Forum: Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes 1475

pawel_2 04.11.2007 *.80-195-13-127.cable.ubr09.haye.blueyonder.co.uk

2
chce zainwestowac 70.000 ale nie mam pomyslu moze,ktos mi podpowie w co i gdzie??

Monia_1 07.11.2007 *.lomza3.lom.vectranet.pl

8
Posiadam własne środki w kwocie ok. 25 tys. zł. Nie wiem w co zaiwestować taką kwotę? Mieszkam w mieście mającym ok. 80 tys. mieszkańców? Czy mógłby ktoś podsunąć mi pomysł?

aragonis 08.12.2007 *.aagp160.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
pasztecik he nie dziękuję.

sam 09.12.2007 *.aags90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Yola.

No wiec - pomijając zbedne komentarze - 10 tysiecy to nie tak wiele jakby sie mogło wydawać. Najpierw zastanów sie co chciałabys robic ponieważ otworzenie czegokolwiek do czego nei masz przekonania lub co Cie wogóle nie iteresuje to tylko szybka droga do stracenia ów środków. Tak jak magik pisał (pomijajac pewne fragmenty) samo otwarcie punktu to nei wszystko ponieważ na początek trzeba mieć jeszcze na utrzymanie sie przez pewien okres. Wielu "świeżych" biznesmentów popełnia ten sam błąd tzn. wydają na uruchomienie wszystkie środki co maja nie patrząc na to że są stałe koszty które trzeba pokryć bez wzgledu na to czy cos sie zarobi czy też nie. Nie popełniaj tego samego błędu! Załuz że przez 3-6 m-cy nic nie zarobisz albo tylko nie wiele wiec Twoja rezerwa to minimum kwota która pokryje właśnie te stałe koszty i tę kwote musisz mieć oprócz tej co wkładasz na otwarcie biznesu.

Otwierając usługi zykle potrzebujesz narzędzi natomiast otwierając handel oprócz narzędzi jeszcze potrzebujesz towaru i jeżeli nikt Ci nie da towaru na "kredyt" (przelew z odroczonym terminem płatności) musisz mieć na ów asortyment.

Pozdrawiam

sam 09.12.2007 *.aags90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Yola.

No wiec - pomijając zbedne komentarze - 10 tysiecy to nie tak wiele jakby sie mogło wydawać. Najpierw zastanów sie co chciałabys robic ponieważ otworzenie czegokolwiek do czego nei masz przekonania lub co Cie wogóle nie iteresuje to tylko szybka droga do stracenia ów środków. Tak jak magik pisał (pomijajac pewne fragmenty) samo otwarcie punktu to nei wszystko ponieważ na początek trzeba mieć jeszcze na utrzymanie sie przez pewien okres. Wielu "świeżych" biznesmentów popełnia ten sam błąd tzn. wydają na uruchomienie wszystkie środki co maja nie patrząc na to że są stałe koszty które trzeba pokryć bez wzgledu na to czy cos sie zarobi czy też nie. Nie popełniaj tego samego błędu! Załuz że przez 3-6 m-cy nic nie zarobisz albo tylko nie wiele wiec Twoja rezerwa to minimum kwota która pokryje właśnie te stałe koszty i tę kwote musisz mieć oprócz tej co wkładasz na otwarcie biznesu.

Otwierając usługi zykle potrzebujesz narzędzi natomiast otwierając handel oprócz narzędzi jeszcze potrzebujesz towaru i jeżeli nikt Ci nie da towaru na "kredyt" (przelew z odroczonym terminem płatności) musisz mieć na ów asortyment.

Pozdrawiam

sam 09.12.2007 *.aags90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Yola.

No wiec - pomijając zbedne komentarze - 10 tysiecy to nie tak wiele jakby sie mogło wydawać. Najpierw zastanów sie co chciałabys robic ponieważ otworzenie czegokolwiek do czego nei masz przekonania lub co Cie wogóle nie iteresuje to tylko szybka droga do stracenia ów środków. Tak jak magik pisał (pomijajac pewne fragmenty) samo otwarcie punktu to nei wszystko ponieważ na początek trzeba mieć jeszcze na utrzymanie sie przez pewien okres. Wielu "świeżych" biznesmentów popełnia ten sam błąd tzn. wydają na uruchomienie wszystkie środki co maja nie patrząc na to że są stałe koszty które trzeba pokryć bez wzgledu na to czy cos sie zarobi czy też nie. Nie popełniaj tego samego błędu! Załuz że przez 3-6 m-cy nic nie zarobisz albo tylko nie wiele wiec Twoja rezerwa to minimum kwota która pokryje właśnie te stałe koszty i tę kwote musisz mieć oprócz tej co wkładasz na otwarcie biznesu.

Otwierając usługi zykle potrzebujesz narzędzi natomiast otwierając handel oprócz narzędzi jeszcze potrzebujesz towaru i jeżeli nikt Ci nie da towaru na "kredyt" (przelew z odroczonym terminem płatności) musisz mieć na ów asortyment.

Pozdrawiam

paweler 19.12.2007 *.chello087206029127.chello.pl

Szukam franczyzodawcy, ktory odpisuje na maile od interesantow! Kukartka mnie olewa, subway i da grasso tez. Cross odpisal, ale odziez mnie nie interesuje... Kogo polecacie, kto w ogole bedzie sklonny do kontaktu z franczyzodawca po uruchomieniu wlasnego punktu??

KrzysztofD 20.12.2007 *.fbo162.internetdsl.tpnet.pl

1
Witam
No cóż to najgorsza praktyka , nie odpowiadać na emaile , lecz niestety jak wykazują badania tylko 1 adresat na 100 odpowiada na nie . Proponuję najpierw zadzwonić , zaprezentować się poprosić o kontakt z odpowiednią osobą i wtedy wysłać emaila z propozycją .

Za kilka miesięcy i ja będę franczyzodawcą więc może poczekaj . Będzie to całkowicie nowa franczyza , której jeszcze nie ma na naszym rynku a za razem firmowana znaną marką ???!

bartomada 20.12.2007 *.207-29.is.net.pl

Dobre firmy franchisingowe-to raczej nie frajerzy tylko fachowi przedsiebiorcy.Wiec jesli kolega z jedna ofertą uderza do wielu firm-to niech nie liczy na entuzjazm-powazni przedsiebiorcy szukaja partnera juz cos znajacego temat. A jesli ktos skacze- bank,majtki,buty,pizza-to dla początkującego franchisingodawcy jest partnerem-a dla mocnego na rynku juz chyba nie.Choć moim zdaniem-jeśli ktos prowadzi firme na dobrym poziomie (mam na myśli franchisingodawcow)-to powinien odpisać na kazdą ofertę-ta nie odpowiadająca mu takze (a maja na to odpowiednie szablony listów..będziemy w kontakcie,dziekujemy itp).lepsze to jednak niz milczenie.

paweler 20.12.2007 *.chello087206029127.chello.pl

Bartomada- nie wiem co to jest 'fachowy przedsiebiorca', za to po stosunku pan z biura do potencjalnych franczyzobiorcow moznaby ocenic fachowosc i kompetencje franczyzodawcy. Poza tym, jak napisalem wyzej, albo detal albo gastro i o ile w pierwszym przypadku wielkiej filozofii po prostu w tym nie ma, to w drugim mam doswiadczenie [w pierwszym swoja droga tez bo zarabialem pierwsze pieniadze na handlu].

Nie mam zamiaru robic interesow z kims, kto od swieta odbierze telefon i nigdy nie odpisze na maila. To nie jakies zasady z mojego osobistego i osobliwego kodeksu postepowania- kto chcialby spiewac z niemowa?

bartomada 21.12.2007 *.207-29.is.net.pl

Miałem na mysli tylko to,ze ofertę nalezy wyprofilować.Moze tak robisz ale podam przykład-ktoś szuka pracy pisze cv i wysyła do 20-tu firm ten sam tekst.Takie oferty sa od razu odrzucane-wiec moze franchisingodawcy równiez oczekują,że potencjalny biorca bedzie ich ofertę traktował jako najlepszą dla siebie-a nie na zasadzie"wyśle i zobaczymy kto odpowie".Natomiast potwierdzam-i dotyczy to firm nie tylko franchisingowych,ze niestety panuje zwyczaj nieodpowiadania na oferty,zapytania itp.Co nieco dziwi,bo po co ktoś prowadzi biznes skoro lekceważy potencjalnych klientów?

paweler 23.12.2007 *.chello087206029127.chello.pl

Bartomada- najpierw wybieram interesujacego franczyzodawce, potem kontaktuje sie z innymi franczyzobiorcami, porownuje zapewnienia franczyzodawcow z prawda [sprawdzam czy to rentowny biznes w mojej okolicy i konfrontuje zapewnienia dawcow o zwrocie inwestycji z tym, co powiedzieli mi franczyzobiorcy]. Dopiero wtedy probuje kontaktowac sie z paniami z biura. I tutaj cisza- dzwonie, mowie o mailach, dostaje zapewnienia, ze odpisza- NIE ODPISUJA. Wlasciwie to czekalem na komentarze roznych osob o ich doswiadczeniach na tym polu :)

jarolakers78 01.01.2008 *.host-89-228-20-129.zamosc.mm.pl

102
Witam w Nowym Roku,
samych dobrych pomysłów w 2008 dla wszystkich forumowiczów. Wracając do wątku - koncepcja z ciuchami już nie jest aktualna. Jest tego dużo, klientów nie przybywa a i budynek nie specjalnie do tego jest najlepszy. Składa się z dwóch części, jedna jest typowowo przemysłowa, co prawda wyremontowana. Druga część już po generalnym remoncie przeznaczona jest na samoobsługowy sklep spożywczy. Pozostaje problem tej "hali". Pod wpływem świątecznej i noworocznej atmosfery urodziły się dwa pomysły:) Pierwszy to sprzedaż pokryć dachowych i okien ze składem drewna. Druga to piekarnia. Pierwszy pomysł wymaga mniejszego nakładu finansowego a i koniunktura wydaje się być b. dobra. Przecież prawo wymaga likwidacji starych dachów eternitowych, a w okolicy jest tego mnóstwo. Nie ma tutaj takiej firmy. Drugi pomysł to już sprawa poważniejsza pod względem finansowym i organizacyjnym. Może jest na forum ktoś obeznany w tym temacie? Chciałbym aby cały budynek był zagospodarowany, włożone zostały w remonty duże pieniądze i jak na razie nic się nie zwraca.
Pozdrawiam

aragonis 03.01.2008 *.ackd43.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Placówka banku w tak małym miasteczku to fatalny pomysł. Coś typu Intax(bank+poczta+opłaty) to się zgodzę ale nie sam bank.Najpierw trzeba było przeliczyć całą inwestycję, trochę popatrzyć w przyszłość by nie przeinwestować w remont budynku. Może jakiś sklep ala żabka lub coś większego?

fre1a 14.01.2008 *.uj11.internetdsl.tpnet.pl

Dobrym pomysłem mogą okazać się owe dachówki- poszukaj może źródeł w UE. Na pomysły związane z ekologią łatwiej dostać dotacje i często są one większe. Nie wiem jak to będzie w przypadku sklepu, ale jeżeli wszedłbyś we współpracę z firmą wykonawczą, remontującą to mogłoby się to okazać ciekawym rozwiązaniem. Pomyśl o własny predyspozycjach, dotychczasowych zajęciach, wykształceniu jakie posiadasz i zorientuj się lokalnie czy możnaby było coś z tego wykorzystać w pomyśle na biznes. Ewentualnie możesz spróbować zostać podwykonawcą dla pewnej firmy działającej w większym mieście. Rozwiązań może okazać się naprawdę wiele

Bankowiec_1 20.01.2008 *.c137-183.icpnet.pl

3
Witam,

Pracuję w departamencie sprzedaży mobilnej produktów det. BZ WBK S.A. i odradzam placówke partnerska, mobilni docierają wszedzie, pierwsza mobilna siec otworzyl citi bank, przeryl wszystko co mozna bylo, nastepne banki maja ciezej. Klientów placówką zabieramy z przed nosa, nie wszystkich, ale mimo tego ze dana osoba uwaza ze kredytu nie potrzebuje, po naszej rozmowie u niego w domu, uzna, ze jednak tak. :)
Pozdrawiam

martkka2 15.02.2008 *.83-145-177-22.cable-modem.tkk.net.pl

1
Żeby otrzymać lokal w centrum handlowycm, gdzie startuje kilku
kandydatów, trzeba przedstawić swój pomysł na tą działalność, miał
ktoś kiedyś juz do czynienia z takim zadaniem? w jakij formie to
zrobić, zeby zaskoczyć decydujące o tym osoby? na co najbardziej
zwracają uwagę? Proszę podpowiedzcie.
Planuje otworzyć plac zabaw dla dzieci. Pomóżcie chciałbym zeby mi sie udało.

Fabos 15.02.2008 *.acnl236.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
Plac zabaw dla dzieci w centrum handlowym? Na szybko przyszło mi do głowy aby pogadać np z kawiarniami i może ze sklepami, przekonać ich do tego pomysłu i żeby zgłosili takie zapotrzebowanie. Myślę że wielu sprzedawców nie chciało by żeby dzieciaczki swoimi nie raz tłustymi paluszkami dotykała wiszących na wieszakach ubrań :) Gdybym miał dziecko i szedłbym na zakupy bardzo możliwe ze chciałbym je zostawić w takim miejscu pod warunkiem że jest godne zaufania bo to jest chyba podstawowy warunek takiej działalności.

michal077 16.02.2008 *.aadg18.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sięgnij po pomoc do profesjonalistów od projektów i wizualizacji

Marcin1977 06.04.2008 *.apn-77-113-11-103.gprs.plus.pl

9
w centrum miasta? Prosze o pomysly i wypowiedzi

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.