Jak zarobić na franczyzie?

Przedstawiamy 373 pomysły na biznes we franczyzie. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić klubokawiarnię, sklep obuwniczy, szkołę nauki jazdy oraz sklep internetowy. Sprawdzamy, kiedy zaczyna zarabiać biuro rachunkowe oraz szkoła jogi. Podpowiadamy, jak wybrać opłacalną franczyzę oraz założyć własną firmę.
 

W październikowym wydaniu 10/2016 (140)

Raport specjalny

Jak zarobić na franczyzie?
Franczyza zwiększa szanse na sukces w biznesie, ale nie daje żadnych gwarancji. Podpowiadamy, jak działać, by licencję franczyzową zamienić w złoto.

Supertemat

Klient zamieszka, pośrednik zyska
Rynek nieruchomości ma się dobrze, a franczyzodawców i franczyzobiorców w branży pośrednictwa przybywa. Ich rola i zakres działania są coraz większe...

10 pomysłów na franczyzowe biuro nieruchomości
W artykule opisane są warunki współpracy z: Aspect Nieruchomości, Capital Realty, Freedom Nieruchomości, Indepro Nieruchomości, Investor Nieruchomości, Metrohouse, Północ Nieruchomości, Re/Max, WGN, Zachód Nieruchomości.

Targi Franczyza 2016

Postaw na swoim

Targi Franczyza w Warszawie to największe franczyzowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej – 173 pomysły na biznes i 7 tys. potencjalnych franczyzobiorców.

Stało się

Ta ostatnia niedziela (na wolności)
Ponieważ my, dziennikarze, handlujemy wytworami naszych głów, sprzedając je w formie artykułów, chcielibyśmy zapewnić zarówno związkowców panny S, jak i pana prokuratora generalnego, że zarówno proces twórczy, jak i akt hańbiącej sprzedaży odbywa się w dniu innym niż niedziela.

Pomysły na firmę

Klubokawiarnie. Biznes + kultura
Kawiarni jest w Polsce bez liku. Za to brakuje miejsc, w których oprócz małej czarnej można jeszcze łyknąć odrobiny kultury. To wciąż nisza do zagospodarowania.

Zakładamy szkołę nauki jazdy
Biznes ten najczęściej wybierają osoby, które wcześniej pracowały jako instruktorzy. Ale bynajmniej nie jest on zarezerwowany tylko dla nich.

W biznes z butami
Branża obuwnicza jest kapryśna jak pogoda, bo w dużej mierze od niej zależna. Kozaki kupujemy, gdy zima jest mroźna, w przeciwnym razie zalegają one na sklepowych półkach.

Najpierw pasja, później zarobek
Joga to wciąż sport elitarny, mimo że osób go uprawiających przybywa z każdym rokiem. Na założenie szkoły jogi decydują się zwykle jej prawdziwi miłośnicy, dla których pasja jest ważniejsza niż szybki zysk.

Biznes na studiach
Przedsiębiorczy studenci potrafią połączyć studia z prowadzeniem własnego biznesu. Gdy ich koledzy i koleżanki z roku szukają pracy, oni zazwyczaj sami są już pracodawcami.

Firma gra w zielone, czyli zarabiamy na konopiach
Z hektara konopi siewnych można uzyskać cztery razy więcej papieru niż z hektara lasu. Gdyby pomysł na biznes Ewy Gryt wypalił w pierwszej planowanej formie, efektem byłyby nie tylko zyski, ale też poważne korzyści dla środowiska...

Twoja księgowa ma brand
Tax Care ruszył z pełną franczyzą. Oferuje niskie koszty inwestycji i wszechstronną pomoc biznesową. To oferta dla średnich biur księgowych.

E-firma

(

Zyskowny sklep internetowy
Prawie połowa Polaków robi zakupy w internecie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób myśli o otwarciu własnego sklepu internetowego. Krok po kroku opisujemy, jak to zrobić.

Pieniądze z zaskoczenia
Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Jacek Głazik wpadł na pomysł, jak zrobić interes na ich wręczaniu.

Mój franchising

Sklep, który wyzwala adrenalinę
Paulina Górska prowadzi wraz z mężem pięć sklepów eSmoking World. Mówi, że gdy opadną emocje związane z otwarciem i sklep wejdzie na pełne obroty, zaczynają tęsknić za biznesową adrenaliną. Otwierają więc kolejne punkty z e-papierosami.

Razem w życiu i biznesie
Przez pierwsze dwa lata nie wydawaliśmy zarobionych pieniędzy. Niemal wszystko inwestowaliśmy w sklep. Teraz to procentuje – mówi Kazimierz Bronkowski, który wraz żoną prowadzi sklep franczyzowy Carrefour.

Własny biznes

Interesy nie lubią pośpiechu
Bycie lekarzem nauczyło mnie kilku rzeczy. Przede wszystkim życiowej pokory, która powinna nam towarzyszyć również wtedy, gdy realizujemy duże biznesowe projekty – mówi Radosław Wiśniewski, twórca odzieżowej grupy Redan, z wykształcenia lekarz.

Od zera do milionera

Legenda McDonald’s
Podobno wszystkie restauracje McDonald’s sprzedają blisko 100 hamburgerów na sekundę. Jak powstała jedna z najbardziej znanych na świecie marek?

Sonda

Co dwie głowy, to nie jedna
Czy biznes franczyzowy można prowadzić ze wspólnikiem? Franczyzodawcy są na tak.

ABC firmy

Własna firma krok po kroku
Biznes zaczyna się od pomysłu. Ale żeby zacząć zarabiać, trzeba najpierw zarejestrować firmę. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

ABC franczyzy

Jak wybrać opłacalną franczyzę
Jeśli wybieranie pomysłu na biznes nie zmęczyło nas intelektualnie i fizycznie, to znaczy, że poszliśmy na łatwiznę i nasze pieniądze są zagrożone.

Steki menedżera

Franczyza urządzona na nowo
Dbanie o wysoką sprzedaż to najważniejsze zadanie partnerów Komfort - mówi Michał Stemplewski, menedżer klientów kluczowych Sklepy Komfort.

Nasz tester

Franczyzodawcy pod lupą
Chcę otworzyć biznes i szukam dobrego franczyzodawcy. Kto najszybciej odpowie na moją ofertę i zainteresuje
swoją franczyzą? Sprawdziliśmy to.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

373 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748