśmy rodziną, chętniej robią zakupy w naszych sklepach – mówią Blanka Skotarczak-Zys i Sandra Zys, ajentki sieci Żabka i Freshmarket.

Znana marka wabi klientów
Arkadiusz Wybranowski przyłączył się do sieci House&more. Wkrótce potem obroty w jego sklepie wzrosły.

Pięta biznesmęta

Potworna firma
Zarabianie na pierwotnych ludzkich instynktach to pomysł stary jak świat. Niewielu jednak próbowało wzbogacić się na straszeniu...


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w: